Щоб сторінка завантажувалася коректно, рекомендуємо відімкнути Adblock у браузері.
Поділитися на facebook
Поділитися на twitter

«Тут ми живемо, тут і напиваємося»: як працюють бари у спальних районах Києва

Barout розповідає, як працюють коктейльні бари в різних районах Києва та чи відрізняється аудиторія у центрі Києва та на лівому березі міста.

Відкриття коктейльного бару не в центрі Києва, а у спальному районі – експеримент для закладів. Однак це також можливість зайти у район з великою кількістю людей та невеликою кількістю барів, порівнюючи з центром міста. Barout розпитав про особливості роботи барів у спальних районах засновників закладів «Баркультура», Par Bar, Why Bar та Underhand.

blank
Par Bar 3

«Загалом увесь лівий берег обділений, – пояснює Антон Силенок, бар-менеджер закладу «Баркультура» на Позняках. – Тому ми вирішили відкрити бар «по сусідству». Ми тут живемо, ми тут і напиваємося. Попит набагато нижчий, ніж в центрі, але ми були готові до цього. Так би мовити, пішли шляхом експериментів».

Відкриття барів у спальних районах Києва можна пояснити зміною звичок споживачів під час пандемії, адже більше людей залишаються працювати вдома, каже співвласниця барів Why Bar та Underhand Дарія Проневич. «Робота в офісі була одним з основних важелів, який змушував людей їздити в центр. Якщо бар подобається гостям, то вони обов’язково повернуться в нього ще не один раз, де б він не був розташований. Але все-таки життя під час пандемії змінює звички. Дистанційна робота, пересування в межах свого району в найближчий магазин, аптеку, на прогулянку в парк. Чому б до цього не додати улюблених коктейльний бар поруч із домом? Інфраструктура адаптується під реалії: можливо, найближчим часом це стане певним трендом», – коментує керівниця барів на Оболоні й Троєщині.

Барменеджерка Par Bar на Осокорках Олена Бєлова вважає, що в Києві більш розвинена барна культура, ніж в інших містах. Тому аудиторія Par Bar у центрі та у спальному районі схожа. «Великий плюс у тому, що гостям до нас близько. Удень після прогулянки вони приходять на десерт і каву, а ввечері – на коктейлі і діджей-сет», – розповідає Бєлова, яка раніше працювала у закладах Barvy та F.U.L.L Bar.

Хто ходить в бари у спальних районах

Дарія Проневич з Why Bar та Underhand погоджується, що аудиторія барів у спальних районах нічим не відрізняється від центральних закладів. За її словами, різниця лише у тому, що тепер відвідувачі заощаджують дві години в дорозі. «Нашим постійним клієнтам подобається, що з ними поспілкуються та приготують якісні коктейлі неподалік від дому, а не десь далеко в центрі. Вони готові запрошувати друзів туди, де їх точно приймуть, у місце, де їх оточує все знайоме – не тільки всередині, але й зовні на вулиці бару».

blank
blank

«З огляду на досвід коктейльних барів, немає різниці, де розташований бар. Гості передусім приходять не в заклад, а за атмосферою, до барменів, які там працюють та за якісними напоями. Якщо всі складники збалансовані, то з часом контакт стає більш тісним і часто перетікає в приятельські відносини. У кожному закладі є свої постійні відвідувачі. Можливо, у нас трохи менше людей потрапляють випадково, просто проходячи поруч. У центральних районах міста нових гостей за таким принципом значно більше», – підкреслює співвласниця Why Bar та Underhand.

Антон Силенок додає, що атмосфера у «Баркультурі» на Позняках вийшла доволі камерною, адже першими гостями стали відвідувачі їхніх барів у центрі Києва та їхні друзі, а потім – друзі друзів. «Є люди, які люблять пиво, є люди, які люблять кальян і караоке, є люди, які люблять горілку. Усі ці люди не ходять до нас. Решта – так. Публіка дуже різноманітна. Багатьом гостям тут ближче, вони гуляють і заходять до нас. Тому в результаті він вийшов досить камерним», – каже керівник «Баркультури» та N::B Cocktails Bar.

«До нас нерідко і в піжамах приходять, це завжди дуже мило. Ми немов влаштовуємо невелику вечірку на квартирі, але тільки в барі. Як з друзями, з усіма наслідками, що випливають», – продовжує бар-менеджер. Про домашню атмосферу в барі каже Бєлова з Par Bar: «За доволі короткий проміжок часу в нас вийшла хороша компанія постійних гостей, з якими дуже легко знаходити контакт, так як вони відчувають себе як вдома. І це чудово».

Що п’ють в спальних районах

Більшість гостей знають, чого хочуть, коли приходять у бар, каже Антон Силенок. Тому барменам залишається лише скеровувати гостей та давати можливість спробувати щось зовсім нове.

blank
Underhand на Троєщині

Олена Бєлова розповідає, що більшість гостей Par Bar 3 надають перевагу коктейлям категорії сауер, також спостерігається тренд на коктейлі з низьким вмістом алкоголю. «Ми як бармени ніколи не відмовимо гостю в чомусь звичному для нього, однак намагаємося пропонувати щось більш цікаве і унікальне, щоб розширити його смакові горизонти», – додає вона.

«Наші бармени звісно віддані своїй справі на 100% і усіма силами намагаються вдосконалювати барну культуру в Україні, але головною метою для нас є правильна культура споживання алкогольних напоїв, не відокремлюючи чистий алкоголь, прості напої або авторські коктейлі. У кожного гостя свої вподобання та смаки. Звісно, ніхто не відмовить налити 50 грамів віскі або рому та водночас розповісти історію обраного напою та його найбільш оптимальні поєднання в коктейлях», – пояснює Дар’я Проневич.

Як на бари в спальних районах вплинула пандемія

Однак пандемія коронавірусу та обмеження, які то послаблювали, то знову запроваджували, значно вплинули на роботу усіх барів, зокрема і в спальних районах. У таких умовах було складно працювати усім закладам.

«Пандемія та постійні локдауни дуже сильно впливають на всю барну індустрію. Важко відокремити бари в центрі та в спальних районах, адже обмеження для всіх однакові. І досить часто ці обмеження нічим не аргументовані. Розвиток в таких умовах є складним для всіх. Нічого нового, крім доставки та роботи на виніс не вигадаєш. Особливо, якщо це коктейльний бар. Ми обмежені властивостями певних коктейлів, не всі можна зробити з собою чи надіслати доставкою», – каже Дарія Проневич з Why Bar та Underhand.

«Локдаун і скорочені робочі дні були як «інтервальне голодування» і для нас і для гостей теж. Було дійсно дуже важко без роботи і людей, але ми не втрачали можливості і оновили коктейльну карту, і винну для нового сезону. Схрестивши пальці, розраховуємо на класну річну роботу», – розповідає Олена Бєлова з Par Bar 3.

blank
blank

«Бари в спальних районах – це чудова можливість як для споживача так і для барної індустрії. Але це досить копітке питання у вивченні ринку. Коли відкриваєш бар на Подолі чи Хрещатику, то вже розумієш, яка аудиторія буде твоїм гостем. Зі спальним районом потрібно немов грати в боулінг: один-два квартали в сторону від потрібної точки – і вже можеш злитися. Адже суть барів в спальних районах саме в доступності, іноді навіть пішої, і пара-трійка кварталів може вирішити все», – підсумовує Бєлова.