Щоб сторінка завантажувалася коректно, рекомендуємо відімкнути Adblock у браузері.
Поділитися на facebook
Поділитися на twitter

Спецпроєкт

blank

Чому варто взяти участь у конкурсі барменів World Class? Розповідають три фіналісти

Конкурс барменів World Class Ukraine 2020 почав прийом заявок. Barout разом з організаторами Diageo Reserve розповідає, чому варто брати участь у турнірі – на прикладі трьох національних чемпіонів і фіналістів.

World Class від Diageo Reserve – це найвідоміший і найпрестижніший світовий чемпіонат у барній індустрії. У світі його проведуть вже 12-й раз, а український етап – вчетверте. Протягом цього часу World Class підтримував, навчив і надихнув більш як 300 000 барменів по всьому світу.

Ми запитали про переваги конкурсу трьох призерів із трьох країн: переможницю українського етапу 2019 року Анастасію Готу, а також регіональних чемпіонів Румунії та Польщі. Фіналісти World Class 2019 розповіли про свій досвід участі в чемпіонаті й те, як це змінило їхнє життя.

blank

Анастасія Гота

blank

Андрей Лунг

blank

Мацей Мазур

На якому етапі своєї кар’єри ви вирішили податися на World Class? Чому?

Андрей Лунг: Уперше я взяв участь у World Class Romania 2018 року. До цього я працював барменом два роки. На чемпіонаті я посів п’яте місце, і це мотивувало мене до перемоги.
У 2019-му мені вдалося виграти World Class Romania, а вже на глобальному фіналі я став найкращим у The Ketel One Better Drinking Challenge. Такого ще ніколи не ставалося з румунськими учасниками, і це було вагомим досягненням для мене.

Я вирішив взяти участь у змаганні, тому що мій ментор три роки поспіль посідав друге місце. Він дуже надихав мене на перемогу у World Class, і в мене з’явилася мрія стати найкращим барменом Румунії та Східної Європи.

Мацей Мазур: Моя кар’єра бармена не дуже довга. До першої участі у World Class я працював барменом лише три роки, а наприкінці третього я вже знав, що наступного року маю перемогти.

blank

World Class для мене – не лише про змагання

blank

Це неймовірна платформа для зростання. Я присвятив увесь рік підготовці до регіонального та глобального фіналів. Коли настав день глобального фіналу, я був готовий. Я посів 15-те місце і на 100% упевнений, що показав себе якнайкраще.

Анастасія Гота: Уперше я взяла участь у 20 років і була налаштована дуже рішуче. Для мене це стало можливістю швидко отримати досвід, побачити різні точки зору і, звичайно ж, отримати оцінку власних ідей. Моя команда була дорослою та досвідченою, і мені дуже хотілося на неї рівнятись.

blank

Розкажіть про свій досвід участі в конкурсі.

Андрей Лунг: Глобальний фінал – це щось, чого я ніколи не переживав раніше. Можу чесно сказати, це був найпрекрасніший досвід. Найцінніше те, що я мав змогу зустріти багато неймовірних людей, подружитися з ними та налагодити зв’язки.

Мацей Мазур: World Class дає тобі неймовірну можливість зустріти людей з усього світу. Не лише інших конкурсантів, а й найкращих суддів в індустрії. Всі учасники отримують одне від одного шалену підтримку. Для мене World Class не був «змаганням». Це зібрання друзів, де всі роблять найкраще те, на що здатні.

blank

Важко переоцінити те, що ти отримуєш деталізований фідбек з усіх змагань

blank
blank

Тож після закінчення конкурсу і заслуженого відпочинку можеш проглянути свої таблиці з оцінками. Таким чином знатимеш, на чому варто сфокусуватися.

Анастасія Гота: Було складно. І водночас легко. Легко тому, що ти цього дуже хочеш. Складно тому, що це як снігова куля. Річ завжди в дрібницях. Здається, що ось усе готово і залишилася маленька «сніжинка». Зараз 21:00. О 12:00 тебе наздожене снігова куля. Але це тільки спочатку. Щоразу ти стаєш швидшим, більш логічним і раціональним.

blank

Які можливості відкрилися перед вами після перемоги в конкурсі?

Андрей Лунг: Перемоги у World Class Romania і Ketel One Better Drinking Challenge на глобальному фіналі у Глазго дали мені багато можливостей для колаборації/співпраці з найбільшими брендами в індустрії й допомогли отримати роботу Reserve Brand Ambassador у Румунії. Зрештою, World Class сприяв просуванню в індустрії.

Мацей Мазур: Як я казав раніше, World Class – це не про змагання, а про людей, яких ти можеш зустріти. Перемога у World Class дає тобі багато можливостей для подорожей світом і навчання. Водночас ти вчишся сприймати різні погляди на одну й ту саму річ.

blank

Я вірю, що ми вчимося все наше життя, тож сьогодні один з моїх пріоритетів – навчитися викладати

blank

З титулом переможця World Class ти також береш відповідальність за натхнення наступного покоління барменів. Це те, що запалює мене щодня.

Анастасія Гота: Думаю, що нікого не ображу та не заплутаю, якщо скажу, що перед переможцем відкриваються саме ті можливості, яких він прагнув. Я вважаю, що передусім ми беремо участь у конкурсах для себе. Звісно, є інтерв’ю, впізнаваність, можливість працювати з компанією/програмою. Але так звані блага не мають бути основною мотивацією для участі.

blank

Чому барменам варто подаватися на чемпіонат?

Андрей Лунг: World Class дає можливість барменам просуватися в кар’єрі, а в довгостроковій перспективі – обіймати чільні посади. Адже що старшими ми стаємо, то складнішою стає барна справа. Крім цього, ви можете налагодити зв’язки та потоваришувати з людьми, з якими інакше б ніколи не зустрілися. Це неймовірно!

Мацей Мазур: World Class – це про розвиток нашої індустрії. Завдяки чемпіонату вас оцінюють найкращі бармени та бренд-амбасадори зі всього світу. Найголовніше – це допомагає тобі розвиватися. 

blank

Ти починаєш розуміти свої плюси та мінуси. І з цими знаннями лише від тебе залежить, що ти робити далі

blank
blank

Анастасія Гота: Це неймовірна можливість для розвитку. Ви можете з перших вуст отримати оцінку своєї роботи, знайти нових знайомих. Крім того, це крутий досвід. Те саме, що ви отримаєте в роботі, але швидше, сильніше та яскравіше.

blank

Які б поради ви дали конкурсантам, які братимуть участь цього року?

Андрей Лунг: Моя порада: будьте собою, справді, справді, спра-а-авді важко працюйте і ставтеся з пристрастю до кожного окремого коктейлю та концепту, який створюєте. Ох, робіть це з любов’ю. У протилежному разі це того не варте.

Мацей Мазур: Є одна річ, яку ти маєш завжди пам’ятати на будь-якому змаганні, особливо на World Class – будь собою. У тебе ніколи не вийде так само добре вдавати когось іншого, як бути собою. Одна з найцінніших порад, яку я отримав під час підготовки до глобального фіналу, це слова Давіда Ріоса, глобального чемпіона World Class 2013 року: «Ми не шукаємо найкращий коктейль, ми шукаємо найкращого бармена».

blank

Є одна річ, яку ти маєш завжди пам’ятати на будь-якому змаганні, особливо на World Class – будь собою

blank

Анастасія Гота: Вірте в себе. Немає нічого важливішого за віру в себе. Робіть те, що відчуваєте. Не розповідайте неправдивих історій, поводьтеся природно та слухайте ваших гостей.

Матеріал підготовлено за підтримки
Статті на цю ж тему