Щоб сторінка завантажувалася коректно, рекомендуємо відімкнути Adblock у браузері.
Поділитися на facebook
Поділитися на twitter

Новий бар. Wine Love біля «Олімпійської»

Wine Love – це винний ресторан у комплексі «Торонто-Київ». Співзасновниками закладу є власник мережі кав’ярень One Love Coffee Володимир Задірака та бізнесмен Сергій Шкарбан. Barout показує, який вигляд ресторан має до відкриття 3 грудня.

Ідея

Адреса: вулиця Велика Васильківська, 100
Режим роботи: 12:00-23:00 (з неділі по четвер), 12:00-02:00 (п’ятниця та субота)
FACEBOOK

Керівники Wine Love описують формат як «місце про любов до вина та смачної їжі». Володимир Задірака та Сергій Шкарбан кажуть, що захоплюються винною культурою і протягом тривалого часу хотіли відкрити заклад, який спеціалізується на вині. «Ми прагнули створити місце про любов і радість життя, про пристрасть і свободу», – каже співзасновник Шкарбан.

Як референс для Wine Love обрали творчі райони Парижа на зразок Маре і Монмартра. «Це не Франція, а саме Париж – сучасне, динамічне й мультикультурне місто», – пояснюють орієнтир у ресторані. Відповідно до цього обрали і винну карту, і гастрономічний підхід, і локацію.

«Винна карта повинна була підкреслити сучасний формат закладу, у якому не бояться експериментувати», – розповідає сомельє Wine Love Роман Ремєєв. «Ми не йдемо в снобічну еногастрономію, але будемо надавати базові правила поєднання та пропонувати експериментувати», – додає співзасновник Задірака.

Місце

Wine Love розташований напроти костелу святого Миколая на вулиці Великій Васильківській – між станціями метро «Олімпійська» та «Палац Україна». Це приміщення поряд із кав’ярнею One Love Espresso Bar, яку заснував Задірака – праворуч від сходів до центрального входу в комплекс.

Команда Belenko зробила в інтер’єрі ставку на червоний колір і впізнавані за останніми проєктами студії стилізовані написи на стінах. Доповнюють інтер’єр гілки дерев, якими прикрасили стелю. «Це натуральне дерево, за яким доглядає декоратор. До Різдва хочемо прикрасити композицію святковим декором, а навесні пересадимо нове», – розповідає співзасновник Шкарбан.

За проєкт відповідала команда Belenko архітектора Дениса Беленка. «Ми не хотіли, щоб Wine Love сприймався як місце, яке щойно відкрили. Завданням було зробити так, щоб люди заходили сюди й думали: «Чому я не помічав його раніше?» – розповідають співзасновники Задірака і Шкарбан.

Як окремі рішення архітектора у Wine Love виділяють виокремлення другого рівня з посадковими місцями за допомогою підвісної платформи, а також посадку біля контактної барної стійки. На відміну від традиційного рішення з посадкою по одному стільцю уздовж стійки, у Wine Love зробили ставку на кілька столів, розрахованих на чотирьох гостей. У закладі кажуть, що це рішення запропонував архітектор Беленко. «Це дуже зручно. Так і я можу взаємодіяти з гостями, і вони можуть спілкуватися між собою», – коментує бар-менеджер Wine Love Олег Шипоша. Додає, що за барну систему відповідав Степан Цуцман (Zabarom).

Бар

Сомельє Wine Bar Роман Ремєєв розповідає, що зробив у винній карті ставку на неконвенційне вино. «Ми не мали на меті сподобатися всім, – каже Ремєєв. – У нас практично немає стандартних найменувань: немає стандартного Pino Grigio чи Sovignon Blanc із Нової Зеландії».

Як приклади Ремєєв визначає вино з Тенеріфе Trenzado Blanco (150/815 грн), а також Lucy Margaux і Chasellas Fendant з Австралії та Швейцарії відповідно. Усього в ресторані пропонують 32 позиції вина у келихах від постачальників goodwine, Frank Wines і Roots, включно з шампанським на розлив. Уточнюють, що близько 70% вин у карті – натуральні або біодинамічні. «Ми розуміємо, що за цим вином майбутнє», – пояснює сомельє.

З меню: 

Артишокова паста з баклажановим мармеладом – 140 ГРН

Авокадо-паштет із крамблом і горіхами – 140 ГРН

Лосось із картопляним пюре та огірковим соусом – 240 ГРН

Парові котлети з індички з авокадо та овочами – 180 ГРН

Медальйони з яловичини з картоплею та фуа-гра – 300 ГРН

З карти:

Riesling Dry Dram, d’Arenberg (Австралія) – 110/595 грн

Rose de Xinomavro, Thymiopoulos (Греція) – 120/635 грн

Carrascal Tinto (Аргентина) – 120/650 грн

Godello La Del Vivo (Іспанія) – 195/995 грн

Nero d’Avola Nerojbleo (Італія) – 165/895 грн

Rioja Gran Reserva, Urbina (Іспанія) – 255/1385 грн

У тестовому режимі діяли позиції від 120 гривень за келих, але після офіційного запуску додадуть категорію під назвою «Скільки того життя». «Це гордість нашого ресторану. У цій категорії ми зібрали рідкісні позиції, за якими довелося полювати», – кажуть співзасновники Задірака і Шкарбан.

Також у Wine Love є коктейльну карту, за яку відповідає Олег Шипоша («Бездельники», «Культурный клуб»). Бар-менеджер розповідає, що хотів доповнити винну карту коктейлями на основі кріплених вин. «Хочемо по-новому показати херес, мадейру, портвейн тощо», – каже Шипоша. Як приклад наводить поєднання хересу з тоніком, а також твісти на Garibaldi та Americano. «Для мене це було здивуванням, але в тій же Португалії найбільш популярні напої – це поєднання кріпленого вина з тоніком, а не власне вино», – додає фахівець. 

Обкладинка та фото: Євген Карєв