Щоб сторінка завантажувалася коректно, рекомендуємо відімкнути Adblock у браузері.
Поділитися на facebook
Поділитися на twitter

Вермути Mancino вивели на український ринок. Ми поспілкувалися з засновником бренду

Італійський бренд вермуту Mancino тепер можна буде придбати в Україні, це стало можливим після того, як про співпрацю з виробником домовився український дистриб’ютор Vinfort Ltd. 

Виробника заснував бармен Джанкарло Манчіно, який протягом тривалого часу працював в Італії, Великій Британії та Гонконзі. «На створення вермуту Манчіно надихнуло підприємство, яке працює з 1957 року у місті Асті в П’ємонті. Це вермут в класичному автентичному стилі – такий, яким він був, якби його придумали на початку XX століття», – розповідають про бренд.

Barout поспілкувався з Манчіно про його шлях від бартендера до власника бізнесу, культуру вермутів та вихід на ринок України.

– Джанкарло, ви заснували виробництво вермуту після тривалого досвіду роботи бартендером. Як досвід роботи за баром допоміг вам при запуску бренду Mancino?

– Важко переоцінити важливість цього досвіду, дійсно. Протягом п’яти років я працював із Сальваторе Калабрезе у Лондоні, відтак я залишив Британію заради Азії. Наприкінці 2008 року я відкрив власний ресторан в Індії, водночас консультуючи п’ятизіркові готелі для запуску барів по всій Азії – Індія, Таїланд, Мальдіви тощо. У 2010 році я допоміг запустити бар у готелі Ritz-Carlton в Гонконзі, який на той час був найвищим баром світу. Власне, приблизно тоді у Гонконзі народилася і моя ідея запустити власний бренд вермуту. 

Я отримав величезний досвід співпраці з найкращими барами і барменами світу, ресторанами із зірками Michelin та освітніми програмами. Можу сказати, що я працював із найкращими барами Сполученого Королівства та Азії. Але водночас я почав дедалі більше помічати, як недопрацьовують великі комерційні виробники вермуту. Тому вирішив створити власний вермут.

– З мого досвіду спілкування з барменами, які запустили власні бренди, зазвичай мотивація здається приблизно такою: «Я часто працюю з цим продуктом, я знаю, яким він має бути. І знаю, як зробити краще». У вас була схожа ідея?

– Дуже схоже відчуття, так. Мене просто не влаштовували комерційні бренди вермуту. До того ж я спостерігав, як на початку 2010-х вся категорія зникала у всіх на очах. Це зараз хорошого вермуту дуже багато, а в 2010 році навіть моя дружина відмовляла мене запускати цей бізнес. «Ти що, збожеволів? Хто взагалі буде пити вермут?». Але ж вермут – це складник 80% класичних коктейлів! У мене був виклик – показати, яким має бути справжній італійський вермут. Усі знають Martini та Cinzano, але крафтових виробників з Італії було не так багато.

blank

Гадаю, головне – це бути чесним зі своїм продуктом

– Тобто фактично вам потрібно було продавати не лише Mancino, а й категорію вермутів загалом? Наскільки це було складно – пояснювати цінність категорії загалом?

– Це був серйозний виклик, так. Великі бренди не виконали свою роботу, тому її довелося робити нам. Тож ми пішли напряму до споживачів, уперше ми представили вермути Mancino у 2012 році на Bar Convent Berlin. Ми почали співпрацювати з барменами та гостями барів, почали пояснювати, що таке вермут. Це була велика робота – і з дистриб’юторами, і з індустрією загалом, і з медіа. Що таке вермут? У чому його переваги? Як його поєднувати з іншими напоями? Це все доводилося пояснювати. Справжній вермут має бути ось таким, ось це the real shit! [сміється]

– Враховуючи складність цього завдання, чому для вас було важливо вкласти у нього час і ресурси? Це якась патріотична історія – make vermouth great again? Чи ви бачили, що категорія недооцінена, і за правильного підходу може бути комерційно успішною?

– Гадаю, головне – це бути чесним зі своїм продуктом. Чому вермут як категорія тоді опинився у настільки скрутному становищі, чому це досі проблематично? У першу чергу – через те, що споживачеві не казали всю правду про вермут. Якщо подивитися на більшість комерційних брендів, на етикетці ніколи не вказують, на основі якого вина зробили вермут. Але ж вермут – це вино на 75%! 

Для того, щоб бути італійським вермутом, тобі потрібне хороше італійське вино. І не можна на етикетці писати «Ми використовуємо італійське вино». Яке саме? Якщо я не кажу покупцеві, яке вино використовую, то це введення в оману. Тоді це може бути дешеве вино з Іспанії чи Східної Європи. І це руйнує всю ідею італійського аперитиву. Ми приділяємо вельми багато уваги якості інгредієнтів та алкоголю, ми робимо чесний продукт.

Це був той випадок, коли ми опинилися у правильному місці в правильний час

– Я розумію, що ви маєте на увазі походження вина з Італії для італійського вермуту, але останнім часом в Східній Європі та Україні зокрема з’явилося чимало класних виноробів.

– Певна річ. Та коли я купую італійський вермут, я очікую, що він буде створений з італійського вина – хай це буде «Треббіано», «Барбера» чи «Москато». Розкажіть мені про коріння цього вермуту, з чого він вийшов. Знову ж таки – це про чесність до споживача. Якщо ти купуєш Rolex, то носи його на руці, а не ховай у шафі. [сміється] Якщо використовуєш італійське вино, то не приховуй, яке саме – пишайся ним. 

