Щоб сторінка завантажувалася коректно, рекомендуємо відімкнути Adblock у браузері.
Поділитися на facebook
Поділитися на twitter

«Мені не наливати»: у США винайшли значок, який попереджає, що бармен не п’є

Як бармену пояснити, що він може працювати на зміні або брати участь у барному фестивалі, але не споживає алкоголю? Вирішити це питання покликана система The Pin Project, створена американським барменом Марком Ґудвіном, який уже десять місяців не вживає алкоголь.

«Бармени постійно оточені алкоголем, але ми занадто рідко говоримо про те, що це щоденний ризик. […] Зрештою, ти можеш вживати у цей період антибіотики, пообіцяти забрати когось з аеропорту після зміни чи просто мати проблему з залежністю», – пояснює автор ідеї.

У 2018 році ініціатива The Pin Project отримала грант від Tales of the Cocktail Foundation, а на фестивалі Tales of the Cocktail 2019 у Нью-Орлеані систему вперше перевірили. Половину прибутку фонд передаватиме на потреби людей, які страждають від алкогольної залежності у Каліфорнії. Barout запитує в українських барменів, чи могла б бути корисна подібна практика в Україні.

Олександр Тангелов

бармен Palladium Cinema (Харків)

Думаю, це неймовірно крута ініціатива, дуже важливий і корисний захід. У першу чергу це інформаційний привід для оточення бармена. У такий спосіб люди можуть не лише дізнатися про твоє рішення відмовитися від алкоголю, а й про роботу цілої організації, що допомагає людям боротися з залежностями. Адже найбільш проста покупка, як придбання значка, врешті внесе свою лепту у боротьбу з залежністю. 

По-друге, це нагадування про ухвалене рішення для людей, які справді мають труднощі з кількістю випитого алкоголю. Зрештою, це про відповідальне споживання; хочеш змінити світ, почни з себе. Тому, думаю, якщо ми введемо щось подібне в Україні – це буде круто. Адже при роботі за баром ми також наражаємо себе на ризики.

Олексій Костенюк

бар-менеджер, співвласник бару S34

Вважаю, що це гарна ідея. Я й сам досить часто ходжу по барам, але п’ю щось безалкогольне. Наприклад, тому що здебільшого сам за кермом. Багато барменів-друзів сміються, не розуміють, як це так, і запитують, чи я не захворів. Та зрештою, буває так, що хтось справді проходить курс лікування чи просто не планує випивати сьогодні. 

Утім, з точки зору практики та обізнанності – не впевнений, що це спрацює. Це залежатиме від лідерів індустрії – чи підтримають вони цей рух у кожній окремій країні.

Іван Носко

бармен Loggerhead

Загалом мені ідея сподобалася. Але на практиці я таке навряд чи зміг би застосувати. Мені здається, що такий знак може підійти працівникам готелів чи барів, у якому офіційно не можна пити барменам. Просто для того, щоб гості це розуміли і не просили випити з ним, ставивши таким чином у незручне становище барменів. 

З іншого боку, я розумію, що це могло б бути корисно на великих барних фестивалях на зразок Barometer. Якщо на вечір ще є справи, то обов’язково треба прикріпляти значок.