Щоб сторінка завантажувалася коректно, рекомендуємо відімкнути Adblock у браузері.
Поділитися на facebook
Поділитися на twitter

Спецпроєкт

Top Dog: Ростислав Лісовий (Closer) зламав ногу, але виграв всі барні конкурси на карантині

2-й сезон освітнього відеопроєкту Top Dog запустив Barout спільно з Copper Dog, шотландським блендом із восьми односолодових віскі з регіону Спейсайд.

«Мета проєкту Top Dog – зібрати спільноту українських барменів у момент найбільшої кризи в історії ресторанного ринку країни та розвинути її освіченість, професіоналізм і витривалість. Переконані, що в непрості часи українській барній спільноті будуть корисними поради від людей, які мають досвід проходження різних криз і можуть поділитися здобутими знаннями зі спільнотою. Вичерпно, авторитетно й дещо зухвало – як справжні Top Dog», – розповідають організатори відеопроєкту.

Темою першого сезону Top Dog став карантин і криза в українській барній сфері. У серії відео про наслідки кризи та її вплив на українські бари взяли участь Дмитро Шовкопляс (Parovoz Speak Easy), Степан Цуцман (Loggerhead, Zabarom, Barout), Роман Стадник (Beatnik Bar), Артем Скапенко (Loggerhead, Barta, Barout), Олександр Скубач (Who & Why Drinkery), Іван Рак (Loggerhead) та Ярослав Друзюк (Barout, The Village Україна).

Детальніше про перший сезон – у великому матеріалі Barout.

Тема другого сезону – відновлення українських барів після коронавірусу. Поділитися думками щодо того, як індустрії стати сильнішою після кризи, ми попросили Назара Макарова (Barvy, F.U.L.L. Bar), Ірину Машихіну (B: Boutique Bar), Ашота Галстяна («БарменДиктат»), Людмилу Скіценко (The Bar), Олексія Костенюка (S34 Haircuts & Cocktails) та Славу Балбека (Balbek Bureau). У новому випуску – Ростислав Лісовий (Closer, Savage Food).

Ростислав Лісовий у Top Dog

Про карантин

Усвідомлення, що це надовго, прийшло десь за місяць. Стало зрозуміло – треба змінювати свій спосіб мислення, принаймні на цей час, бо не відомо, наскільки довго це затягнеться.

Як вдалося зберегти здоровий ґлузд на карантині? Спорт, зарядочка, читання і, звісно, участь у барних конкурсах, яких за перший місяць карантину з’явилося дуже багато. Спочатку це було бажання розважити себе: не просто дивитися серіальчики, а й зробити щось корисне. До того ж це були адаптовані конкурси – була можливість задіяти і себе, і друзів.

Ми ще досі в кризі, але це вже інша криза

Раніше була криза непевності, ми не розуміли, що буде в майбутньому. Зараз у нас криза усвідомлення, що буде в майбутньому. Думаю, на барну індустрію чекає падіння.

Я просто нікуди не поспішав. Я дозволяв собі робити те, що дійсно хотів робити

Наші забаганки повинні стати меншими. Ми звикли, що якщо багато вкладаємо, то й багато отримуємо. Зараз нам доведеться повернутися на початок кар’єри, коли ми багато вкладали, але отримували менше.

Темпи зростання, очевидно, стануть нижчими

Але люди, які забезпечили цей розвиток – вони ж нікуди не дінуться. І саме ці люди й будуть просувати індустрію вперед.

Як карантин вплинув на Closer? Раніше ми були постійно заглиблені у щільний графік подій. Ідей завжди багато, але через інтенсивність роботи не все встигали втілити в життя. Та протягом минулого місяця ми активно над цим працюємо.

Найголовніше – історії, з якими люди приходять в бар

Вплив карантину точно буде відчутним. Якщо він впливає на наших гостей, то впливає і на нас. Світ уже не буде таким самим – це точно. Доведеться жити за новими правилами.

Ми в барі приділяємо ще більше уваги гігієні

 Також переглянули доступ до лабораторії. А ще в нас з‘явилися нові девайси на зразок засобі для газації. 

Хочеться зробити все, щоб повернути гостей. У першу чергу – людей, які приходять у бар як на ритуал. Із якими можна поговорити, які цінують якісний алкоголь. Думаю, це люди, які найбільш дбають про свою безпеку та здоров’я. Тому хочеться, щоб їм було комфортно.

Матеріал підготовлено за підтримки