Barout продовжує серію матеріалів, у яких ми пояснюємо актуальні терміни з індустрії міцних напоїв та коктейльної культури. У новому тексті розповідаємо про «безалкогольні міцні напої» або low-ABV та no-ABV напої.
Раніше ми пояснювали, що таке категорія ready-to-drink та напої hard seltzer.
Що таке напої low abv
Low-ABV – назва категорії напоїв з низьким вмістом алкоголю. Наприклад, це слабоалкогольні версії міцних напоїв – від текіли до джину, від аперитивів до коктейлів. Існує також категорія no-ABV – це безалкогольні спиртні напої міцністю до 0,5%.
Безалкогольні міцні напої виготовляються за схожим принципом, як і алкогольні – бренди використовують ті ж інгредієнти, однак у процесі спирт вилучають.

Такі напої є альтернативою для споживачів, які хочуть випити, але уникнути «ефекту після алкоголю», пояснюють в аналітичній компанії IWSR. За її даними, найчастіше low-ABV і no-ABV напої споживають під час відпочинку вдома – це одна з причин, чому категорія була такою стійкою під час пандемії.
Слабоалкогольні і безалкогольні напої можна використовувати для приготування коктейлів та змішування – так само як і їхні міцні аналоги, стверджують виробники.
Як оцінюють ринок low abv
За даними IWSR, протягом 2020 року сегмент напоїв із низьким вмістом алкоголю або без вмісту алкоголю виріс на 3%. А вже до 2024 року категорія зросте вже на 31%, зокрема завдяки десяти ключовим ринкам – Австралії, Бразилії, Канаді, Франції, Німеччині, Японії, Південній Африці, Іспанії, Великій Британії та США.
У Bacardi Limited очікують, що вартість продажів слабоалкогольних і безалкогольних напоїв у Західній Європі досягне 500 мільйонів доларів протягом наступних чотирьох доларів – сегмент зросте на 400%.
«Оскільки локдаун вплинув на наше життя, люди не тільки почали шукати коктейлі з нижчим рівнем алкоголю, вони також почали насолоджуватися коктейлями трохи раніше, ніж зазвичай, почали експериментувати з безалкогольними напоями. Усвідомлене споживання алкоголю справді злетіло, і воно залишиться [трендом]», – коментують у компанії, якій належать бренди Bacardi, Martini та Grey Goose.
Хто вже випускає напої low abv
Компанія Pernod Ricard зосередилася на low-ABV категорії і випустила «легші» варіанти шотландського віскі Ballantine’s та джину Beefeater – їхня міцність становить 20%. Зокрема джин складається з тих самих дев’яти ботанікалів, що й класичний Beefeater London Dry gin міцністю 40%.
Крім того, на світовому ринку вже представлені слабоалкогольні версії текіли, рому, просеко та вина.

Щоб підтримати тренд на слабоалкогольні спиртні напої, бренди змінюють комунікацію зі споживачами. До прикладу, Bacardi запустила кампанію Less Is More і створила магазин Mindful Drinking на Amazon, де продає no & low алкогольні напої.
Великі бренди поступово виводять на ринок безалкогольні спиртні напої – наприклад, безалкогольний джин випустили і Tanqueray, і Gordon’s , і Sipsmith. «Безалкогольні міцні напої» почав випускати і власник Jameson.
На ринку Британії вже з’явилися безалкогольні аперитиви Martini Vibrante і Martini Floreale. У компанії пояснюють, що вони підходять для випадків, коли «люди хочуть витончений напій, але без вмісту алкоголю». Виробник лікерів Baileys приєднався до тренду на non-alcoholic напої і випустив у США безалкогольний кавовий напій.
Виробники пива також ідуть слідом за трендом: до прикладу, Guinness випустив безалкогольну версію фірмового пива, а шотландський виробник крафтового пива Brewdog відкрив заклад, який позиціонуює себе як «перший у світі пивний безалкогольний бар». Так у компанії вирішили показати, що «напої без алкоголю – це не завжди компроміс у смаку та якості».
Як розвивається категорія
За даними маркетингової компанії Nielsen, з 2015 по 2020 роки сектор low-ABV та no-ABV зріс на 506%. В інвестиційній компанії Distill Ventures стверджують, що Британія залишається «найбільш зрілим» ринком для цієї категорії, а ринок США продовжує стабільно зростати. У компанії підкреслюють, що онлайн-торгівля є частиною успіху для категорії: продажі через Amazon та сайти брендів «підняли сегмент» у 2020 році.
Виробники слабоалкогольних та безалкогольних спиртних напоїв продовжують залучати інвестиції, що підтверджує факт – ринок no & low-ABV напоїв має потенціал і росте. Так, фінський бренд low abv напоїв Kaska залучив 256 тисяч доларів інвестицій, а виробника «міцних напоїв без вмісту алкоголю» Lyre’s оцінюють в 140 мільйонів доларів.
Зокрема австралійський бренд Lyre’s пропонує 13 класичних напоїв без вмісту алкоголю: від безалкогольного бурбону, рому до лікеру чи вермуту. Напої компанії продають у 43 країнах, а щомісячний оборот становить понад 40 мільйонів доларів.