Щоб сторінка завантажувалася коректно, рекомендуємо відімкнути Adblock у браузері.
Поділитися на facebook
Поділитися на twitter

Новий бар. Вино у підвалі Бессарабського ринку в закладі «Бальтазар»

«Бальтазар» – винний бар на Бессарабці. Відкриття закладу відбудеться у вересні, зараз бар працює у вечірньому режимі. Barout показує, який вигляд має винний бар до офіційного відкриття.

Ідея

 

 

 

 

 

Формат: винний бар

Де: Бессарабський ринок, Бессарабська площа, 2

Коли: 12:00-23:00 (з неділі по четвер), 12:00-02:00 (п’ятниця та субота)

Instagram

«Бальтазар» – це винний бар, який відкрили у підвальному приміщенні Бессарабського ринку. Запускають заклад Богдан Шолох і Всеволод Трофименко. «Тривалий час я робив бари з міцними напоями і вечірками до ранку. Але іноді хочеться просто зустрітися з друзями і в невимушеній атмосфері випити келих вина», – розповідає Шолох, який раніше запускав заклади Parasolka та Regenschirm на Подолі. 

«Для закладу обрали назву, яка сподобалася засновникам багатозначністю. «Бальтазар» може означати водночас і ім’я вавилонського царя, і розмір пляшки для вина, названої на честь Бальтазара. Відповідно до цього дописали легенду: про гучні банкети і веселе життя. «Ми запускали цей заклад протягом року, за цей час була можливість багато дізнатися про вино», – розповідає Шолох.

 

Наразі «Бальтазар» працює у тестовому режимі: простір відкрили спочатку для друзів, а тепер відпрацьовують процеси в обмеженому режимі роботи – щодня, крім понеділка та вівторка, з 18:00. «Основа у нас уже є, тепер треба довести все до ідеалу», – кажуть у барі. Офіційне відкриття запланували на вересень. Із часом заклад хочуть вивести на початок роботи о 12:00. 

Місце

У «Бальтазарі» кажуть, що не випадково обрали для закладу локацію на Бессарабці. «Поділ уже не той, увесь двіж переїхав з Подолу в район площі Льва Толстого і Бессарабки. Думаю, в майбутньому це буде найбільш жирне місце в Києві: тут уже є Mimosa Brooklyn Pizza і Fish & Pussycat, зараз зайшли ще Діма Борисов, Bullzdozer Group і “Кеды искусствоведа”», – каже Шолох.

 

Вхід до «Бальтазар» – поки без вивіски. Найпростіше його ідентифікувати за невеликим написом і металевими ручками на фасаді Бессарабського ринку, спрямованого на Крутий узвіз. Керівники планують встановити повноцінну вивіску, але кажуть, що вона «не буде кричати про заклад».

Після спуску сходами – кілька залів підвального простору з цегляною кладкою, які раніше слугували складами ринку. «Що тут було раніше? Нічого. Приміщення прийняли у жахливому стані, довелося вивозити вантажівки будівельного сміття. Потім самі проводили каналізацію та вентиляцію», – розповідає Шолох. Додає, що зокрема через це запуск проєкту затягнувся на рік.

 У «Бальтазару» близько 70 місць з високою та низькою посадкою, а також контактний бар. За інтер’єр відповідала дизайнерка Ріна Ловко, у портфоліо якої Regenschirm і Hashtag Bar.

Меблі обирали від сучасних українських виробників на зразок ProPro Furniture Слави Балбека, їх поєднали з вінтажними реставрованими елементами декору. «Коли повісили цей гобелен з барселонської барахолки, зрозуміли, що відкриваємо хіпстерський бар», – жартує Шолох. Ще один визначальний елемент інтер’єру – радянська радіола 1969 року.

Бар і кухня

«Бальтазар» позиціонують як доступний винний бар. Винну карту для закладу підготував сомельє, який співпрацює з одним із київських магазинів. Основне завдання – зробити вибір вина гостем максимально простим. «Ми хочемо запропонувати підхід на противагу багатьом закладам, де у гостя завжди виникають проблеми з вибором вина. Ми за простоту і доступність», – кажуть у «Бальтазарі». У винній карті кожну з позицій доповнять індикаторами – від найбільш легкого до найбільш інтенсивного.

У барі свідомо зробили ставку на компактну винну карту: червоне, біле, ігристе, помаранчеве і рожеве вино – від 95 до 200 гривень за келих. У фінальній версії меню фудпейрінг візуалізують наочно: «Це вино найкраще поєднується з цією стравою». Також на барі класичні коктейлі та міцний алкоголь.

За кухню у закладі відповідає шеф-кухар Віктор Петренко, який раніше працював у літпабі «Крапка кома» і проходив стажування у шведському ресторані Faviken з двома зірками Michelin. Шеф розповідає, що хотів би перенести у «Бальтазар» скандинавський досвід роботи з сезонними і локальними продуктами. Основний акцент Петренко робить на закуски до вина, а також фудпейрінг. Страви пропонуватимуть від 90 до 290 гривень. Наприклад, у меню сендвіч «Крок-мадам», печений ромен, пюре з баклажанів і соняшника, а також котлета з баранини.

 

Фото: Марго Дідіченко