Щоб сторінка завантажувалася коректно, рекомендуємо відімкнути Adblock у браузері.
Поділитися на facebook
Поділитися на twitter

Артем Скапенко – про перемоги на міжнародних конкурсах, Loggerhead і Barout

Артем Скапенко – найкращий молодий бармен світу 2015 року за версією Іnternational Bartenders Association World Cocktails Championship і шеф-бармен Loggerhead. Окрім того, київський фахівець є керівником школи барменів Loggerhead Brotherhood School, виробника обладнання для барної сфери BARTA, відеопродакшну ARTiSHOCK GANG Production і музичного продашкну ARTiSHOCK GANG Music Lab. 

У новому епізоді шоу на YouTube-каналі «Шейк» він розповідає про заснування Loggerhead, перемоги на міжнародних конкурсах і запуск журналу Barout у форматі онлайн-медіа.

Раніше ми конспектували інтерв’ю експрезидентки Всеукраїнської асоціації барменів і колишньої шефбарменки Boutiquebar Biancoro Ірини Машихіної.

Про звання найкращого молодого бармена світу

Чи змінилося моє життя після цього визнання? Змінилося. Але в Україні дізналися лише після того, як інтерв’ю зі мною опублікував Тімур Дорофєєв. Тоді в мене не був такий розкручений Facebook, не було тоді й Barout. Але на наступний день після тієї публікації про перемогу написали всі українські медіа. 

Це було важливо для мене, але такі історії – це одна мить. Ти переварюєш усе, проходиш – і починаєш будувати нові плани. 

У мене були пропозиції переїхати за кордон були й до того. Але справа в тому, що за межами України вистачає хороших спеціалістів. Просто власники ресторанів і барів там думають, що барменам з України можна платити менше, ніж місцевим. Я не хотів їхати за ті гроші, своє особистісне зростання я бачив в Україні. Це якраз були роки, коли українська барна індустрія розвивалася надзвичайно активно – кожне нове змагання для мене було надзвичайно важливим.

Як запускали Loggerhead

Мене покликав у проєкт Степан Цуцман. Ми певний час спілкувалися, а тоді він запросив на екскурсію у приміщення на бульварі Шевченка. Коли я зайшов сюди і подивився на це склепіння і цеглу, то одразу зрозумів, що тут треба робити коктейльний бар. Мене просто розривали емоції. Певно, це найбільш яскраві емоції у моїй кар’єрі. Це був період, коли я прокидався і засинав із думками про бар. А між цим бачив про нього сни. [сміється]


Звичайно, я давно хотів відкрити свій бар. Та розумів, що це може бути, ну, років за п’ять. Але Степан запропонував мені стати компаньйоном у цьому проєкті. Якщо чесно, я охуїв. Необхідні були великі гроші, і Степан дав мені тиждень на міркування. Наступного дня я прийшов і сказав: «Стьопа, я в ділі!». 

Як з’явилася назва Loggerhead? У нас були тестові варіанти Imbibe і «Бернер», на честь колишнього власника будівлі. Та десь за півтора року до перших зустрічей у проєкті я читав книгу “Imbibe!” Девіда Вондріча, де описується історія розвитку коктейльної культури – мене це дуже захопило. І в книзі я наштовхнувся на таку штуку як Loggerhead, яка також відома як Red Hot Poker. Я записав цю назву у папку на телефоні, де зберігаю всі цікаві ідеї; уже тоді подумав, що так можна назвати бар. Та згадав про цю нотатку, коли ми розробляли концепцію бару – і в голові ніби блискавка бахнула.

Для чого співпрацювати з Cocktails For You

Це для нас про відеопроєкт чи про шляху у The World’s 50 Best Bars? І те, і те. Я не скажу, що ми сильно захоплені ідеєю потрапити у топ-50. Але, звичайно, ми будемо щасливі, якщо потрапимо в список. Ми просто робимо те, що нас пре. Просто хочемо залучити найкращих світових зірок барної сфери до барної культури України завдяки проєкту All-Star Bartender Series. Для того, щоб вивести українські бари на міжнародний рівень, ми просто не можемо не використовувати цю ідею.

Ми вже зняли дві серії роликів із хлопцями з Cocktails For You у нашому барі. Тоді в мене з’явилася ідея зробити це більш масштабно, більш стратегічно. Звичайно, це може допомогти нам потрапити у топ-50. Адже рейтинг виділяє заклади, які роблять свій внесок в індустрії. Ми робимо внесок в індустрію.

Як перезапускали Barout

Раніше Barout виходив як журнал, а тепер це професійне медіа. Ми придумали цю ідею з Максимом Андрущенком: журнал з інтерв’ю барменів – і закордонних зірок, і українських. Хотілося показати, що в Україні є бармени, нічим не гірші, ніж ті, на кого за кордоном всі моляться. Ми успішно зробили два випуски, це був комерційний, але соціальний проєкт – обидва номери надрукували своїм коштом.


Потім ми зі Степаном [Цуцманом] зрозуміли, що Barout треба розвивати інакше. Я викупив у Максима його дольову участь у проєкті; почався період, коли наші шляхи у різних проєктах почали розходитися.

Зараз ми зі Степаном повноцінні партнери у Barout. Але ми підсилилися потужною командою Zdatni. Редактор The Village Україна Ярослав Друзюк веде наше видання. Ми розповідаємо про все, що відбувається у барній культурі України.

Обкладинка: Loggerhead