Щоб сторінка завантажувалася коректно, рекомендуємо відімкнути Adblock у браузері.
Поділитися на facebook
Поділитися на twitter

«Ми повинні бути зразком для всієї індустрії»: інтерв’ю з організатором Athens Bar Show

Бабіс Каідалідіс – засновник, директор та куратор освітньої програми «Афінського барного шоу», однієї з найбільших профільних виставок Європи. Під час відвідування Athens Bar Show ми поговорили з Бабісом про перший ювілей, показники відвідуваності, а також екологічні та соціальні ініціативи виставки.

– Цього року «Афінське барне шоу» святкує десяту річницю. Розкажіть, як змінився масштаб і формат шоу за цей час.

– Ми засновували шоу як дуже маленький захід – це була крихітна, але пристрасна група людей. Але на ринку був запит на цю подію, тож за допомогою ринку ми почали рости.

Найбільше за ці десять років змінився масштаб: якщо у 2009 році до нас прийшло близько 900 людей, то цього року ми виходимо на показник 10 000 відвідувачів. Але це не головне. Головне, що ми ростемо разом із ринком і що ця подія продовжує зацікавлювати людей – і в Греції, і в інших країнах. Я б також відзначив наше шоу як платформу для гравців ринку. Бренди зрозуміли цінність барів і барменів – і це був найважливіший чинник зростання ринку.

Окрім того, якщо подивитися навколо, ви не побачите в нас п’яних людей. Ми побачимо тільки людей, яким подобаються, що вони роблять, які хочуть прогресувати в своїй професії. Думаю, це також один із показників успіху нашого шоу.

– Я вперше на «Афінському барному шоу». Те, що одразу кидається в очі – локація. Коли ми спілкувалися з Сальваторе Калабрезе, який відкривав ще перше Athens Bar Show, він звертав увагу на те, як виставка росла й через зміну локацій.  

– Це вже третя наша локація. Це найбільший подібний комплекс поряд із центром Афін. Можна сказати, що Technopoilis був нашою мрією. Нам пропонували використати цю локацію ще в перші роки шоу. Та ми йшли до неї поступово – розуміли, що треба до неї дорости. Та зараз це наш дім, ми почуваємося тут дуже комфортно. Понад те, ми вважаємо, що локація дає дуже багато загальному досвіду від шоу. Адже це історичне місце, колишній завод. До того ж ця територія належить місту. Думаю, вона залишиться нашим домом на тривалий час.

– Що виділяє «Афінське барне шоу» з-поміж інших профільних подій на зразок Bar Convent Berlin?

– Власне, коли ми засновували шоу, ми надихалися в першу чергу Bar Convent Berlin. Але, на мій погляд, зараз берлінське шоу стало занадто великим, у ньому більше відчуваються прояви брендів. Думаю, наше шоу виділяє не взаємодія з компаніями, а освітня програма для барменів. 

– Цього року ви залучили до лекційної програми зірок на зразок Пітера Дореллі (American Bar), Сальваторе Калабрезе (Salvatore’s) і Філіпа Даффа. Можете розповісти детальніше про те, чому освітня програма – важлива частина шоу?

– Я сам відповідаю за цю частину шоу, тому що вважаю її найбільш важливою. Ми хочемо, щоб наші гості надихалися найкращим досвідом роботи барменів, як свого часу нашу команду надихала, приміром, Bar Convent Berlin. Пригадую, як я вийшов з першого семінару в Берліні іншою людиною. Я зустрів там легенд цієї індустрії – Сальваторе Калабрезе, Дейл Дегрофф, Ангус Вінчестер, Філіп Дафф тощо. Ці лекції зробили мене кращим професіоналом. І це саме я хочу передати молодим барменам.

Власне, заради цього ми й влаштовуємо шоу. Тому освітня програма залишиться головним елементом Athens Bar Show. Окрім того, це можливість відчути себе частиною глобальної барної спільноти та зрозуміти, куди рухається наша сфера. Впевнений, що це надасть вам натхнення.

– Ще одна характерна особливість шоу – вечірня програма з гостьовими змінами в афінських барах.

– Так, нас знають також і за міськими подіями, які проходять після основної частини шоу. У нас є ціла низка барів у центрі Афін, яка бере активну участь в організації шоу. Вони розуміють, що це частина великого свята, яким є наше шоу, і долучаються до програми. Унікальна особливість Athens Bar Show – гостинність Греції та місцевої барної спільноти.

– У кожного проєкту є визначальні періоди – рік, три роки, п’ять років. Зараз ви відзначаєте десяту річницю Athens Bar Show. Яким буде наступний етап шоу?

– Я не був готовий до цього запитання. [сміється] Гадаю, ми будемо продовжувати будувати шоу на основі тих цінностей, які завжди були його невід’ємними частинами і які ми вважаємо необхідними для розвитку галузі. Ми залишатимемося шоу для барменів і барної індустрії, ми будемо продовжувати розвивати освітню програму і ми зберігатимемо орієнтованість на актуальні тренди. Це все залишиться. Цього року ми кинули всі ресурси на те, щоб зробити ювілейне шоу якомога кращим. Зрештою, ми ніколи не знаємо, які ідеї та можливості з’являться в майбутньому.

– Ви згадали про «орієнтованість на тренди». Можете доповнити, що саме маєте на увазі?

– Ми завжди відштовхуємося від того, що диктує ринок. Якщо проглянути цьогорічну програму, то можна побачити, що 30% всіх семінарів присвячені темі слабоалкогольних чи безалкогольних напоїв. Також ми підтримуємо тему відповідального споживання та екологічної свідомості. Тому цього року ми вперше подарували кожному відвідувачу скляний келих: таким чином хочемо зменшити кількість відходів та використання пластику. Окрім того, пропонуємо сортувати сміття на території. До того ж ми намагаємося підтримувати різноманіття у всіх проявах. Як і раніше, ми намагаємося показувати зразок для ринку.

– Ми спілкувалися з одним із учасників шоу, і він похвалив вас за спробу вирівняти гендерний баланс – в Афінах завжди більше жінок-представниць індустрії, ніж на інших шоу. Що саме ви робите для того, щоб зробити сферу більш інклюзивною?

– Ми далекі від ідеалу, це точно ще не 50 на 50. Та все-таки говоримо про індустрію, де працює більше чоловіків, ніж жінок. Але ми робимо, все що можемо. Ми просто вважаємо, що це правильне рішення. Мова ж іде не тільки про статевий вимір, а відкритість та різноманітність загалом. І ми повинні бути зразком у цьому для всієї індустрії.


Обкладинка: Ярослав Друзюк