Щоб сторінка завантажувалася коректно, рекомендуємо відімкнути Adblock у браузері.
Поділитися на facebook
Поділитися на twitter

10 українських вин, які варто скуштувати

Barout розповідає про десять українських вин, які можуть змінити ваше ставлення до вітчизняного виробництва вина. На прохання редакції список підготував Олександр Селюк.

«Совіньйон Блан» від Bohdan's Wine

blank

Біле сухе вино, легке й ніжне. Подалі від нав’язливих тропічних фруктів, ближче до прохолодного аґрусу й аромату свіжоскошеної трави. Помірна кислотність. Сподобається як тим, хто тільки відкриває світ вина, так і тим, хто трохи втомився від Нової Зеландії.

 

Вино не витримувалося в дубі. Зберегло сильну первинну ароматику сорту. Пити необхідно якнаймолодшим. Не забувайте добре охолодити.

 

Про виробника. Богдан Павлій вже достатньо відомий серед винних ентузіастів завдяки своїм білим та рожевим винам. Виноградники розташовані на берегах річки Дністер, на території природного парку Подільські Товтри.

Скуштувати. Виготовляється лише декілька сотень пляшок. Тому шукати потрібно на фестивалях вина та гастрономії або написати виноробу

Ціна: 200–250 грн

«Сухолиманське» від «Колоніст»

blank

Сухолиманський – сорт винограду, виведений українськими фахівцями Інституту виноробства імені Таїрова у 1960-х роках. Це саме український сорт, який має потужний, але водночас гармонійний аромат. Недозріла груша й айва добре потоваришували з горіховими нотами. Не лякайтесь, таке поєднання може злегка нагадати редьку. Повірте, це приємна пікантність.

 

Вино, ніби навмисно створене для теплих літніх вечорів. Свіже з приємною кислотністю. Вибирайте свіжий вінтаж.

 

Про виробника. У 2005 році Іван Плачков разом із дружиною Світланою започаткували в селі Криничне Одеської області сімейну виноробню «Колоніст». Насичені вапняком ґрунти на берегах найбільшого природного озера України Ялпуг дарують винам непритаманну для півдня витонченість.

Скуштувати. Вино доступне в продажу, проблем знайти у відомих магазинах не буде. Можна замовити в онлайн-магазині

Ціна: 150 грн

«Тельті-Курук» від Shabo

blank

«Тельті-Курук» із турецької перекладається як «лисячий хвіст». Така дивна назва сорту пов’язана з формою грона. Ба більше, Тельті-Курук автохтонний сорт винограду, який ще в V столітті вирощувався давніми мешканцями південної частини України. Для тих, хто тільки відкриває світ вина, цей представник може бути трохи складним для розуміння. Аромат із келиха не вистрибує, а розкривається поетапно. Звучить не зовсім поетично, однак поєднання квітів та присмаку холодного мокрого каменю пасує найкраще.

 

Незважаючи на те, що певний час вино прожило в дубовій діжці, усе ж радимо шукати молоді вінтажі, адже за останні два-три роки компанія оновила підхід до виробництва вин. А вино «Тельті-Курук» лінійки Grande Reserve (відбірний виноград, більший строк витримки) має ще й потенціал до розвитку в пляшці – за відповідних умовах зберігання.

 

Про виробника. Співзасновник компанії Shabo Георгій Іукурідзе дбає про 40 гектарів цього винограду. Це єдині у світі відновлені насадження сорту «Тельті-Курук».

Скуштувати. Вино представлене у різних мережевих магазинах. Є можливість замовити в онлайн-магазині

Ціна. Вино лінійки Reserve – 210 грн, Grande Reserve – 430 грн

«Шардоне Рислінг» від Beykush Winery

blank

Це 50/50 асамбляж – суміш сортів винограду одного року врожаю та регіону. У цьому випадку – «Шардоне» та «Рислінгу». Це класичні сорти, однак не в стандартному поєднанні. Два роки проведені в діжці з французького дуба подарували багатогранний аромат та смак. Зустрічають вас яблука з ванільним присмаком, а проводжають ноти димної хлібної скоринки. Вино має зразковий баланс кислотності. Цей плід творіння виноробів Північного Причорномор’я вже наробив шуму. Вино коштує своїх грошей і ціна буде тільки зростати. Особливо цікавий врожай 2015 року.

 

Про виробника: Виноробня Beykush Winery. Започаткував її Євген Шнейдеріс у 2010 році. Виноградники лежать на мисі Бейкуш (звідки й назва) біля села Чорноморка Миколаївської області. Це природній притулок для багатьох рідкісних видів птахів України.

Скуштувати. Доступне в онлайн-магазині, однак тільки в складі сетів із різних вин. Можна знайти на полицях окремих винних магазинів. Найкращий варіант – спробувати на дегустаціях.

Ціна: 455 грн

Roze Blend від Korus Wine

blank

Рожеве вино – надтонка субстанція. Працювати з нею складно, адже такі ніжні колір та аромат – це прискіпливий контроль контакту (від кількох годин до кількох днів, усе на розсуд майстра) соку червоних сортів винограду з мезгою (розчавленою масою ягід разом зі шкуркою). У результаті цього шкірка тільки починає передавати свій колір напою. А тепер уявіть, як складно створити вино, яке неодноразово на конкурсах українських вин визнавалося одним із найкращих рожевих.

 

Чарівний колір і буйство різноманітних червоних ягід, з переважанням полуниці в ароматі. Це можна назвати ювелірною роботою винороба.

 

Про виробника. Під брендом Korus Wine працює винороб із Кропивницького Руслан Ковалевський.

