Щоб сторінка завантажувалася коректно, рекомендуємо відімкнути Adblock у браузері.
Поділитися на facebook
Поділитися на twitter

Промо

Суперконтинент, бджолиний віск і літак: 17 коктейлів World Class Ukraine 2020

Переможців першого етапу конкурсу бартендерів World Class Ukraine 2020 визначили організатори Diageo Reserve. У першому раунді турніру 56 барменів підготували авторські коктейлі, покликані розкрити потенціал джину Tanqueray №10 – обов’язкового інгредієнта першого раунду. 

Варто зазначити, що Diageo Reserve ухвалили рішення відкласти через пандемію коронавірус фінальний етап конкурсу, запланований на вересень в австралійському місті Сідней. Тепер глобальний фінал проведуть у 2021 році – і переможець українського національного етапу представить країну вже тоді. «Ми запускали конкурс World Class Ukraine 2020 з мріями про те, що наш фіналіст виступатиме у Сіднеї та представлятиме країну на глобальному фіналі у серпні цього року. Як ми оголошували раніше, це обов’язково відбудеться, але наступного року», – пояснюють в українському представництві.

Раніше Barout разом з організаторами конкурсу вже розповідав про досвід участі в конкурсі трьох національних чемпіонів, а також записував інтерв’ю з найкращою бар-леді 2019 року і суддею фінального етапу World Class. Тепер ми розповідаємо про коктейлі найкращих 17 учасників цьогорічного конкурсу – на основі джину Tanqeray NoTen.

Мирослав Литвиненко

N::B Cocktails Bar, Київ
Коктейль: Time Flow

«Мій коктейль – про відчуття тепла, спокою і турботи», – каже бартендер N::B Cocktails Bar Мирослав Литвиненко. Як символ цього він обирає ромашку, поєднуючи квіткові ноти з травами, а також Tanqueray NoTen, настояний на бджолиному воску.

Сергій Ганзуля

Old Pal Bar, Дніпро
Коктейль: Mutabor

Коктейль навколо легенди про перевтілення будує бармен дніпровського закладу Old Pal Сергій Ганзуля. «Соковитий із гірчинкою грейпфрут перетворюється стає солонуватим, солодкий апельсин – кислим, а кислий лайм – солодким», – описує концепцію бармен. Водночас у гарніші всі ці інгредієнти стають одним цілим.

Дарія Пашкель

11 Mirrors Rooftop Restaurant & Bar, Київ
Коктейль: Pinch

Представниця бару в готелі 11 Mirrors Дарія Пашкель бере за основу класичний коктейль Martinez і розкриває одну з визначальних спецій у складі Tanqueray – коріандр. «Без нього не було б ні індійського карі, ні грузинської аджики, ні мексиканського молле», – каже Пашкель. У вермуті, що доповнює смак, виділяють ноти «Шардоне» та «Бородинського» хліба, cкоринку якого також присипають коріандром.

Сергій Захватов

«Протагонист», Харків
Коктейль: Groundwater

Леонардо Да Вінчі називав воду «соком життя на Землі», каже бартендер харківського закладу «Протагонист» Сергій Захватов. Відштовхуючись від коріандру як одного зі складників джину Tanqueray NoTen, він створив кордіал із додаванням кінзи. Загальну концепцію Захватов вписує в історію про необхідність збереження підземних вод та екологічну повістку.

Денис Страшук

True Burger Bar, Київ
Коктейль: Soul Mates

Представник True Burger Bar Денис Страшук – фіналіст минулорічного World Class. У коктейлі на основі джину Tanqeray NoTen він пропонує відмовитися від загальних ускладнень, зробивши акцент на правильне поєднання простих елементів. Денис створив кордіал на основі меду, лемонграсу та сичуанського перця, підкресливши з його допомогою цитрусове серце джину Tanqueray. «Простота – це необхідна умова для створення прекрасного», – каже Страшук.

Євген Юрків

«Промбар», Івано-Франківськ
Коктейль: A320

Івано-франківський бартендер Євген Юрків побудував концепцію коктейлю навколо Airbus A320 – найбільш популярного в світі літака. Літак французького виробництва найчастіше доставляє інгредієнти для Tanqueray, а в складі джину, у свою чергу, виділяють французьку ромашку. Доповнює сюжет твіст на улюблений коктейль французького художника-імпресіоніста Анрі Тулуза-Лотрека Earthquake – з джином замість коньяку та абсенту.  

Маруся Окучинська

Who & Why Drinkery, Київ
Коктейль: Pangea Gimlet

250 мільйонів років тому на Землі був один суперконтинент Пангея. Історія ялівця сягає корінням ще в той час, тому підкреслити походження основного інгредієнту джину бар-леді Who & Why Маруся Окучинська вирішила за допомогою твісту на класичний коктейль Gimlet. Кордіал на основі жасмину та лайму, натхненний вермутом Cocchi, підкреслив трав’яні ноти Tanqueray NoTen. 

Ян Присовецький

Whisper Bar, Київ
Коктейль: Chamomile Green Martini

«У дитинстві я часто бачив у місті метеликів. Але що сталося з ними зараз? Куди вони зникли?», – описує ідею свого коктейлю Ян Присовецький. Бартендер Whisper Bar хочу нагадати про необхідність зберегти природу через твіст на класичний коктейль Martini з ромашкою. До кожного коктейлю додає конверт із насінням ромашки, щоб збільшити популяцію рослин в місті.

