Щоб сторінка завантажувалася коректно, рекомендуємо відімкнути Adblock у браузері.
Конкурс барменів World Class Ukraine 2020 почав прийом заявок. Barout разом з організаторами Diageo Reserve розповідає, чому варто брати участь у турнірі – на прикладі трьох національних чемпіонів і фіналістів.
World Class від Diageo Reserve – це найвідоміший і найпрестижніший світовий чемпіонат у барній індустрії. У світі його проведуть вже 12-й раз, а український етап – вчетверте. Протягом цього часу World Class підтримував, навчив і надихнув більш як 300 000 барменів по всьому світу.
Ми запитали про переваги конкурсу трьох призерів із трьох країн: переможницю українського етапу 2019 року Анастасію Готу, а також регіональних чемпіонів Румунії та Польщі. Фіналісти World Class 2019 розповіли про свій досвід участі в чемпіонаті й те, як це змінило їхнє життя.
Андрей Лунг: Уперше я взяв участь у World Class Romania 2018 року. До цього я працював барменом два роки. На чемпіонаті я посів п’яте місце, і це мотивувало мене до перемоги.
У 2019-му мені вдалося виграти World Class Romania, а вже на глобальному фіналі я став найкращим у The Ketel One Better Drinking Challenge. Такого ще ніколи не ставалося з румунськими учасниками, і це було вагомим досягненням для мене.
Я вирішив взяти участь у змаганні, тому що мій ментор три роки поспіль посідав друге місце. Він дуже надихав мене на перемогу у World Class, і в мене з’явилася мрія стати найкращим барменом Румунії та Східної Європи.
Мацей Мазур: Моя кар’єра бармена не дуже довга. До першої участі у World Class я працював барменом лише три роки, а наприкінці третього я вже знав, що наступного року маю перемогти.
Це неймовірна платформа для зростання. Я присвятив увесь рік підготовці до регіонального та глобального фіналів. Коли настав день глобального фіналу, я був готовий. Я посів 15-те місце і на 100% упевнений, що показав себе якнайкраще.
Анастасія Гота: Уперше я взяла участь у 20 років і була налаштована дуже рішуче. Для мене це стало можливістю швидко отримати досвід, побачити різні точки зору і, звичайно ж, отримати оцінку власних ідей. Моя команда була дорослою та досвідченою, і мені дуже хотілося на неї рівнятись.
Андрей Лунг: Глобальний фінал – це щось, чого я ніколи не переживав раніше. Можу чесно сказати, це був найпрекрасніший досвід. Найцінніше те, що я мав змогу зустріти багато неймовірних людей, подружитися з ними та налагодити зв’язки.
Мацей Мазур: World Class дає тобі неймовірну можливість зустріти людей з усього світу. Не лише інших конкурсантів, а й найкращих суддів в індустрії. Всі учасники отримують одне від одного шалену підтримку. Для мене World Class не був «змаганням». Це зібрання друзів, де всі роблять найкраще те, на що здатні.
Тож після закінчення конкурсу і заслуженого відпочинку можеш проглянути свої таблиці з оцінками. Таким чином знатимеш, на чому варто сфокусуватися.
Анастасія Гота: Було складно. І водночас легко. Легко тому, що ти цього дуже хочеш. Складно тому, що це як снігова куля. Річ завжди в дрібницях. Здається, що ось усе готово і залишилася маленька «сніжинка». Зараз 21:00. О 12:00 тебе наздожене снігова куля. Але це тільки спочатку. Щоразу ти стаєш швидшим, більш логічним і раціональним.
Андрей Лунг: Перемоги у World Class Romania і Ketel One Better Drinking Challenge на глобальному фіналі у Глазго дали мені багато можливостей для колаборації/співпраці з найбільшими брендами в індустрії й допомогли отримати роботу Reserve Brand Ambassador у Румунії. Зрештою, World Class сприяв просуванню в індустрії.
Мацей Мазур: Як я казав раніше, World Class – це не про змагання, а про людей, яких ти можеш зустріти. Перемога у World Class дає тобі багато можливостей для подорожей світом і навчання. Водночас ти вчишся сприймати різні погляди на одну й ту саму річ.
З титулом переможця World Class ти також береш відповідальність за натхнення наступного покоління барменів. Це те, що запалює мене щодня.
Анастасія Гота: Думаю, що нікого не ображу та не заплутаю, якщо скажу, що перед переможцем відкриваються саме ті можливості, яких він прагнув. Я вважаю, що передусім ми беремо участь у конкурсах для себе. Звісно, є інтерв’ю, впізнаваність, можливість працювати з компанією/програмою. Але так звані блага не мають бути основною мотивацією для участі.
Андрей Лунг: World Class дає можливість барменам просуватися в кар’єрі, а в довгостроковій перспективі – обіймати чільні посади. Адже що старшими ми стаємо, то складнішою стає барна справа. Крім цього, ви можете налагодити зв’язки та потоваришувати з людьми, з якими інакше б ніколи не зустрілися. Це неймовірно!
Мацей Мазур: World Class – це про розвиток нашої індустрії. Завдяки чемпіонату вас оцінюють найкращі бармени та бренд-амбасадори зі всього світу. Найголовніше – це допомагає тобі розвиватися.
Анастасія Гота: Це неймовірна можливість для розвитку. Ви можете з перших вуст отримати оцінку своєї роботи, знайти нових знайомих. Крім того, це крутий досвід. Те саме, що ви отримаєте в роботі, але швидше, сильніше та яскравіше.
Андрей Лунг: Моя порада: будьте собою, справді, справді, спра-а-авді важко працюйте і ставтеся з пристрастю до кожного окремого коктейлю та концепту, який створюєте. Ох, робіть це з любов’ю. У протилежному разі це того не варте.
Мацей Мазур: Є одна річ, яку ти маєш завжди пам’ятати на будь-якому змаганні, особливо на World Class – будь собою. У тебе ніколи не вийде так само добре вдавати когось іншого, як бути собою. Одна з найцінніших порад, яку я отримав під час підготовки до глобального фіналу, це слова Давіда Ріоса, глобального чемпіона World Class 2013 року: «Ми не шукаємо найкращий коктейль, ми шукаємо найкращого бармена».
Анастасія Гота: Вірте в себе. Немає нічого важливішого за віру в себе. Робіть те, що відчуваєте. Не розповідайте неправдивих історій, поводьтеся природно та слухайте ваших гостей.