Щоб сторінка завантажувалася коректно, рекомендуємо відімкнути Adblock у браузері.
Поділитися на facebook
Поділитися на twitter

Українець вперше здобув сертифікацію Міжнародної асоціації сомельє. Бліц-інтерв’ю з Богданом Павлюхом

Сомельє львівського закладу Park. Art of Rest Богдан Павлюх став першим українським фахівцем, який здобув золотий диплом і сертифікацію Міжнародної асоціації сомельє (ASI). Разом зі ще одним представником України Станіславом Борисовим Павлюх успішно склав іспити ASI та підтвердив свою кваліфікацію на міжнародному рівні.

«Найавторитетніша організація світу для професії Сомельє. Диплом ASI – найбажаніший та найважливіший для кожного сомельє у світі. Цьогоріч із 74 кандидатів тільки 52 отримали позитивну оцінку. І двоє з них – з України», – повідомляє Асоціація сомельє України.  

Barout поспілкувався з Богданом Павлюхом у форматі бліц-інтерв’ю – про процедуру іспиту та важливість підтвердження кваліфікації на міжнародному рівні.

– Богдане, вітаю! Які були перші враження, коли дізнався про результати?

– Ми проходили іспити на початку березня та очікували результати до кінця місяця. Але через карантин цей процес затягнувся, і я дізнався про рішення лише 17 травня. Якщо відверто, напруження за ці два місяці трохи призабулося. Та після дзвінка від президента Асоціації сомельє України, який повідомив мене про результати, я відчув полегшення. [сміється] Тоді був шквал позитивних емоцій – від того, що я зумів скласти іспит, до того ж зробити це на золото.

Хочу подякувати Асоціації сомельє України, яка забезпечила цю можливість. Асоціація взяла на себе зобов’язання провести цей конкурс, забезпечити проведення з виконанням усіх необхідних параметрів та умов. Новий президент асоціації Іван Бачурін дав цей поштовх, за що йому дуже вдячний. Якби асоціація не проявила ініціативу, мені довелося б їхати і складати іспит в іншій країні. Це зайняло б більше часу і було б більш затратно з точки зору фінансів.  

– Це досягнення і твоє, і України, адже це перша подібна сертифікація України. Як це – стати першим українським сомельє з сертифікацією Міжнародної асоціації сомельє?

– Диплом ASI – один із дипломів сомельє, що визнають у світі. Тому так, я радий отримати цю відзнаку. В Україні є фахівці, які проходять сертифікації за іншими програмами на зразок Court of Master Sommeliers, тому ми все-таки присутні в цій галузі. Але, думаю, важливо, щоб нас бачили у світі; що ми теж представлені в професії, що у нас є спеціалісти.  

– Наскільки це важливе визнання для тебе? Що воно тобі дає у професійному плані?

– Якщо я буду мати намір попрацювати за кордоном, то це буде дуже важливо. Адже це певна стандартизація знань. Дипломи міжнародного рівня в резюме дають чітке розуміння про рівень знань. Тому це дуже важливо для всіх, хто хоче працювати за межами України.

Наразі я не планую залишати Україну. Мене влаштовує моє місце роботи, у моєму закладі всі мої ініціативи схвалюються, до того ж моя родина живе тут. Зараз важко сказати напевно через пандемію, але я не хочу виїжджати за кордон найближчим часом. 

– Як проходив процес іспиту? Наскільки довго ти до нього готувався?

– Насправді ти готуєшся до іспиту все життя. [сміється]

Ми проходили кілька етапів: письмовий іспит, повний органолептичний опис вина, сліпі дегустації вина та міцного алкоголю, декантацію і подачу вина, презентацію та продаж, а також гастрономічне поєднання з обгрунтуванням.

Перший етап ускладнювався тим, що зазвичай опис відбувається усно, а тут довелося робити це письмово англійською мовою. Було непросто подолати хвилювання, але ніби вийшло. [сміється]

– Можеш розповісти про дегустацію міцного алкоголю?

– Думаю, це простіше, ніж із вином, тому що у випадку з міцними напоями йдеться про різну сировину. А різна сировина має різну ароматику. Тому відрізнити віскі від бренді просто. Найбільше варто приділяти увагу витримці, це потребує більше практики. До кожного етапу я готувався окремо, треба було вправлятися в сліпих дегустаціях. 

– Ти згадав про Court of Master Sommeliers. Чи є плани здобути освіту там?

– Так, є такий план. Є можливість навчатися у Варшаві. Але, звичайно, після того, як закінчиться карантин.

– Чому важливо отримувати дипломи та сертифікати міжнародних зразків? Як пояснити важливість таких визнань для молодих українських представників сфери гостинності?

– Думаю, це точно треба робити, якщо ви вирішили пов’язати своє життя з професіями, які передбачають роботу з вином, міцними напоями, кавою тощо. Якщо для вас робота в закладі є не просто підробітком чи етапом життя, то подібні міжнародні програми нададуть стандартизацію знань, які ви вже накопичили. Це визнання ваших знань на міжнародному рівні. Вважаю, що кожен український сомельє повинен пройти цей процес.