Щоб сторінка завантажувалася коректно, рекомендуємо відімкнути Adblock у браузері.
Поділитися на facebook
Поділитися на twitter

Промо

Jim Beam святкує 225 років. Розповідаємо історію американського бренду, який створює вже сьоме покоління родини Бім

Поділитися на facebook
Поділитися на twitter

Промо

Jim Beam святкує 225 років. Розповідаємо історію американського бренду, який створює вже сьоме покоління родини Бім

Jim Beam – один із найвідоміших світових брендів, що виготовляє бурбон і віскі. Його історія триває понад 200 років, а створювали її сім поколінь родини Бім. Компанія пережила війни, попит на горілку та джин і навіть Сухий закон.

Barout разом із Jim Beam розповідають про найяскравіші моменти в історії бренду за 225 років.

Переселенці та кукурудза: успіх першого бурбону

Наприкінці XVIII століття німецькі, шотландські й ірландські поселенці в Західній Пенсильванії виготовляли житнє віскі за рецептами, привезеними з батьківщини. З часом, коли уряд США почав заохочувати переселення на захід і вирощування кукурудзи, багато хто з них перебрався в округ Кентуккі у Вірджинії. Серед цих фермерів був і Джейкоб Бім, який, як і інші, використовував рецепт віскі свого батька, щоб переганяти надлишок кукурудзи в новий, солодший різновид напою. Так народився бурбон.

У 1795 році Бім продав першу бочку віскі Old Jake Beam Sour Mash. І хоча тоді в регіоні було близько 2 000 дистилерій, його бурбон швидко набув популярності серед місцевих жителів.

Джейкоб Бім

Оцет і карамельний присмак: історія бочок з опаленого дуба

У 1820 році Джейкоб Бім передав дистилерію своєму сину Девіду Біму. Тоді розповсюджувати бурбон виходило лише в найближчих околицях. Тому люди не купували його розлитим у пляшки в магазинах, а наповнювали власні глечики бурбоном прямо з бочки в дистилерії. Проте Девід розширив дистилерію, перейшов на новий метод виробництва та назвав бурбон Old Tub.

Коли з’явилися поїзди й пароплави, виробники бурбону почали поставляти товар за межі околиць. Проте розливали його у вживані діжки з-під риби й оцту – через розширення ринку бракувало бочок. А щоб усунути неприємний запах, вони почали обпалювати ці бочки зсередини. Так з’явилися бочки з обпаленого дуба.

За час переправи бочок у Новий Орлеан бурбон просякав деревиною й екстрагував карамелізовані цукри, які утворювалися в ній після обвуглювання. Це надавало ефектного карамельного присмаку й золотистого кольору віскі, що швидко зробило його надзвичайно популярним. Так люди почали називати напій «старим віскі з округу Бурбон».

Пляшки та етикетки: як бурбон перетворювався на бренд

У 1854 році Девід М. Бім скористався зростальною популярністю бурбону. Дізнавшись про плани щодо розширення залізничної лінії, він переніс дистилерію до округу Нельсон, штат Кентуккі, та назвав її D. M. Beam & Company. Так він опинився в лічених ярдах від нових шляхів і почав відправляти бурбон Old Tub як на північ, так і на південь. А розливаючи й позначаючи етикеткою кожну пляшку, він почав перетворення свого бурбону на національний бренд.

Піку своєї популярності напій набув під час Громадянської війни. Бурбон подобався генералу Уліссу С. Гранту, який здобув успіх у битвах. Тоді президент Лінкольн сказав: «З’ясуйте, що він п’є, і надішліть ящик цього напою решті генералів».

Девід М.Бім

Пауза на 13 років: як вплинув на бізнес Сухий закон

У 1894 році Джеймс Борегард Бім, або як його називали друзі та родина «Джим Бім», зайняв місце батька, Девіда М. Біма, у родинній дистилерії. На той час Old Tub був одним із найкращих національних брендів бурбону. Але вже у 1920 році все зупинив Сухий закон, зробивши бурбон банкрутом на 13 років.

Це був єдиний за 220 років випадок, коли родина не виготовляла напій історія бурбону стала на паузу. Щоб утримувати родину, Джим Бім спробував видобувати вугілля й вирощувати лимони, але йому не вдавалося ні те, ні інше. У цей час дочка Джима, Маргарет, вийшла заміж за Фредеріка Букера Ное, і їхній син, Фредерік Букер Ное ІІ, підхопив естафету родини Бімів, ставши майстром дистиляції.

