Щоб сторінка завантажувалася коректно, рекомендуємо відімкнути Adblock у браузері.
Поділитися на facebook
Поділитися на twitter

«Розважати публіку я вмію дуже добре»: інтерв’ю з переможницею World Class Ukraine 2019

Анастасія Гота здобула перемогу на національному етапі конкурсу бартендерів World Class 2019. Представниця київського бару Parovoz Speak Easy розповіла Barout про виступи у фіналі, плани на світову першість у Ґлазґо та перший у житті коктейль. 

– Як це – перемогти на національному етапі World Class?

 

– Це мій третій рік на конкурсі. У першу чергу скажу, що для мене це не можливість щось комусь довести. Але поганий той солдат, який не хоче стати генералом. [сміється]

 

У мене не було в дитинстві спортивної освіти, та я олімпіадниця, звикла завжди боротися за високі оцінки та перші місця. Якщо вже взявся за щось – то треба робити це з певною метою, ставити певне завдання. 

 

– Яке було завдання?

– Мені просто хотілося показати, що в мене є ідеї і власне бачення барного ремесла. Хотілося цим поділитися. Кожен виступ на World Class – це можливість для цього. Звичайно, хотілося перемогти і представити нашу країну на світовій першості. 

Водночас я вважаю, що перемога на національному етапі World Class – не перемога однієї людини. Це перемога великої команди людей, які зі мною працювали. Від дівчат, які фарбували мене перед виступом і робили так, щоб я мала презентабальний вигляд після недосипання, до мийниці, яка мила посуд після того, як я робила заготовки о третій ночі. У мене горить дедлайн, і тьотя Валя миє ці каструлі. [сміється] 

 

І, звичайно, мої колеги – які мене сварили, які мене хвалили і які першими куштували результати моїх експериментів. Також хочу подякувати людям, з якими ми зробили колаборації для виступів у фіналі. Наприклад, кондитерці, яка підготувала для мене крихітні профітролі з кремом із матчі, і студії кераміки Sofika, яка зробила келихи. Моїй сестрі, врешті-решт, яка підготувала велике полотно для Speed Mix. Я дуже це ціную.

blank

– Скільки у вас тривала підготовка до конкурсу?

 

– Закінчився фінал минулого року – і почалася підготовка до цього World Class. [сміється]

 

– Після виходу у топ-четвірку в 2018 році була ще більша мотивація здобути перемогу цього року?

 

– Так, однозначно. Я була божевільно рада за Назара [Макарова, переможця World Class Ukraine 2018]. Зараз я розумію, що на все свій час. Торік був не мій час і не моє місце. Цього року – певно, моє. [сміється] 

 

Коли торік я переглянула оціночні листи і чітко побачила, в чому не допрацювала. Прямо після цього ти розумієш: треба повертатися до цього одразу; за півроку це вже буде не так. Тому підготовку я почала одразу після минулорічного виступу. 

 

– Конкурси бартендерів і власне робота за баром – це дві різні історії? Чи процес інтенсивної підготовки до виступів допомагає у щоденній роботі?

 

– Насправді це все взаємопов’язано – робота також впливає на підготовку до конкурсу. Якщо ти не бачиш гостей протягом тривалого часу, ти теж не будеш готовий. У барменів же немає такого поняття, як «відпустка». [сміється] Приміром, я в процесі підготовки із задоволенням відпрацювала два дні на фестивалі «Белые ночи». Звичайно, це важка зміна – до п’ятої-шостої ранку і з величезним потоком. Але це був заряд драйву. Думаю, це допомогло мені на конкурсі – у тому, щоб підготуватися до виступу на велику кількість людей. Коли при цьому тебе ще й фотографують, знімають на відео.

 

– Важливою частиною вашої програми стали інтерактивні елементи, які ви інтегрували у виступ. Наприклад, ви навіть розіграли між суддями подарунок. Чому було важливо так взаємодіяти з суддями?

 

 

– Один із критеріїв в оціночних листах – гостинність. Те, наскільки добре ти розважаєш публіку. Розважати публіку я вмію дуже добре, мене через це не завжди пропустить цензура! [сміється] Це просто така кумедна ідея, яку я назвала «чорна скринька» – щоб обіграти «чорну скриньку» з конкурсу. Якщо вгадуєш, отримуєш приз. У мене була пропозиція відгадати три найбільш популярні асоціації з димом, тематикою цього етапу. 

blank

 

– У чому секрет школи Parovoz Speak Easy? Цього року два перші місця на World Class – за представниками вашого бару.

 

– Я, Тіма [Семенюк], Дмитро [Коломієць] – ми всі дуже різні. У нас різні підходи, різні школи і різний досвід. Але якраз завдяки цьому ми можемо багато давати одне одному. Ти звертаєш увагу на те, що робиш інший, щось підказуєш. Ми не соромимося чимось ділитися. Думаю, напевно, через це вдається показувати хороший результат. 

 

– Наскільки важливою загалом була підтримка Parovoz і команди бару?

 

– Parovoz – це місце, у якому я випила перший коктейль у своєму житті. Перше усвідомлене рішення про коктейль я ухвалила саме тут. Заклад тільки відкрили після реконструкції, ми прийшли з мамою, і коктейль мені приготував Льоша Бондар, який зараз займається Parovoz Chips.

 

– Який був коктейль?

 

– Boulevardier. А мама пила твіст на маргариту. У мене навіть є фото з того дня, можу відстежити навіть дату, коли це було.

blank
blank

– Підготовку до Ґлазґо вже починаєте?

 

– Звичайно, вже є ідеї. У нас поки немає завдань, тому непросто розуміти, до чого готуватися. Я розумію, що, скоріш за все, буде Speed Mix. Але поки складно сказати.

 

– Ставите вже зараз перед собою якісь завдання на світовому World Class?

 

– Хочеться гідно представити свою країну, у першу чергу. Дуже високу планку поставив Надір [Кучкаров, переможець World Class Ukraine 2017], її абсолютно гідно підтримав Назар [Макаров]. Кажуть, що у нас найкрасивіші жінки. Хай дізнаються, що вони ще й смачно готують коктейлі. [сміється]

 

– Я якраз хотів запитати про ставлення до жінок у вашій професії. В одному з інтерв’ю ви згадували, що були випадки, коли гості приходили на бар, бачили вас і просили покликати бармена. 

 

– Це не те що сумні історії, а радше кумедні. [сміється] Так, таке трапляється раз на два-три тижні. Але я ставлюся до цього з гумором.

blank

– Наскільки важлива, на ваш погляд, ваша перемога на World Class Ukraine для зміни ставлення до бартендерок в індустрії?

 

– Звичайно. Я б хотіла, щоб до жінок за баром почали ставитися інакше. Думаю, ми все одно рухаємося у правильному напрямку. 

 

Не скажу, що я відчуваю в роботі якийсь яскраво виражений сексизм. Так чи так ти завжди будеш дівчиною у чоловічому колективі, я це прекрасно розумію. З іншого боку, я можу перенести десять мішків із льодом, якщо потрібно. Але можу й використати «дзвінок другу», попросивши хлопців. [сміється]

 

– Що ви можете порадити дівчатам, які думають про те, щоб спробувати себе за баром?

– Я завжди відповідаю на це запитання так само. У першу чергу треба подумати, чи це тобі треба. Це професія, у якій ти рідко буваєш вдома, мало спиш і куштуєш багато алкоголю. Тому я поважаю кожну жінку, яка має стосунок до цієї сфери.

 

Фото та обкладинка: Анастасія Гота