Щоб сторінка завантажувалася коректно, рекомендуємо відімкнути Adblock у браузері.
Поділитися на facebook
Поділитися на twitter

Новий бар. Вино у підвалі Бессарабського ринку в закладі «Бальтазар»

«Бальтазар» – винний бар на Бессарабці. Відкриття закладу відбудеться у вересні, зараз бар працює у вечірньому режимі. Barout показує, який вигляд має винний бар до офіційного відкриття.

Ідея

blank

 

 

 

 

 

Формат: винний бар

Де: Бессарабський ринок, Бессарабська площа, 2

Коли: 12:00-23:00 (з неділі по четвер), 12:00-02:00 (п’ятниця та субота)

Instagram

«Бальтазар» – це винний бар, який відкрили у підвальному приміщенні Бессарабського ринку. Запускають заклад Богдан Шолох і Всеволод Трофименко. «Тривалий час я робив бари з міцними напоями і вечірками до ранку. Але іноді хочеться просто зустрітися з друзями і в невимушеній атмосфері випити келих вина», – розповідає Шолох, який раніше запускав заклади Parasolka та Regenschirm на Подолі. 

blank
blank
blank
blank

«Для закладу обрали назву, яка сподобалася засновникам багатозначністю. «Бальтазар» може означати водночас і ім’я вавилонського царя, і розмір пляшки для вина, названої на честь Бальтазара. Відповідно до цього дописали легенду: про гучні банкети і веселе життя. «Ми запускали цей заклад протягом року, за цей час була можливість багато дізнатися про вино», – розповідає Шолох.

 

Наразі «Бальтазар» працює у тестовому режимі: простір відкрили спочатку для друзів, а тепер відпрацьовують процеси в обмеженому режимі роботи – щодня, крім понеділка та вівторка, з 18:00. «Основа у нас уже є, тепер треба довести все до ідеалу», – кажуть у барі. Офіційне відкриття запланували на вересень. Із часом заклад хочуть вивести на початок роботи о 12:00. 

Місце

У «Бальтазарі» кажуть, що не випадково обрали для закладу локацію на Бессарабці. «Поділ уже не той, увесь двіж переїхав з Подолу в район площі Льва Толстого і Бессарабки. Думаю, в майбутньому це буде найбільш жирне місце в Києві: тут уже є Mimosa Brooklyn Pizza і Fish & Pussycat, зараз зайшли ще Діма Борисов, Bullzdozer Group і “Кеды искусствоведа”», – каже Шолох.

 

Вхід до «Бальтазар» – поки без вивіски. Найпростіше його ідентифікувати за невеликим написом і металевими ручками на фасаді Бессарабського ринку, спрямованого на Крутий узвіз. Керівники планують встановити повноцінну вивіску, але кажуть, що вона «не буде кричати про заклад».

blank
blank
blank
blank

Після спуску сходами – кілька залів підвального простору з цегляною кладкою, які раніше слугували складами ринку. «Що тут було раніше? Нічого. Приміщення прийняли у жахливому стані, довелося вивозити вантажівки будівельного сміття. Потім самі проводили каналізацію та вентиляцію», – розповідає Шолох. Додає, що зокрема через це запуск проєкту затягнувся на рік.

blank
blank
blank
blank

 У «Бальтазару» близько 70 місць з високою та низькою посадкою, а також контактний бар. За інтер’єр відповідала дизайнерка Ріна Ловко, у портфоліо якої Regenschirm і Hashtag Bar.

blank
blank

Меблі обирали від сучасних українських виробників на зразок ProPro Furniture Слави Балбека, їх поєднали з вінтажними реставрованими елементами декору. «Коли повісили цей гобелен з барселонської барахолки, зрозуміли, що відкриваємо хіпстерський бар», – жартує Шолох. Ще один визначальний елемент інтер’єру – радянська радіола 1969 року.

Бар і кухня

blank

«Бальтазар» позиціонують як доступний винний бар. Винну карту для закладу підготував сомельє, який співпрацює з одним із київських магазинів. Основне завдання – зробити вибір вина гостем максимально простим. «Ми хочемо запропонувати підхід на противагу багатьом закладам, де у гостя завжди виникають проблеми з вибором вина. Ми за простоту і доступність», – кажуть у «Бальтазарі». У винній карті кожну з позицій доповнять індикаторами – від найбільш легкого до найбільш інтенсивного.

У барі свідомо зробили ставку на компактну винну карту: червоне, біле, ігристе, помаранчеве і рожеве вино – від 95 до 200 гривень за келих. У фінальній версії меню фудпейрінг візуалізують наочно: «Це вино найкраще поєднується з цією стравою». Також на барі класичні коктейлі та міцний алкоголь.

blank
blank
blank
blank

За кухню у закладі відповідає шеф-кухар Віктор Петренко, який раніше працював у літпабі «Крапка кома» і проходив стажування у шведському ресторані Faviken з двома зірками Michelin. Шеф розповідає, що хотів би перенести у «Бальтазар» скандинавський досвід роботи з сезонними і локальними продуктами. Основний акцент Петренко робить на закуски до вина, а також фудпейрінг. Страви пропонуватимуть від 90 до 290 гривень. Наприклад, у меню сендвіч «Крок-мадам», печений ромен, пюре з баклажанів і соняшника, а також котлета з баранини.

 

Фото: Марго Дідіченко

Статті на цю ж тему