Щоб сторінка завантажувалася коректно, рекомендуємо відімкнути Adblock у браузері.
Поділитися на facebook
Поділитися на twitter

«Коронавірус? Кліматична криза? Ми пережили навіть Велику французьку революцію»: інтерв’ю із бренд-амбасадором Hennessy

Марк Буассоне – глобальний бренд-амбасадор дому Hennessy, провідного виробника коньяку в світі. Під час візиту представника бренду до Києва Barout вдалося поспілкуватися із ним про головні виклики на зразок коронавірусу та глобальної кліматичної кризи.

Редакція Barout дякує за допомогу з проведенням інтерв’ю ресторану Spicy NoSpicy.

– Марку, ми не можемо не почати із запитання про коронавірус та його вплив на глобальну індустрію напоїв і Hennessy зокрема. Чи є вже можливість хоча б приблизно оцінити масштаб збитків і втрат?

– Це криза, яка матиме прямий вплив на всі індустрії – від нафтової і фінансової до індустрії напоїв. Відчутними були б лише два списані місяці в Китаї, але зараз це вже глобальна проблема. Думаю, вже треба готуватися до того, що це проблема щонайменше на кілька місяців. Тому наразі повністю оцінити вплив не вдається.

– Hennessy – єдиний міцний напій в історії рейтингу журналу Drinks International, який водинадцяте поспіль визнається номером один у барній сфері у своїй категорії. Наскільки важливою для Hennessy як бренду є світова спільнота барменів?

– Ми сприймаємо це як визнання. Власне, популярність напою у барах – ключова для іміджу бренду. Завжди важливо заручатися підтримкою професіоналів. Можна сказати, що ми передаємо Hennessy в руки бартендерів – в усіх можливих сенсах. Адже ми позиціонуємо Hennessy як інструмент для креативності барменів.  Якщо Hennessy обирають бари, це означає, що нас цінують. До того ж це результат нашої роботи зі спільнотою: Moet Hennessy постійно представлений на профільних виставках і шоу на зразок Bar Convent Berlin, Bar Convent Brooklyn і Tales of the Cocktail.

– Але одинадцять років поспіль – це безпрецедентний результат. Чи не є статус Hennessy на ринку окремим викликом для компанії?

– Так, звичайно, це наш головний виклик – продовжувати рости. Ми повинні бути попереду інших, нехай навіть на 15 хвилин попереду. [сміється] Ключовим у цьому є дистрибуція, саме тому ми настільки відповідально ставимося до вибору партнерів у різних регіонах світу. Адже ми пропонуємо не просто напій, ми пропонуємо історію, спадок віком у 250 років. Hennessy – це напій із історією. І це історія, якою ми пишаємося. Якщо тобі немає чого розповісти про те, що ти подаєш, то навіщо його подавати взагалі?

– Та з великою владою приходить і велика відповідальність. Чи відчуває Hennessy відповідальність за коньяк як категорію – особливо під час безпрецедентної загрози кліматичної кризи?

– Ми повинні рости і надалі. Базою для цього повинно бути наше ставлення до природи. Для того, щоб у нас були виноградники завтра, треба докладати зусиль вже сьогодні.

Hennessy почав використовувати інструменти маркетингу задовго до того, як винайшли термін «маркетинг»

Hennessy уже протягом тривалого часу піклується про довкілля, ми були одним із піонерів екологічного руху. Ще в 1947 році ми створили лабораторію, завданням якої є пошук більш екологічного підходу до виробництва. Цей R&D-центр постійно винаходить нові методи сталого розвитку, включно з новітніми методами дистиляції. Також ми інвестуємо у технології заощадження ресурсів. Наприклад, у нас є завод, де коньяк розливають по пляшках. Для нас це полігон для експериментів, де ми постійно намагаємося скоротити споживання електроенергії та води. У ще одній новій будівлі ми зробили ставку на природне світло, щоб використовувати менше електрики. Це все маленькі кроки, але в сумі вони мають велике значення.

Для нас це полігон для експериментів, де ми постійно намагаємося скоротити споживання електроенергії та води

– Нещодавно також була заява Moet Hennessy про повну відмову від пестицидів на виноградниках.

