Щоб сторінка завантажувалася коректно, рекомендуємо відімкнути Adblock у браузері.
Поділитися на facebook
Поділитися на twitter

Експлейнер: що таке ready-to-drink (RTD) напої?

Barout починає серію матеріалів, у яких ми пояснюємо актуальні терміни з індустрії міцних напоїв та коктейльної культури. У першому випуску розповідаємо, що таке ready-to-drink напої та чому ця категорія набирає обертів.

Що таке готові до споживання напої

Напої RTD (ready-to-drink) – це категорія готових до споживання напоїв, здебільшого слабоалкогольних. Зазвичай їх випускають у металевих банках чи пляшках.

Серед найбільш поширених напоїв формату RTD – напої Iced Tea, лимонади, газовані напої hard seltzer та різні поєднання алкоголю з тоніком – від джину до текіли й вермутів. Наприклад, на ринок готових коктейлів вийшов і виробник вермутів Martini, випускаючи Martini Fiero & Tonic у банках.

Хто вже випускає RTD-напої

Бажання споживачів пити «легші» готові напої підхопили великі виробники алкоголю. До прикладу, алкогольний гігант Diageo розвиває сегмент готових коктейлів через бренди TanquerayKetel One та Crown Royal, випускаючи напої у жерстяних банках.

blank

Компанія Bombay Sapphire випускає слабоалкогольний Gin & Tonic у жерстяних банках, а на хвилі популярності готових напоїв додає ще два нові смаки – Gin & Tonic на основі ягідного джину та Bombay Sapphire & Light Tonic.

На ринок готових напоїв вийшов і виробник джину Beefeater: пояснює це «величезною динамікою розвитку» RTD-напоїв. Бренд випускає класичний Gin & Tonic та з ароматизованим джином зі смаком полуниці.

Крім Gin & Tonic, у форматі RTD випускають й інші змішані напої, зокрема коктейлі. Агенція Fact.MR головними гравцями категорії називає компанії AB InBev, Diageo, Brown-Forman, Bacardi та Pernod Ricard.

Так, виробник віскі Jack Daniel’s випустив готові коктейлі з колою і лимонадом, а Jose Cuervo випустив газовані напої, які називають «коктейлем Margarita з бульбашками». Бутильований коктейль Vesper Martini у форматі ready-to-drink випустив No.3 London Dry Gin, а американський бренд Elenita випускає коктейлі з мескалем у металевих банках. До тренду готових до споживання коктейлів приєднався і бренд Девіда Бекхема – Haig Club почав випускати віскі з колою.

blank

Крім того, британський виробник готових коктейлів World of Zing продав 650 тисяч готових коктейлів за 2020 рік. Бренд заснували у 2014 році, нині він поставляє готові коктейлі у 250 закладів, зокрема у ресторани, бари, готелі і кінотеатри.

«Споживачі хочуть коктейлів більше, ніж будь-коли. Тож незалежно від того, з’являється клієнт о 14:00 у вівторок або о 21:00 у ніч на п’ятницю, бармен не повинен бути на місці, щоб цей споживач отримав якісний коктейль», – розповідають у World of Zing.

Хто вже робить в Україні

Тренд на готові напої поступово помітний і в Україні – і в комерційних виробників, і в окремих закладах. Так, виробник «Оболонь» вийшов на ринок зі слабоалкогольним напоєм категорії hard seltzer. Представлені поки два смаки – апельсин і лимон та темна вишня. Міцність напоїв – 4,5%, цільовою аудиторією бренд називає молодь.

Ринок RTD-коктейлів розвивається і в барах, які пропонують споживачам бутильовані коктейлі. На це зокрема вплинула пандемія коронавірусу та обмеження, які змусили бари закритися і запропонувати відвідувачам альтернативу – коктейлі «з собою». До прикладу, під час локдауну запустили доставку коктейлів бари Pink Freud, Loggerhead, Parovoz Speak Easy та Wood You Like Bar.

Як оцінюють ринок готових напоїв

Готові коктейлі у форматі RTD називають помітною тенденцією 2020 року. Асоціація торгівлі вином та алкогольними (WSTA) напоями відзначила величезне зростання продажів RTD-напоїв у Великій Британії. На Gin & Tonic, коктейлі та напої hard seltzer британці витратили 412 мільйони фунтів стерлінгів – на це 23% більше, ніж у 2019 році. А ще п’ять років тому категорія у Британії коштувала лише 234 мільйони фунтів.

«Останній звіт про ринок дає нам захопливе уявлення про те, що споживачі пили вдома під час пандемії. Оскільки паби закриті, а можливості для розваг бракує, здається люди прагнули розбавити буденне, досліджуючи нові смаки», – пояснює Майлз Біл, голова WSTA.

«Десятиліття слабоалкогольних напоїв» з початку 2021 року прогнозує компанія з аналізу даних Global Data. Таку популярність у компанії пояснюють новими звичками споживачів на тлі пандемії коронавірусу: після 2020 року споживачі вирішили підтримувати здоровий спосіб життя.

Як розвивається категорія RTD-напоїв

Категорія готових до споживання напоїв розвиватиметься і в наступні роки. За прогнозами аналітика Меттью Ленґлі, категорія слабоалкогольних газованих напоїв у Великій Британії буде коштувати 75 мільйонів фунтів до 2023 року.

Аналітична компанія IWSR стверджує, що до 2024 року категорія RTD у США повинна досягти 35,3% річного темпу приросту. А у світі категорія готових напоїв зросте майже на третину до 2024 року.

«Власники брендів у майбутньому важливо буде розвивати безалкогольні та слабоалкогольні напої, адже збільшується сегмент продуктів, доступних для споживачів. Нові продукти підтримають зростання категорії і зроблять її ще привабливішою», – пояснюють аналітики в IWSR.

blank

Найкраще ріст категорії демонструє Diageo: компанія вкладає 80 мільйонів доларів у виробництво готових коктейлів та продовжує купувати виробників RTD-напоїв. Приміром, виробники Johnnie Walker придбав техаського виробника Far West Spirits, який випускає напої hard seltzer на основі текіли та соків, а також бренд Loyal 9 Cocktails, що продає коктейлі у форматі vodka seltzers.

Підтримують тенденцію готових напоїв й інші компанії. Так, Brown-Forman посилила свою позицію на ринку RTD-напоїв і придбала новозеландського виробника коктейлів у жерстяних банках Part Time Rangers. Також власники бренду Jim Beam придбали компанію з виробництва бутильованих коктейлів On the Rocks Premium Cocktails.

За даними дослідження компанії Brand Essence, уже до 2027 року глобальний попит готових коктейлів сягне 1,6 мільярда доларів, а з 2020 по 2027 роки категорія в середньому зростатиме на 12,1%.