Олексій Платонов (Дмитраш)

11 Mirrors Rooftop Restaurant & Bar, Київ
Коктейль: Naked Truth

«Ми голими приходимо в цей світ. І без багатства, голими, з нього відходимо», – каже бартендер 11 Mirrors Олексій Платонов. У коктейлі він робить ставку на три інгредієнти: джин Tanqueray NoTen, настояний на галангалі Tanqueray і кордіал. Це простота, яка дозволяє якнайкраще розкрити всю багатогранність джину, каже бартендер.

Роман Кутинський

«Ресторація Кухня», Івано-Франківськ
Коктейль: Molfar

Розкрити потенціал ботанікалу ромашки в Tanqueray NoTen хоче і Роман Кутинський з Івано-Франківська. Свій коктейль він вписує у стародавні легенди про мольфарів – містичних цілителів високогір’я Карпат. Причому робить це не лише символічно, а й практично – настоюючи джин на карпатській ромашці. «А ще спеціально для коктейлю ми заварили трав’яний кордіал з карпатського чаю та медовий сироп, щоб використати лише натуральні інгредієнти без жодних штучних підсолоджувачів смаку. Адже наша ідея полягає у максимальній локалізації інгредієнтів», – додає Кутинський.

Антон Гапонов

No Comments, Запоріжжя
Коктейль: Jazz Bass

 Із джазовим квартетом порівнює свій коктейль бармен із Запоріжжя Антон Гапонов. «Цитрусовий кордіал виконує роль басу, розпізнати його можуть лише справжні шанувальники. Але вся слава залишається фронтмену – джину Tanqueray NoTen», – каже представник бару No Comments. Доповнюють квартет тонік і коріандр у вигляді гарнішу.

Анастасія Виноградова

The Cinematographer’s Party, Київ
Коктейль: Tarragon Highball

«Tanqueray NoTen при всій свої цитрусовості має солодку ноту та ноту гіркоти, що нагадує темний шоколад», – каже Анастасія Виноградова з бару The Cinematographer’s Party. «Tarragon Highball – лаконічний, зрозумілий и простий напій. Для того, щоб його розгадати, не потрібно зайвих зусиль, але водночас він дозволяє розкрити потенціал джину», – каже Виноградова.

Олександр Тангелов

Pink Freud, Київ
Коктейль: Heart of the Future

Поєднати три основні цитрусові смаки Tanqueray NoTen із циклом книг Кіма Робінсона вирішив бартендер Pink Freud Олександр Тангелов. «Серце Tanqueray складають грейпфрут, лайм та апельсин. Я довго вивчав цю тему і врешті зрозумів – це ідеальний натяк на серію книг про освоєння Марсу», – каже Тангелов. Окрім того, коктейль Heart of the Future зробили екологічним, використавши в ньому залишки цитрусів, які часто використовують у барах.

Влад Шелест

True Burger Bar, Львів
Коктейль: GITOPI

Влад Шелест зі Львова обігрує в своєму коктейлі і формат, і інгредієнти: його назва розшифровується як Gin & Tonic & Pickle, це щось середнє між G&T та Martini, а серед інгредієнтів сичуанський перець, цейлонська кориця та коріандр. Але головний елемент – маринований грейпфрут, який зміщує баланс звичного коктейлю у солоний та кислий бік. 

Роман Кірстя

Milano Torino Vermuteria, Київ
Коктейль: Medina Cocktail

Апельсин завжди асоціювався з плодючістю та шлюбом, наприклад, його подарувала Юнона Юпітеру у день божественного весілля, розповідає бармен Milano Torino Vermuteria Роман Кірстя. Одну з нот Tanqueray він вписує в легенду про купця з Марракеша, який хотів завоювати прихильність італійської красуні через напій. Із плодів апельсинів Кірстя власноруч виготовив італійську апельсинову содову аранчату, а з цитрусової шкірки – олію неролі, яка стала основою для кордіалу. Ці інгредієнти підкреслили цитрусове серце Tanqueray, розповідає київський бармен.

Антон Сердюк

Bar Acacia, Дніпро
Коктейль: True Heart Gin & Tonic

Бартендер дніпровського бару Acacia Антон Сердюк проводить паралелі між історією засновника Tanqueray Чарльзом Тенкереєм і своєю кар’єрою, розповідаючи про важливість обрання професії, яка тобі по душі. Як Тенкерей відмовився стати священником попри те, що він народився в родині духівників у четвертому поколінні, Сердюк залишив медичну практику заради бару. Підкреслює концепцію застосування в твісті на Gin & Tonic потенціалу лимона – не лише як джерела кислого смаку, а й як палітри смаку.

Ігор Лім

Zigzag, Київ
Коктейль: DesTiny

Висловити пошану неоспіваним героям пропонує в своєму коктейлі бармен кафе Zigzag Ігор Лім. Допомагає розкрити потенціал джину в змішаному напої DesTiny трав’яний біттер. «Разом із льодом біттер залишить келих, щойно коктейль у склянці для змішування буде готовий. Але його ароматику, ефірні олії та душу мимохіть ми відчуваємо з кожним ковтком коктейлю», – каже Лім.

Матеріал підготовлено за підтримки