Свого часу з Mancino ми почали саме з базових речей – де знайти найкраще вино, де знайти найкращі ботанікали. Наприклад, 72% усіх трав’яних елементів Mancino ми купуємо в Південно-Східній Азії: Індія, В’єтнам, Камбоджа, М’янма, певною мірою Таїланд. У Європі ми купуємо лише полин, ревінь та цитруси. Тоді ми обробляємо їх у Китаї, лише тоді надсилаючи на виробництво в Італію. Більшість брендів купують готові екстракти ботанікалів і просто їх змішують. Ми ж хочемо власноруч контролювати їхнє походження, щоб відповідати за кінцевий продукт. 

– І це ж насправді показово щодо вашої експертизи – ви як італієць створюєте традиційний крафтовий вермут, але використовуєте для цього встановлені зв’язки в Азії.

– Можна так сказати, так. 

Свого часу з Mancino ми почали саме з базових речей – де знайти найкраще вино, де знайти найкращі ботанікали

blank

– За підсумками 2019 року Mancino увійшов до топ-7 найбільш популярних вермутів у провідних барах світу за версією журналу Drinks International, і головною причиною називали популярність вашого вермуту в Південно-Східній Азії. Наскільки це важливий регіон для бренду? Як із азійським регіоном порівнюються інші ринки?

– Для нас це важливе визнання, тому що ми багато часу приділяємо співпраці з барною індустрією. Ми вже є досить великою компанією, але в порівнянні з іншими представниками рейтингу все одно малі. Оскільки ми крафтове виробництво, то не можемо знижувати ціну так, як це дозволяють собі комерційні бренди. Тому й об’єми продажів у барах у нас можуть бути нижчими. Але завдяки нашій ціновій політиці ми можемо отримувати більше прибутку. 

Азія – критично важливий ринок для нас. Зараз ми вермут номер в Китаї та Азії загалом, також ми лідери категорії в Австралії. Власне, цей ринок був провідним для нас від початку. Після презентації на BCB у жовтні 2012 року на початку 2013 року я взяв перші 5000 пляшок і поїхав до Гонконгу. Я пішов на ризик і зробив ставку на цей ринок. Ось як потрібно правильно пити коктейль Martini, ось якими повинні бути Manhattan і Negroni – це все потрібно було пояснювати. Але нам вдалося показати цінність продукту цьому ринку, і звідти Mancino почав поширюватися, як лісовий вогонь. [сміється] 

Думаю, це був той випадок, коли ми опинилися у правильному місці в правильний час, тому що коктейльна культура Азії зробила величезний стрибок за останні десять років.

– Ви мали можливість стежити за цим розвитком протягом тривалого часу. Що змінилося в барах Азії найбільше за минуле десятиліття?

– Річ у тім, що з точки зору ставлення до справи змінилося мало що. У Китаї та Південно-Східній Азії дуже багато людей, які є професіоналами сфери гостинності. Вони дуже гостинні, вони дбають про якість сервісу та продуктів. До того ж у регіоні багато грошей, це дозволило прискорити процес розвитку бізнесу та культури. Хай це буде Китай, Японія, Південа Корея чи Філіппіни – люди в цьому регіоні дуже працьовиті та скромні. Певно, це найважливіше. 

– І з огляду на важливість регіону для Mancino я не можу не запитати, наскільки великим став для вас удар пандемії коронавірусу. Чи була вже змога оцінити масштаб втрат? І на якому етапі відновлення зараз перебуває регіон?

– Думаю, станом на кінець року ми вийдемо на показник у -15% в порівнянні з минулим роком. Це відчутні втрати, але ми відчуваємо, що все могло бути значно гірше. Бренд зберігає сильні позиції, хоч на нас і вплинули карантинні обмеження. Зрештою, йдеться не лише про недоотримані продажі, а й про те, що ми залишилися без багатьох інструментів для просування бізнесу. Ми не можемо проводити майстер-класи, не можемо спілкуватися з барменами по всьому світу через обмеження на подорожі. 

blank

Бренд зберігає сильні позиції, хоч на нас і вплинули карантинні обмеження

– Наскільки ми розуміємо, ринок Китаю вже повертається до звичних показників, чи не так?

– М’яко кажучи! Липень і серпень стали одними з найбільш успішних місяців за продажами міцного алкоголю в Китаї у розрізі останніх десяти років. Ринок досі голодний до крафтових брендів алкоголю, він ще має величезний потенціал до розвитку.

– Україна, очевидно, і близько не може позмагатися з Китаєм за розміром ринку, але ви вирішили відкрити цю країну для бренду. Чому ухвалили це рішення?

– Я протягом тривалого часу хотів вийти на цей ринок. Якщо чесно, нам трохи складніше працювати у Східній Європі через нашу цінову політику. Чому ми не зайшли на ринок України раніше? Нам спершу потрібно було наростити об’єми в Азії та США. Тепер же ми можемо дозволити собі зайти на ринки, які потребували нижчого рівня цін. 

Я цікавився Україною вже давно, хотів відвідати ваше барне шоу [Barometer], але його скасували через Covid-19. Це ринок, на якому ми будемо зосереджуватися. Також плануємо вихід на ринок Росії. Ми вже представлені на ринках понад 50 країн і 36 штатів США. 

– Будемо раді вас бачити, в Україні продовжує розвиватися культура коктейлів та вермуту. Наприклад, торік у Києві відкрили перший заклад у форматі вермутерії.

– Вау! Це круто, побачимося!