А коли у 1933 році Сухий закон скасували, Джим Бім у віці 70 років за 120 днів повністю відбудував свою дистилерію у місті Клермонт, що у штаті Кентуккі. Джим вирішив, що відсвяткує подію тільки власним бурбоном, перша партія якого була готова вже за два роки після Сухого закону. І оскільки у Джима більше не було прав на назву Old Tub, він продав першу нову пляшку як Colonel James B. Beam Bourbon.

«Національний спиртний напій Америки»: як розвивався бренд

У 1935 році син Джима Біма, Т. Джеремі «Джере» Бім, повторно заснував винокурню під назвою Jim B. Beam Distilling Company й назвав бурбон Jim Beam® на честь батька.  А у 1938 він випустив житнє віскі Jim Beam® Rye, більш сухе і пряне за бурбон.

До Другої світової війни Т. Джеремі Бім допомагав батьку вести родинний бізнес, а після завершення війни у 1946 році офіційно став керівником компанії. Важливим етапом розвитку бренду стала розсилка ящиків Jim Beam дислокованим за кордоном американським військовослужбовцям. Цей жест представив бренд Jim Beam усьому світу, зробивши його найпопулярнішим у світі бурбоном. Піком слави для напою став 1964 рік, коли президент Ліндон Б. Джонсон оголосив його «національним спиртним напоєм Америки».

Т. Джеремі Бім

Мільйонна бочка та крафтовий бурбон: новаторські створення Букера Ное

У 1960 році сина Маргарет, Фредеріка Букера Ное II, призначили головним майстром дистиляції на дистилерії в Бостоні. І вже за п’ять років Букер заповнив мільйонну бочку Jim Beam. Проте виробництво бурбону занепадало: споживачі надавали перевагу горілці, джину і винним коктейлям. Тому Букер вдався до нововведень.

У 1978 році він вивів на ринок бурбон Jim Beam Black, який створював малими партіями. А у 1987 році випустив Booker’s перший крафтовий бурбон Jim Beam. Цей нефільтрований, чистий, розлитий безпосередньо з бочки напій був новим і не схожим на те, що робила компанія раніше.

Випуск Booker’s був лише першим кроком у змінах, які запровадив Букер Ное. У 1992 році він випустив крафтову колекцію Small Batch Bourbon Collection, доповнивши перший крафтовий бурбон такими марками, як Baker’s, Basil Hayden’s і Knob Creek.

Відродження бурбону: нові напої та оновлена класика

У 1992 році Букера заступив його син і теперішній головний майстер дистиляції Фредерік Букер Ное ІІІ, який у 2005 році заповнив десятимільйонну бочку бурбону Jim Beam. Однак, крім наповнення рекордної кількості бочок, він також випустив у 2009 році лікер із чорної вишні, настояний на бурбоні Jim Beam Kentucky Straight Bourbon Whiskey Red Stag від Jim Beam.

Після цього у 2011 році Фред випустив Jim Beam® Devils Cut® бурбон, який виготовили з рідини, захопленої деревиною під час витримки. Після того, як у 2012 році Devil’s Cut® і Jim Beam Black® одержали золоті медалі на Всесвітньому конкурсі спиртних напоїв у Сан-Франциско, Фред створив ще низку нових напоїв і пляшок обмежених серій.

У 2013 році Фред Ное випустив Jim Beam Signature Craft 12-річної витримки й Jim Beam® Distiller’s Masterpiece – оновлені версії головних крафтових досягнень його батька. У 2015 він представив найпопулярніший у світі ароматизований віскі Jim Beam Apple, а у 2016 – бурбон, що дозріває двічі, щоразу в нових опалених дубових бочках Jim Beam® Double Oak.

Як Перша родина бурбону, ми стояли біля джерел, коли все розпочалося. Проте ми ніколи не спочивали на лаврах. Постійно впроваджувати інновації, завжди підіймати бурбон на нові висоти — ось шлях Jim Beam. У свою 225-ту річницю ми не маємо наміру це змінювати. Навіть поки ми сидимо тут і пишемо свою історію, наступне покоління сумлінно наслідує приклад усіх тих, хто був перед ними, опановуючи знання від азів до досконалості. Що ще важливіше – вони навчаються переосмислювати їх заново й по-новому

– кажуть у компанії.

До 225-річчя бренду Jim Beam пропонує створити кастомізовану етикетку та власне фото на пляшці!

Як отримати персоналізовану етикетку?

1. Придбайте пляшку Jim Beam White (0,7 або 1 літр)
2. Перейдіть на сайт.
3. Оберіть розмір своєї пляшки.
3. Завантажте фото та зробіть підпис
4. Вбийте особистий персональний код, що знайдете на придбаній пляшці Jim Beam White.
5. Додайте дані для отримання етикетки «Новою поштою».
6. Отримайте власну етикетку протягом кількох днів.

Матеріал підготовлено за підтримки