Щоб сторінка завантажувалася коректно, рекомендуємо відімкнути Adblock у браузері.
Поділитися на facebook
Поділитися на twitter

Експлейнер: що таке напої hard seltzer

Barout продовжує серію матеріалів, у яких ми пояснюємо актуальні терміни з індустрії міцних напоїв та коктейльної культури. У нашому другому тексті розповідаємо про напої hard seltzer. Раніше ми пояснювали, що таке категорія ready-to-drink.

Що таке напої hard seltzer

Hard seltzer – умовна назва категорії, що об’єднує газовані напої з низьким вмістом алкоголю (близько 5%), часто з додаванням ароматизаторів та фруктових смаків. Як правило, такі напої мають низьку калорійність та рівень цукру й подаються у металевих банках. Буквально термін можна перекласти як «газований напій із вмістом алкоголю».

blank

Напої hard seltzer належать до ширшої категорії ready-to-drink, про яку Barout уже розповідав раніше. Найбільш популярні формати напоїв hard seltzer – холодний чай, лимонади та поєднання з мінералізованою водою алкогольних напоїв – приміром, горілки чи текіли. У рамках категорії не забувають і про експерименти – так американський виробник JuneShine випустив напій hard kombucha.

Хоч напої hard seltzer уже завоювали прихильність у споживачів за кордоном, сама назва категорії досі залишається незнайомою для покупців. За даними опитування Portman Group, 93% британців не знають назву hard seltzer, а схожі назви hard water чи alcoholic sparkling water хоча б раз чули лише 21% британців.

Хто вже випускає напої hard seltzer

Попит на газовані слабоалкогольні напої підтримують великі алкогольні виробники. У категорії hard seltzer представлені бренди Smirnoff, Diageo, Jose Cuervo, Brewdog та Heineken. Наприклад, напій Pure Pirana від Heineken розширює свою присутність на міжнародних ринках і до 2022 року планує продаватися в Австрії, Ірландії, Нідерландах, Португалії, Іспанії та Великій Британії.

blank

До тренду приєднуються й зірки – шеф-кухар Ґордон Рамзі створив власну лінійку напоїв hard seltzer, репер Travis Scott запустив «перший і єдиний hard seltzer з агавою», а співачка Еллі Голдінг вклалася у бренд Served, який випускає напої на основі мінералізованої води, алкоголю та фруктів.

Як представлена категорія в Україні

В Україні категорія hard seltzer розвивається повільніше, ніж в інших країнах, де є багато гравців на ринку. Попри це, в Україні все ж представлена категорія. Наприклад, ще торік Coca-Cola випустила в Україні свій перший напій hard seltzer – Topo Chico. Так Україна стала однією з перших країн, де з’явився цей напій.

blank

З українських виробників першим у категорію вийшла компанія «Оболонь», випустивши напої Obolon Hard Seltzer міцністю 4,5% – з апельсином і лимоном та з чорною вишнею. У компанії цільовою аудиторією називають молодь.

Як оцінюють ринок слабоалкогольних газованих напоїв

За прогнозами аналітика Меттью Ленґлі, у 75 мільйонів фунтів буде оцінюватися категорія слабоалкогольних газованих напоїв у Великій Британії до 2023 року. Аналітик прогнозує, що категорія зросте щонайменше в сім разів протягом двох років.

Агенція з маркетингового аналізу Grand View Research прогнозує, що глобальний ринок газованих алкогольних напоїв зросте до 14,5 мільярдів доларів до 2027 року – зокрема завдяки популярності серед міленіалів.

Ще минулого року американський найбільший інтернет-магазин алкоголю Drizly стверджував, що у 2021 році роздрібні торговці алкогольними напоями більше уваги зосередять на категорії hard seltzer.

Найбільшим ринком hard seltzer є США, де лідером категорії є бренд White Claw – він очолив категорію на американському ринку, вийшов на ринки Британії та Австралії. Виробник продовжує випускати нові смаки напоїв hard seltzer, що ще раз підтверджує зростання популярності цієї категорії.

Як розвивається категорія

Про розвиток hard seltzer напоїв свідчить не лише вихід великих компаній у цю категорію, а й їхні інвестиції в невеликих виробників. До прикладу, Diageo купила техаський бренд hard seltzer: він випускає напої, натхненні коктейлем Ranch Water. У Diageo пояснюють це ростом категорії під час пандемії – адже споживачі стали більше надавати перевагу напоям з нижчою калорійністю та вмістом цукру.

blank

Продажі напоїв hard seltzer стрімко ростуть у США, випереджаючи прогнози. За даними аналітичної агенції IWSR, уже до кінця 2021 року продажі напоїв hard seltzer зростуть до 281 мільйона кейсів до кінця 2021 року. Це на два роки швидше, ніж прогнозувала компанія. Пояснюють це пандемією коронавірусу, яка прискорила зростання категорії.

Важливим маркером для визнання категорії стала сліпа дегустація напоїв hard seltzer від організаторів премії Masters, які вперше обирали найкращі бренди та напої.