Щоб сторінка завантажувалася коректно, рекомендуємо відімкнути Adblock у браузері.
Поділитися на facebook
Поділитися на twitter

Новий бар. Beatnik Bar переїхав із Харкова до Києва

Beatnik Bar – це перезапуск однойменного харківського бару у Києві. Заклад почав роботу у тестовому режимі під час Barometer 2019. Бар працює щодня з 18:00.

Ідея

blank

Beatnik Bar

Де: м. Київ, вулиця Велика Васильківська, 23
Коли: 18:00-02:00 (з неділі по четвер), 18:00-03:00 (п’ятниця та субота)
Facebook

Beatnik Bar відкрили у Харкові в 2017 році. За понад рік роботи заклад із філософією бітників у центрі концепції став одним із центрів барної культури міста. Утім, у 2018 році він був змушений припинити роботу через проблеми з приміщенням. «Бітники – хлопці кочові. Якщо ми вже назвалися бітниками, то теж повинні були бути готові до пригод», – жартує бар-менеджер та ідейний натхненник Beatnik Bar Роман Стадник.

Після закриття приміщення на вулиці Ярослава Мудрого команда Beatnik не розійшлася, а продовжила шукати нове місце. Зрештою власниця Тетяна Брауде домовилася про перезапуск закладу у Києві зі співзасновником Parovoz Speak Easy Миколою Голотіним. «Микола кілька разів відпочивав у Beanik Bar. Коли виникло питання з приміщенням, я попросив Тетяну запитати в нього, чи не було б йому цікаво підтримати проєкт. Микола дав позитивну відповідь – і ми почали роботу», – розповідає Стадник.

blank
blank
blank

Керівник Beatnik Bar каже, що спочатку розглядав можливість відновлення Beatnik Bar виключно в Харкові. «Я хотів, щоб ми відкрилися в Харкові, але Микола навів аргументи, чому це краще зробити в Києві», – каже керівник Beatnik Bar. Для цього до Києва переїхала вся основна команда бару – п’ять барменів і барбек. Навколо кістяка колективу побудували концепцію закладу: окрім обов’язків технічного персоналу та кухаря, бармени відповідають за всі процеси в Beatnik Bar.

Місце

Для нового Beatnik Bar знайшли приміщення у подвір’ї біля площі Льва Толстого. Оскільки у бару прихований формат, на фасаді його не виділяли: натомість дають орієнтир – арка з вивіскою Barhat і чорні двері поруч з ліхтарем у дворі поряд із кінотеатром «Київ».

blank
blank
blank

Гостям пропонують натиснути кнопку домофону і дочекатися на хоста. «Ми називаємо ці двері “порталом”: хочемо провести межу між буденним життям і нашим закладом», – пояснює Стадник. Ідеолог Beatnik Bar каже, що сам часто зустрічатиме гостей біля сходів у підвальне приміщення. Каже, що це найкраща можливість розповісти відвідувачам історію закладу та підготувати їх до досвіду. «Ми розповідаємо людям, хто такі бітники, чому ми обрали цю філософію, а також проводимо екскурсію закладом», – додає Стадник. 

blank
blank

У приміщенні, яке протягом останніх 15 років використували для закладів, велика зала і простір з низькою посадкою за баром. Стадник каже, що для облаштування другої зали використали меблі з харківського Beatnik Bar. 

Ще один елемент із першого закладу – картина «Брите серце» художниці Аліни Клейтман. «Це наша Мадонна, – розповідає Стадник. – Що цікаво, вперше авторка роботи побачила її вже у київському закладі».

blank
blank

Загалом за проєкт відповідала команда архітекторів під керівництвом Олександра Браженського (Parovoz Speak Easy, BarmanDictat). Акцент в інтер’єрі вирішили поставити на контактну барну стійку з дванадцятьма посадковими місцями. На підлозі – м’яке покриття.

Бар

«Спочатку був коктейль, – розповідає Роман Стадник. Керівник Beatnik Bar каже, що завжди захоплювався барами, які в центр концепції ставили певний один коктейль чи напій. Утім, баром тільки бітників свій заклад він не називає: «Певно, було б неправильно наслідувати зараз бітників – людей, які жили у 50-х. Ми більше перейняли їхню філософію – за свободу і проти нав’язаного уявлення про американську мрію».

Під щоденник бітника у Beatnik Bar стилізували й коктейльну карту. Меню розділили на дві категорії: коктейлі з харківського Beatnik Bar і нові розробки команди. Зі знайомих шанувальникам закладу пропонують, наприклад, Beatnik (210 грн) та Easy Rider (200 грн). «У словнику бітника “Easy Rider” це – “вмілий коханець”. Це коктейль з низьким вмістом алкоголю та виразним смаком із нотами карамелі та мускатного горіха», – розповідає Стадник. Також у карті коктейлі Kerouac (230 грн) на текілі Espolon Reposado та мескалі Vida і Rum Diary (230 грн) на Bacardi Anejo Cuadro, міксі вермутів і банановому лікері.

blank
blank
blank

Нову частину коктейльної карти Beatnik Bar вирішили зробити концептуальною. «Це відображення того, що ми вважаємо найважливішим у стосунках між людьми. Адже життя є наче коктейлем із взаємовідносин людей», – кажуть у закладі. Усі коктейлі цього блоку назвали на честь певних цінностей: наприклад, «Гостинність» та «Щирість». Стадник радить скуштувати, зокрема, коктейль «Гармонія» (200 грн) – на основі дистиляту з вишні з цитрусовими та квітковими нотами. Також у карті є безалкогольний коктейль «Толерантність» – на основі соєвого молока з додаванням бананового сиропу та чаю матча.

Beatnik – 210 грн
Miss Beatnik – 200 грн
Candy Sour – 200 грн
B&V Fizz – 210 грн
American Mary – 220 грн
Golden G – 230 грн
Kerouac – 230 грн

Harmony – 200 грн
Originality – 200 грн
Synergy – 200 грн
Foresight – 210 грн
Love of Freedom – 210 грн
Sincerity – 210 грн
Hospitality – 220 грн

У Beatnik Bar кажуть, що планують регулярно змінювати нове меню – відповідно до сезону та побажань гостей. Окрім того, у закладі пропонують кілька позицій з кухні: м’ясо (210 грн за 120 г), сир (150 грн за 120 г), а також брускету з авокадо (95 грн), хумус із горохом (95 грн) і сендвічі «Вітелло Тоннато» (150 грн).

Фото: Володимир Шуваєв для Barout