Щоб сторінка завантажувалася коректно, рекомендуємо відімкнути Adblock у браузері.
Поділитися на facebook
Поділитися на twitter

Першу приватну ліцензію на виготовлення спирту отримала Nemiroff. Розповідаємо, як і навіщо

Процес демонополізації спиртової галузі почали в Україні в 2020 році. Після підписання відповідного закону приватні підприємства змогли купувати державні заводи підприємства «Укрспирт», а міністерство фінансів почало видавати комерційні ліцензії на виробництво спирту. Першою серед приватних власників в Україні отримала ліцензію на вироблення спирту компанія Nemiroff.

Barout запитує у Nemiroff, що компанія робитиме з придбаним Немирівським спиртзаводом, скільки грошей інвестує у його модернізацію та які має плани на виробництво спирту.

Чому придбали завод

Під час приватизації спиртової галузі на онлайн-аукціони виставили близько 80 заводів, першим з них продавали Немирівський спиртзавод у Вінницькій області.

Компанія обрала Немирівський спиртзавод з двох причин. По-перше, завод розташований за кілька сотень метрів від заводу Nemiroff. По-друге, цією покупкою бренд відновлює свої історичні корені, розповідають у коментарі Barout у компанії.

«Цією покупкою ми відновлюємо спадщину бренду. Перші згадки про немирівську броварню сягають ХVIII століття, ми і зараз можемо побачити поруч з новим спиртзаводом старовинне приміщення, з якого розпочиналась історія Nemiroff», – кажуть у компанії.

У Nemiroff додають, що через державну монополію на ринку приватні компанії не могли впливати на якість спирту. Тому на придбаному заводі компанія планує в першу чергу покращити якість спирту для виробництва алкоголю.

«Важливим є питання якості спирту, адже за монополії цьому приділялося мінімум значення, і рівень не відповідав запитам експортних потреб. Після приватизації задача Nemiroff підняти якість спирту на новий рівень, що відповідає західним стандартам», – розповідають в компанії.

Які потужності заводу та скільки спирту планує виробляти компанія

У Nemiroff називають Немирівський спиртзавод одним з найпотужніших в Україні – його потужності становлять 6 800 декалітрів спирту класу «люкс» на добу.

За законом про демонополізацію галузі, до 1 липня 2021 року виробництво спирту буде відбуватись лише на державних заводах. Спершу Nemiroff планує виготовляти лише стільки спирту, скільки потрібно компанії для власного виробництва. «Якщо ж будуть виявлені надлишкові виробничі потужності, почнемо роботу над пошуком додаткових ринків збуту», – додають у компанії.

Скільки вкладуть грошей

Немирівський спиртзавод не працював в повному обсязі понад десяь років, а останню велику партію спирту виготовили п’ять років тому. Щоб повноцінно відновити виробництво, Nemiroff на початку планує інвестувати від 300 до 500 тисяч доларів.

«Це початковий необхідний внесок в обладнання, технології та персонал для того, щоб привести виробництво у відповідність до стандартів компанії», – кажуть у Nemiroff.

Поки триває модернізація заводу, тому виробництво спирту планують запустити у другому кварталі 2021 року.

Обкладинка: Немирівський спиртзавод