Щоб сторінка завантажувалася коректно, рекомендуємо відімкнути Adblock у браузері.
Поділитися на facebook
Поділитися на twitter

Новий бар. Вино, коктейлі та сучасне мистецтво в Avangarden на Січових Стрільців

Заклад Avangarden Gallery & Wine Bar почав роботу на вулиці Січових Стрільців неподалік від Львівської площі. Він поєднує формати галереї сучасного мистецтва та винного бару. 

Наразі заклад на першому поверсі колишньої книжкової фабрики «Жовтень» працює в тестовому режимі, відкриття відбулося 15 жовтня. 

blank

«Ми відразу вирішили, що будуємо мультидисциплінарний проєкт, який охоплює і виставковий простір, і винний бар. Для нас це спосіб зробити заклад більш доступним і відкритим, ніж формалізовані мистецькі інституції», – розповідає співзасновниця Каріна Качуровська, яка запустила Avangarden разом із Світланою Левченко та Антоном Мазним. 

«У Європі в артінституціях часто відкривають ресторани, винні бари чи кав’ярні, але в Україні такого формату ще не було, – продовжує Качуровська. – Для мене це передусім про соціалізацію й об’єднання людей, тому це формати, які органічно поєднуються».

blank
blank
blank

За проєкт відповідала студія Belenko Дениса Беленка, в портфоліо якої, зокрема, київські заклади Milk Bar, Adelle, Wine Love, Mimosa Brooklyn Pizza та Mimosa Brooklyn Burger. «Мені цікаво працювати з громадськими просторами. До того ж це цікава за форматом ідея: поєднання винного бару та галереї я ще не бачив», – розповідає Беленко.

Приміщення умовно розділили на дві частини: ліворуч від входу виділили зону з овальною контактною барною стійкою та посадковими місцями, а праворуч – виставковий простір. Утім, в Avangarden наполягають, що сприймають простір як цілісний: «У нас немає стін чи перегородок між зонами, ми зробили це свідомо, аби гості могли взяти келих вина та перейти в зону виставок або приїхати до нас на обід чи бізнес-зустріч і затриматися на виставку». За технологію бару відповідала команда Barex Степана Цуцмана.

blank

В Avangarden акцент роблять на натуральне вино. За винну карту відповідає старший сомельє goodwine Роман Ремеєв. «Це винна карта для кожного, хто любить вино, карта сучасного міста та сучасного киянина. Без загравання в елітарність, але й без базових позицій, які купують на звичайну вечерю в понеділок чи на дачу», – коментує Ремеєв. Сомельє склав карту Avangarden винятково з європейських вин: «Ми просто провели паралелі з мистецтвом. Класика – вона тільки з Європи». Співпрацюють із постачальниками goodwine, Sabotage Wine і Roots.

За коктейльну карту Avangarden відповідає Павло Макарчук, який раніше працював у Loggerhead. «Усі коктейлі в меню пов‘язані з мистецтвом, – розповідає Макарчук. – Наприклад, Bellini готуємо з персиковим сорбетом, тому можемо продавати його упродовж усього року». Також у карті коктейль Malevich Martini, який у закладі готують за рецептом Юрія Зозулі з Parovoz Speak Easy. «Це така дружба барів: коли працював над коктейльною картою, зрозумів, що цей коктейль має бути у нас в меню», – каже Макарчук. 

blank З коктейльної карти:

Bellini – 180 грн

Diane Keaton – 180 грн

Spritz Veneciano – 180 грн

Tintoretto – 180 грн

blank З меню:

Карамелізована морква з горіховим соусом – 120 грн

Обпалена броколі із соусом із тунця та гострим кеш’ю – 180 грн

Тако з тунцем, гострою морською капустою та папаєю – 265 грн

Індичка з броколі та соусом із пармезану – 270 грн

blank
blank

Першою виставкою на запуску Avangarden стала групова групова виставка українських художників Untitled Era з роботами Василини Буряник, Віктора Мельничука, Васі Дмитрика, Артема Волокітіна, Євгена Самборського та Діми Красного.


Коли:

11:00-23:00 (з неділі по четвер)
11:00-1:00 (п’ятниця та субота)

Де:

м. Київ, вулиця Січових Стрільців, 23–А


Підписуйтеся на Barout у Telegram – там усі головні новини і тексти про барну культуру

Обкладинка та фото: Євген Карєв для The Village Україна