Скуштувати. Це крафтові вина, тому придбати можна тільки на фестивалях або власне в автора

Ціна: 250 грн

Barbaryska Rose з «Санджовезе» від Bohdan's Wine

blank

Ще одне вино від Богдана Павлія – рожеве. Автор працює з різними сортами для виготовлення своїх розе. До прикладу, це вино з головного сорту Італії – «Санджовезе». Перше знайомство з ароматом та смаком дає зрозуміти задум автора. Ніби малину разом із чимось цитрусовим заморозили й зробили з цього льодяник-барбариску. Найцікавіше, що це унікальна особливість білих та рожевих вин Павлія.

 

Наразі винороб змінює етикетки та назви певних вин, але питайте «Барбариску» – і вас зрозуміють.

 

Про виробника. Винороб Богдан Павлій.

Скуштувати. Відвідувати фестивалі вина та гастрономії або написати виноробу

Ціна: 200-250 грн

Rose Pinot Noir від Chateau Chizay

blank

Відомий бренд вина Закарпаття. Серед великих, як для України, господарств, «Чизай» тримає планку виробника ароматних, однак витончених рожевих вин. Особливості ґрунту (вулканічні породи) та клімату (близькість Карпат) дарують винам ледь відчутні медово-яблучні ноти.

 

Це саме те вино, яке завдяки промисловим об’ємам є доступним у ціні, але не втратило притаманну рожевим винам елегантність. Вино виготовлене з дуже примхливого в догляді французького сорту «Піно-нуар». У смаку – аромати соковитої малини й полуниці, довершені цитрусовою кислинкою.

 

Про виробника. Виноградники Chateau Chizay розташовані поблизу міста Берегове Закарпатської області.

Скуштувати. Вино представлене в магазинах. Є також можливість придбати на сайті виробника

Ціна: 137 грн

«Каберне-Мерло» «Висока Гама» від «Колоніст»

blank

Придунайська Бессарабія дарує виноградникам «Колоніста» понад 300 сонячних днів щороку. Це один із визначальних чинників на шляху до великих червоних вин. Адже під час впливу сонячних променів на ягоди червоних сортів вони набирають не тільки цукор, а й достатню фенольну зрілість. Це певний показник фізичної зрілості шкірки та кісточок, який неабияк впливає на гармонійність червоних вин.

 

Вино виготовлене із всесвітньовідомої винної пари – «Каберне Совіньйон» та «Мерло». Ручний збір. Прискіпливе сортування ягід. Процес дбайливої ферментації цільними ягодами. Діжки з французького столітнього дуба. Усе це в комплексі народило вино, яке неодноразово отримувало визнання на міжнародних конкурсах.

 

Стиглі вишня, шовковиця, чорна смородина переходять у прянощі й чорнослив. Особливо вибагливі цінують це вино за благородні аромати витримки: шкіри та кави. Обов’язково відкрити пляшку за дві-три години, щоб напій повністю прокинувся й подихав. Складне вино для непростих вечорів. Має гарний потенціал до витримки.

 

Про виробника. Виноробня «Колоніст».

Скуштувати. Наявне у винних магазинах та онлайн-магазині

Ціна Залежить від року врожаю: 450-790 грн. Особливо цінуються вина 2015 року та лімітована серія LX 2016 року.

«Одеське Чорне» від «Колоніст»

blank

Сорт «Одеське Чорне» – ще одне вино «Колоніст». Це сорт, який також вивели в Інституті виноробства імені Таїрова у ХХ столітті.

 

Це унікальний, однак непередбачуваний сорт. «Норовистий та неприборканий мустанг. Мені складно з ним подружитися», – так описує «Одеське Чорне» засновник виноробні «Колоніст» Іван Плачков. Та, вочевидь, фахівці виноробні знаходять до нього підхід – це вино є візитівкою дипломатичного корпусу України за кордоном.

 

Назва сорту виправдовує себе повністю. Колір чорної шовковиці доповнюється шовковичним бумом аромату та смаку. Гарну пару складає чорнослив. Червоні вина можуть залишати відчуття в’язкості в роті. Це робота фенольних сполук – танінів. «Одеське Чорне» має потужні таніни, однак це тільки доповнює образ буйного вина.

 

Про виробника. Виноробня «Колоніст».

Скуштувати. Наявне у винних магазинах і онлайн-магазині

Ціна: 180 грн

Kara Kermen від Beykush Winery

blank

Через певні бюрократичні процедури це вино ще не доступне у відкритому продажі, але черга за ним уже стоїть. Kara Kermen – цино, яке представлене у винному магазині Hedonism Wines та ресторані Hide Євгенія Чичваркіна. Ймовірно, це одне з найдорожчих українських вин.

 

«Вино отримало назву на честь однойменної фортеці, що в давні часи стояла на території сучасного міста Очаків. Це вино – особливе. Техніка виробництва називається аппасименто: виноград після збору підсушується, втрачає вологу й у ньому збільшується вміст цукру, концентруються кислоти, аромати та поліфеноли (останні відповідають за колір і терпкість вина). “Монументальність” отриманого вина надихнула нас назвати його на честь вищезгаданої фортеці», – зазначає виробник.

 

Заізюмлений виноград сортів «Темпранільйо» й «Сапераві» та два роки в дубі створили надпотужне вино. Джемове. Терпке. Аж густе. Ягідна пряна бомба, яка інтригує своїх поціновувачів до моменту вибуху офіційних продажів.

 

Про виробника. Beykush Winery.

Скуштувати. Поки єдина можливість спробувати – відвідувати тематичні фестивалі та дегустації.

Ціна: орієнтовно 900 грн

Фото: Олександр Селюк, Дмитро Гончарук, Арсен Федосенко
Обкладинка: «Колоніст»