Щоб сторінка завантажувалася коректно, рекомендуємо відімкнути Adblock у браузері.
Поділитися на facebook
Поділитися на twitter

Як працює один із найкращих барів Італії Drink Kong: бліц-інтерв’ю з Патріком Пістолезі

Drink Kong – один із головних барів Рима, який торік увійшов до найкращих барів світу за версією The World’s 50 Best Bars під номером 45. Заклад спеціалізується на коктейлях та стравах азійської кухні. Цьогоріч Drink Kong стали гостями київського барного шоу Barometer, і ми поспілкувалися із його засновником Патріком Пістолезі. Колишній бартендер, який має італійське та ірландське походження, розповідає BAROUT про враження від Києва, ні на що не схожий концепт свого бару та вплив пандемії на барну індустрію Італії.

– Патріку, наскільки я розумію, ти в Києві вже не вперше?

– Я в Києві вдруге, перший раз ми приїздили на гостьову зміну в Parovoz Speak Easy. Мені тут дуже подобається, у вас гарний вайб і круті бармени. Помітно, що в Україні чимало людей, які голодні до знань у барній сфері, які хочуть вчитися і розвиватися в професії.

Я б міг уявити себе на цьому місці в Києві, років десять тому. Не тому, що ви відстаєте від когось, а тому що мені подобається цей процес становлення індустрії. Розумію, що в Україні досить молода барна культура, але у вас крута траєкторія розвитку. [показує рукою вгору]

– В Україні дійсно молода, але дуже талановита й прогресивна барна індустрія.

– Так, так! Не сприйми мене неправильно, я не хочу сказати, що ви позаду. Ви активно розвиваєтеся і шукаєте щось нове, тому я бачу в цьому схоже з тим, що ми проходили на запуску закладу.

blank
Бар Drink Kong у Римі

– Чи складно вам було тоді заявити про себе в барній сфері Рима?

– Так, це було непросто, але нам пощастило, тому що ми мали цікаву і незвичайну концепцію. Я не маю нічого проти формату спікізі, з цього формату почалася коктейльна революція. Але, коли заходить один заклад у якомусь форматі, всі починають його наслідувати. У Римі досить багато барів, які називають себе спікізі: тут у нас вхід лише для знайомих, тут впускаємо тільки високих людей, тут – лише низьких. Я хотів зробити інакше, я хотів поєднати вуличну культуру Рима та його коктейльну культуру.

Я ж, своєю чергою, завжди хотів пропонувати людям щось нове. Показати якісь нові кольори на звичній палітрі. Ми спробували – і в нас вийшло. От і все. [сміється]

– Ти згадав про спікізі, тому хотів запитати про твою думку – чи є проблемою те, що цей термін зараз є дуже широким? Кожен розуміє його по-своєму: для когось це просто бар без вивіски, ще для когось це ціла філософія чи тематична прив’язка до Сухого закону. Як ти його розумієш?

– Я не люблю спікізі, для мене це нудний формат. Кожному своє, звичайно. Є спікізі, які працюють для чітко визначеної аудиторії, які ретельно відбирають гостей. А є спікізі, де має бути тихо, де треба замовляти тільки «правильні» коктейлі. А ще є заклади, де просто дозволяють палити в приміщенні. [сміється] Або ще є бари, де принципово не використовують лід, тому що класичні коктейлі винайшли у час, коли лід не був доступним. Я теж цим займався, але зараз вважаю, що це занадто.

blank

– Я вперше дізнався про Drink Kong від Даніла та Едді з Cocktails For You, вони дуже позитивно про вас відгукувалися…

– У нас один із найбільших барів у Римі, це досить великий простір, де завжди багато людей. Одним із наших головних завдань на запуску було показати людям, що це нормально – замовити коктейль о 16:00, а не вночі.

– А це проблема в Італії? Це ж все-таки країна аперитивної культури.

– У нас дійсно велика аперитивна культура, але це все одно був виклик – показати, що насолоджуватися можна не лише напоями з додаванням просеко. Адже ми відкривали бар в американському стилі, тому певні речі людям доводилося пояснювати. Словом, ми не хотіли приховувати коктейльну культуру, як це роблять спікізі, ми хотіли навпаки відкрити її для всіх.

– Це було найбільшим викликом на запуску?

– Так, я боявся, що нас не зрозуміють. Але людям сподобалося.

blank
blank

– Drink Kong – один із гарних прикладів того, як бар вибудовує навколо себе спільноту. Чи є у вас порада для інших власників барів щодо того, як гуртувати спільноту бару?

– Я скажу просто: якщо ти можеш помріяти про щось, це означає, що ти можеш це і зробити. Я серйозно! Моя головна порада – не треба нічого боятися. Наш бар працює в Італії, але в нього японський вайб, усередині багато яскравих елементів, лазерів, відеоігор тощо. Наш приклад доводить, що якщо ти робиш щось, що подобається тобі самому, це оцінять й інші люди. Тому будьте собою і не бійтеся мріяти! Інакше не вийде.

– Я скуштував ваш коктейль Bitter Apes – це ваш фірмовий коктейль, так? Це твіст на Boulevardier, так?

– Це можна назвати твістом, так, але ми ним дуже пишаємося. Використовуємо кордіал власного виробництва, який готуємо на основі цитрусових, які в нас залишаються в процесі. Це він надає напою свіжого, навіть трав’яного відтінку. Тому це наш погляд на Boulevardier, але з трав’яною свіжістю. Boulevardier можуть оцінити не всі шанувальники коктейлів, але завдяки цим зеленим ноткам його сприймають краще.

blank
Команда Drink Kong

– Наостанок я мушу запитати вас про вплив пандемії на ваш бізнес та італійські бари. Італія однією з перших прийняла удар коронавірусу, розкажіть, як ви пережили цей період і як відновлюєтеся зараз.

– Це було жахливо, але дякую, що запитали про це. Під час локдауну ми відчували себе, як у в’язниці. Майже два роки ми не працювали, але зараз бари нарешті мають змогу приймати гостей. Люди поступово дозволяють собі виходити в бари й насолоджуватися свободою. Але помітно, що зараз все знову пожвавлюється.

– Ми згадували з тобою про важливість побудови спільноти навколо бару. Чи можна сказати, що в настільки скрутні часи цей фактор проявляється найбільше?

– Дійсно, це так. Тому я дуже хочу подякувати моїй команді та нашим постійним гостям. Тому що формування спільноти починається з формування команди. Якщо гості бачать дружну команду, вони хочуть бути її частиною. Звісно, пандемія стала великим ударом для індустрії, кілька людей з нашої команди були змушені залишити бар і сферу загалом. Але ми відчуваємо, що найгірше вже позаду. І ми раді, що нас підтримують наші люди.

Я помітив ще одну цікаву річ. Якщо до пандемії люди просто хотіли вийти гуляти, їм могло бути байдуже, куди саме, у який саме заклад, то зараз вони хочуть іти в улюблені місця. Там, де їм буде зручно і приємно. І ми раді приділяти їм свій час.

Обкладинка: BAROUT
Фото: Drink Kong