Щоб сторінка завантажувалася коректно, рекомендуємо відімкнути Adblock у браузері.
Поділитися на facebook
Поділитися на twitter

Українські бари пішли на карантин. Як це вплине на бізнес і що робити далі

Роботу закладів громадського харчування, включно з барами і ресторанами, вирішила влада Києва, а також уряд України. Обмеження почали діяти з вівторка, 17 березня. Barout запитує у представників київських барів, як вони реагують на рішення та адаптуються до карантину.

Чи є вже можливість оцінити, які втрати отримає ваш бар від карантину?

Артем Скапенко (Loggerhead)

Точно оцінити неможливо, але можна проєктувати результати минулого місяця. Припинення роботи щонайменше на пів місяця – це 50% недоотримання коштів місячного обороту. Добре, якщо заклад вийшов на точку беззбитковості, але видатки на утримування барменів, офіціантів, адміністраторів, всього лінійного персоналу – це також величезні збитки. Це те, що треба буде виділяти з кишені засновників.

Дмитро Шовкопляс (Parovoz Speak Easy)

Це завжди суттєві втрати, адже мало хто заздалегідь готувався до закриття. Найважливішим в такий період є турбота та мотивація персоналу.

Роман Стадник (Beatnik Bar)

Точно ми ще не рахували, але збитки колосальні. Від постійних витрат і до теоретичних кас, які б могли бути.

Назар Макаров (Barvy, F.U.L.L. Bar)

Втрати дуже великі. Треба списати дуже багато продукту. До того ж для відкриття потрібно буде зробити велику закупівлю – за відсутності коштових обертів.

Олександр Скубач (Who & Why Drinkery)

Можна досить примітивно оцінити суму, яку ми просто не заробимо у період карантину. І навіть було б добре, якби все було настільки просто. Але проблема – ширша. Вона має загальний для всіх економічний аспект: період важкий не тільки для нас, а й для наших гостей: не всіх відправили в оплачувану відпустку, багато хто має власний бізнес і переживатиме непрості часи. Присутній також емоційний аспект, адже зараз відбувається не тільки економічне, а й психологічне потрясіння. Воно матиме наслідки: суто на емоційному рівні не всі будуть готові після закінчення карантину одразу повернутися до барів та ресторанів.

Чи спілкувалися ви з орендодавцем приміщення, у якому ви працюєте, щодо можливої зміни режиму оплати / «орендних канікул»?

Артем Скапенко (Loggerhead)

Плануємо провести цю розмову, адже це офіційний форс-мажор. Зазвичай на випадок непередбачуваних обставин у контрактах на оренду це прописується.

Дмитро Шовкопляс (Parovoz Speak Easy)

Так, ми надіслали лист з відповідним питанням що до перегляду орендної плати на час карантину.

Роман Стадник (Beatnik Bar)

Так, авжеж. На даний час чекаємо письмової відповіді.

Олександр Скубач (Who & Why Drinkery)

Звичайно, одразу після отримання розпорядження ми надіслали повідомлення всім орендодавцям. Відповіді поки що не отримали, що зрозуміло: їм також потрібен час на те, щоб все осмислити та прорахувати. Не варто забувати, що, крім орендодавців є ще постачальники товару, з ними також ведуться переговори.

Представники КМДА анонсували «пакет економічних рішень», а Верховна Рада ухвалила закон про тимчасові зміни в опадаткуванні. Зокрема, з питаннями оренди, податків і зборів на цей період. Які заходи міської/державної влади ви вважали б доцільними в цій ситуації?

Олександр Скубач (Who & Why Drinkery)

Наша організація – ТОВ, ми маємо численні податкові зобов’язання. Напевно, найбільш нагальними зараз будуть питання відтермінування платежів та штрафів за прострочення платежів: авансів, НДС, акцизів тощо. Строк сплати всіх цих обов’язкових платежів припадає на період карантину, а несвоєчасна сплата – це 10% від суми за кожну добу запізнення на кожен платіж.

Дмитро Шовкопляс (Parovoz Speak Easy)

Це дуже доречні питання для кожного підприємця. Сподіваюсь на розгляд орендної ставки та податків, які останнім часом зросли та складають суттєву частину бюджету підприємства.

Назар Макаров (Barvy, F.U.L.L. Bar)

Зменшення комунальних платежів та виділення коштів на подолання застою, а також замороження виплат за кредитами на підприємство. 

Роман Стадник (Beatnik Bar)

Було б дуже добре, якби на цей період звільнили від податків та зборів, оплати комунальних послуг та електроенергії.

Артем Скапенко (Loggerhead)

Одразу скажу, що я не фахівець у таких питаннях. Але, звичайно, хотілося б, аби врахували форс-мажор, зокрема в питання оренди та податків. 

Як гості можуть підтримати ваш заклад у цей час?

Дмитро Шовкопляс (Parovoz Speak Easy)

Підтримка у соціальних мережах, та участь у ініціативах бару, які будуть доречні у цей час. Хтось з барів буде займатись доставкою коктейлів, хтось проведе навчання з приготування коктейлів онлайн, а більшість просто відпочине, щоб з новими силами та натхненням знову відчинити свої двері для своїх гостей.

Роман Стадник (Beatnik Bar)

Бути здоровими, дотримуватись правил особистої безпеки та чекати на припинення епідемії і на наше відкриття. [сміється]

Артем Скапенко (Loggerhead)

У нас була ідея продавати алкоголь на виніс. Але річ у тім, що в нас немає ліцензії на продаж алкоголю за межами бару. Утім, гості можуть замовляти у нас їжу – з доставкою чи за принципом take away. Ну і було б круто, якби нас підтримали вже після епідемії – за це точно треба буде підняти келих. 

Олександр Скубач (Who & Why Drinkery)

Якщо чесно, ви дуже нас підтримаєте, якщо просто будете сидіти вдома у цей період. Повірте, ніщо нас так не потішить, як здорові гості, які заповнять W&W 1 квітня. А потім – другого квітня. І третього. І четвертого. Також будемо вдячні за емоційну підтримку будь-якого характеру. Все життя мріяли написати про нас відгук у Google, Facebook чи TripAdvisor? Саме час – запевняємо, це дуже підніме нам настрій. Маєте хвильку написати нам повідомлення з ідеями, пропозиціями, шаленими фантазіями? Ми на зв’язку та готові до комунікації. Зі свого боку також обіцяємо всілякі цікавинки, стежте за соціальними мережами бару. Але головне – просто бережіть себе.