Щоб сторінка завантажувалася коректно, рекомендуємо відімкнути Adblock у браузері.
Поділитися на facebook
Поділитися на twitter

Перший в Україні заклад у японському форматі ізакая відкрили в Одесі. Від творців The Fitz

Заклад Suke Izakaya почав роботу в Одесі на вулиці Грецькій. Це новий формат від ресторанної компанії Buro201, що раніше запустила коктейльний бар The Fitz та бістро Lou Lou.

«Suke – це японське гастрономічне бістро з духом та атмосферою сучасних європейських бістро», – розповідають Barout у закладі. 

blank
blank

У Suke пояснюють, що формат ізакая – це традиційні японські щоденні бістро. «У Японії вони зустрічаються всюди: практично так само, як паб у Британії, брассері у Франції чи таверна у США. У нашому випадку – це переосмислений та осучаснений формат ізакаї. Надихалися Японією, фільтрували через Європу, адаптували до українських смаків», – пояснюють в Buro201. 

У свою чергу, вибір назви Suke (наголос на останній склад) описують так: «Suke – це стан. Це стан найвищого ступеню задоволення та блаженства. Є екстаз, є нірвана, а є суке. Суке настає після великої порції умамі з саке під поєднання звуків плейлисту та особливої атмосфери. Але рецепт для кожного індивідуальний – як і стан суке, що відрізняється залежно від людини». 

blank
blank

Кухню Suke визначають як «красиву та витриману їжу на кожен день». У меню не лише страви японської кухні, готують і трендові позиції європейської кухні за азійськими технологіями чи в японському стилі, а також азійські страви, що підходять концепції за духом.

Додають, що в меню є суші та роли, але не роблять на них акцент: «Ми руйнуємо стереотипи. Наприклад, про те, що японська кухня – це тільки суші й роли. Хочемо розвивати інший бік японської кухні».

blank
blank

До страв пропонують кілька категорії напоїв. Розповідають, що саке пропонують не як міцний напій, а як універсальну пропозицію: «Саке у нашому баченні – більше вино, ніж рисова горілка. Хочемо розкрити цю категорію і закохати в неї гостей». Наразі в меню близько десяти видів саке – від 145 до 280 гривень за 80 мілілітрів. 

Команда The Fitz підготувала для Suke підбірку коктейлів в азійському стилі. Наприклад, це коктейль Soba Mary (210 грн) з японським віскі, настояним на гречці, Tokyo Penicillin (210 грн) з сиропами васабі та унагі та St. Clement (210 грн) на бурбоні та вермуті.

Також пропонують невтручальницькі вина, включно з натуральними і біодинамічними позиціями, японське віскі та чай матча як окремий напій і в складі інших напоїв на зразок лимонадів чи коктейлів. 

blank
blank

blank З коктейльної карти:

Suke Tonic – 190 грн

Garden Highball – 190 грн

English Breakfast – 190 грн

Easy Breezy – 210 грн

Black Ships – 210 грн

Unicorn Smasher – 210 грн

Vanga Sour – 210 грн

blank

У Suke близько 70 посадкових місць. В ізакаї кажуть, що надихалися на Японією при розробці концепції та інтер’єру, але посилання на цю культуру постаралися зробити «тонкими й ненав’язливими». «Тут ви не знайдете очікуваних автентичних культурних символів на кшталт ієрогліфів, кімоно чи самурайських мечів. У нас Японія проявляється в натяках і тонких деталях», – кажуть в Suke.

Як приклади наводять деталі інтер’єру у філософії вабі-сабі, елементи японської еротичної культури та скульптурі восьминога під стелею («Це не лише улюблений морський продукт японців у складі страв, а й символ оргазму».)

blank
blank

У жовтні Suke готуються запустити меню здорових сніданків. 

Коли:

12:00-00:00

Де:

м. Одеса, вулиця Грецька, 26/28

Телефон

096 202 02 80

Підписуйтеся на Barout у Telegram – там усі головні новини і тексти про барну культуру

Обкладинка та фото: Suke