Щоб сторінка завантажувалася коректно, рекомендуємо відімкнути Adblock у браузері.
Поділитися на facebook
Поділитися на twitter

Новий бар. Veterano Bar від Pizza Veterano біля Майдану

Перший бар мережі Veterano Group відкрили у закладі Pizza Veterano на Софіївській. Це колишня зала піцерії, яку облаштували як бар. Barout розповідає про нове місце неподалік від Майдану. Наразі заклад працює в тестовому режимі.

blank

Veterano Bar

Де: м. Київ, Veterano Pizza, вулиця Софіївська, 8
Коли: 11:30-22:30 (з неділі по четвер), 11:30-23:00 (п’ятниця та субота)
Facebook

Ідея

Veterano Group – це компанія, що об’єднує бізнеси, засновані ветеранами АТО. У мережу входять 11 піцерій Pizza Veterano, 16 кав’ярень Veterano Coffee, моноформат Veterano Brownie та охоронна компанія Veterano Guard, а тепер команда під керівництвом Леоніда Остальцева запустила бар. Розташували Veterano Bar в одній із зал піцерії Pizza Veterano на вулиці Софіївській біля Майдану.

blank
blank
blank
Засновник Veterano Group Леонід Остальцев (ліворуч) і бармен Veterano Bar Ярослав Фетісов (праворуч)

«Я не п’ю вже протягом тривалого часу, але давно хотів відкрити бар», – розповідає засновник Veterano Group Леонід Остальцев, який готував запуск разом із Богданом Чабаном. Додає, що тривалий час товаришує з командою «БарменДиктат», тому з проханням допомогти бар звернувся до співзасновника Кирила Кислякова. «Тата Кеплер допомогла нам із запуском, візуальним стилем і табличками-присвятами, Ашот Галстян допомагав складати список алкоголю, ми і надалі працюватимемо з командою “БарменДиктат”», – каже Остальцев. 

Леонід Остальцев: «”БарменДиктат” – це наші друзі, ментори і гуру. Важко оцінити їхній вклад у проєкт, бо він завеликий. Вони завжди готові проконсультувати, допомогти і приділити нам свій час, щоб ми ставали ще кращими».

Veterano Bar почав роботу в тестовому режимі наприкінці 2019 року, та на повну потужність запрацює у 2020 році, додає Остальцев. «Якщо піцою ми задоволені, це вже наше, то алкоголь тільки освоюємо. Власне, ми не можемо поки називатися повноцінним баром. Ми станемо крутим баром, але з часом», – додає керівник закладу.

Місце

«Ми відкрили Veterano Bar у другій залі піцерії, але в ній є величезна барна стійка та немалий асортимент», – розповідає Остальцев про приміщення зі входом з вулиці Софіївської. Оскільки Veterano Bar поєднує простір із Pizza Veterano, тут можна замовити і піцу, і коктейлі; посадкові місця при цьому є і на барній стійці, і за кількома столами.

blank
blank
blank

Остальцев називає головною особливістю приміщення колекцію військових нагород, яку команда зібрала спеціально для Veterano Bar. «Щойно ми придумали відкрити цей заклад, ми вирішили прикрасити його виставкою української геральдики, зібравши всі можливі військові нагороди України. Такого ще не робив ніхто, хотілося познайомити з ними і військових, і цивільних», – розповідає Остальцев. На стінах Veterano Bar – відомчі відзнаки генерального штабу міністерства оборони України та волонтерські нагороди. Колекцію збирали разом із виробничо-творчим об’єднанням «Орден» протягом дев’яти місяців, у майбутньому її поповнюватимуть. 

blank
blank
blank
blank

Veterano Bar просить гостей заздалегідь ознайомитися з низкою правил. По-перше, в закладі не наливають алкоголь гостям у військовій формі або з елементами форми. «Репутація силового блоку України та окремих бойових підрозділів для нас надважлива», – кажуть у барі. «Набухатися тут не вийде. Але відпочити під хорошу музику в хорошій атмосфері та з правильними людьми – цілком», – додає Остальцев.

blank

Ще одне правило стосується місць на барній стійці, сім із яких закріплені за друзями та партнерами проєкту на зразок «БарменДиктат». Позначили місця табличками зі сталі, на яких випалили прізвища власників. «Якщо приходить власник резерву, то гість, який на ньому сидить, мусить поступитися місцем. Це не моя примха, а знак поваги і подяки людям, які для мене та Veterano Group є важливими. Наприклад, це мій загиблий побратим Олексій Буслаєв, який сидів би тут разом із нами, якби не кацапські уєбани», – пояснює Остальцев. Також на табличках імена героїв України Володимира Гринюка та Сергія Собка, а окремий резерв – за бійцями 2-й роти 30-ї окремої механізованої бригади. Підказав цю ідею з присвятами Остальцеву телеведучий Данило Яневський, тому для нього також зарезервували місце.

Бар

У Veterano Bar пропонують десять класичних коктейлів від Virgin Mary (80 грн) до Negroni (150 грн) й Aviation (150 грн), а також десять авторських коктейлів по 180 гривень.

blank
blank
blank
blank
  • Brothers in Arms – 180 грн
  • Marines – 180 грн
  • Crimea – 180 грн
  • Donetsk Sour – 180 грн
  • Veterano – 180 грн
  • Punisher – 180 грн
  • Full Metal Jacket – 180 грн
  • Hospitaliers – 180 грн
  • Honor – 180 грн
  • Sisterhood – 180 грн

За барну карту Veterano Bar відповідав Богдан Чабан, який до початку російської агресії був власником бару в Донецьку. 

blank
Коктейль Crimea (180 грн)
blank
Коктейль Honor (180 грн)

До прикладу, в карті коктейль Crimea на основі джину з додаванням лаванди, який подають на дерев’яному костері з акації. Фірмовий коктейль Honor готують на бурбоні, настояному на чорносливі. Твіст на Whiskey Sour, своєю чергою, називають Donetsk Sour. 

Обкладинка та фото: Євген Карєв для The Village Україна