– Так, ми плануємо повністю відмовитися від пестицидів до 2024 року. Наступна частина плану – переконати зробити це понад тисячу виноробів, із якими ми співпрацюємо. Для цього ми поставили дедлайн на 2028 рік. І це також завдання для нас – ми повинні переконати фермерів, що це важливо, що за цим майбутнє. Схожий комунікаційний виклик і в механізації праці: Hennessy використовує роботизовані технології вже майже пів століття, ми продовжуємо винаходити нові способи використовувати інновації.

Hennessy почав використовувати інструменти маркетингу задовго до того, як винайшли термін «маркетинг». Ми завжди давали людям те, що вони хочуть, і те, як вони це хочуть отримувати. Це було можливим, тому що родина Хеннессі постійно подорожувала та спілкувалася зі споживачами по всьому світу. Ще з кінця ХІХ століття члени родини власноруч встановлювали зв’язки з покупцями та дистриб’юторами на глобальному рівні.

Hennessy звик адаптуватися і знаходити нові шляхи

– Одним із проявів кліматичної кризи є аномально спекотна погода та різкі зміни клімату. Власне, через це регіон Коньяк страждав протягом останніх кількох років. Як на Hennessy вплинули ці складні погодні умови?

– Так, і зараз у Києві ми спостерігаємо погоду, не схожу на звичний початок березня. Це дійсно проблема для нас. На виробництво це впливає передусім через те, що ми почали раніше збирати урожай винограду. Відповідно ми регулюємо й параметри процесу дистиляції. Hennessy звик адаптуватися і знаходити нові шляхи. Врешті-решт, свого часу ми адаптувалися навіть до Великої французької революції! [сміється]

– Звичайно, але кліматичну кризу називають безпрецедентним випробуванням в історії людства.

– Для нас це ще один виклик, до якого треба буде адаптуватися. Але ми більше не використовуємо коней і плуги, ми вже не збираємо урожай вручну. Ми користуємося технологіями XXI століття. Слід продовжувати працювати і надавати найкращий приклад – для наших партнерів і виноробів зокрема. Власне, тому нашим девізом є «Будувати майбутнє».

– Коли Hennessy представляв нову співпрацю у межах серії Very Special, ми спілкувалися в Києві з автором нового дизайну колекції Феліпе Пантоне. Феліпе називав найбільш цікавим у роботі з Hennessy баланс між історією та інноваціями, який витримує бренд. Наскільки складно витримувати цей баланс? Завдяки чому його досягаєте?

– Цей баланс – дуже складна справа. Зрештою, за 250 років ми вивели формулу досконалого продукту. Hennessy, який ви зараз куштуєте, є результатом копіткої праці цілих поколінь майстрів. Протягом тривалого часу ми виводили ідеальну формулу поєднання о-де-ві з регіону Коньяк і врешті зробили її стабільно зразковою. Чи можна взагалі її покращити? Для мене це запитання. Співпраця з сучасними художниками у межах серії Very Special – це спроба вдосконалити подачу Hennessy, спроба оновити дизайн пляшки та етикетки.

Hennessy – це рідкісний напій, який не виходить з моди вже кілька століть

– Дедалі більше виробників міцного алкоголю визнають, що їм доводиться шукати підхід до нового покоління споживачів. Співпраці на зразок Very Special – це один із способів Hennessy взаємодіяти з аудиторією міленіалів?

– Так, звичайно, це виклик. Але Hennessy – це рідкісний напій, який не виходить з моди вже кілька століть. Та ми повертаємося до розмови про баланс, зокрема про баланс у портфоліо напоїв. Hennessy має статус, у якому може виходити на максимально широку аудиторію із тією ж серією Very Special, а з Hennessy XXO чи Paradis Imperial – на аудиторію шанувальників преміального коньяку. Але річ у тім, що Very Special ми виготовляємо з 1865 року, а Hennessy XO – з 1870-го. Тому це не нові виклики для нас.

– Так, але одним із нових викликів є те, що покоління міленіалів, не кажучи вже про покоління Z, має нові звички та потреби.

– Можливо. Але хіба це абсолютно нові звички? Нові покоління приходять постійно. Але Hennessy з содовою – це те, що не виходить з моди вже кілька століть. Це колесо, яке продовжує рухатися.