Щоб сторінка завантажувалася коректно, рекомендуємо відімкнути Adblock у браузері.
Поділитися на facebook
Поділитися на twitter

Як пройшло Athens Bar Show 2019: репортаж

Athens Bar Show – одна з найбільших профільних виставок світу. Цього року шоу відбулося 5-6 листопада і відсвяткувало десяту річницю, а відвідали його близько 10 000 людей. Barout також побував на барному шоу в Афінах і розповідає, як це було і чому такі події краще не пропускати.

Черга на вході до Athens Bar Show вишиковується у перший день вже зранку. Але «змійка» перед центральними воротами майданчика Technopolis рухається швидко: окрім зчитування квитка, на вході дарують склянку – у такий спосіб гостей виставки спонукають використовувати менше одноразової тари.

Перша склянка на території б’ється об 11:45. Хтось випускає з рук «харрікейн» біля стенду афінських вермутів, по центральній площі розходиться звук розбиття скла. На хвилину площа замовкає, але вже за мить хтось починає аплодувати і сміятися. На щастя.

Стенди брендів, виробників обладнання та майданчики для освітньої програми розділили по всій території Technopolis – колишнього заводу, який отримав нове життя як публічний простір. Завод заснували у 1857 році, він перетворював кам’яне вугілля на коксовий газ, який використовували для освітлення міста. На межі ХІХ і ХХ століть газ змінив Афіни – він освітив публічний простір і дав можливість розвивати індустріалізацію в регіоні. Та протягом останніх 20 років Technopolis освітлює Афіни інакше – це один із найбільших подієвих майданчиків в центральній частині міста, де, крім барного шоу, проводять традиційний різдвяний ярмарок.

Одна зі сцен, де проводять освітню програму Athens Bar Show, розташована у колишньому контейнері для зберігання води, ще одна – у будівлі з печами. На першому поверсі комплексу розповідають про унікальні смакові якості властиво грецьких напоїв на основі мастики. «Ви просто повинні скуштувати скінос!» На другому от-от почнеться семінар Девіна Томлісона про бум на джин у Великій Британії, який, за прогнозом спікера, скоро стане глобальним.

Представник Whitley Neill каже, що в Британії вже працює більше заводів з виробництва джину, ніж дистилерій віскі, а тоді запитує в аудиторії, у якій країні споживають найбільше джину. Варіанти «Британія» та «США» посідають друге і третє місця, насправді ж лідером у цій категорії є Філіппіни.

Продовжує цю тему ще один ентузіаст джину Філіп Дафф. Засновник Old Duff’s Genever у своїй лекції звертає увагу не на тренди на зразок джинів із наповнювачами, а розповідає, як джин став джином. Відстежуючи походження напою з 1244 року, ірландець розповідає різницю між нідерландським і сучасним джином. По дорозі згадує про Київ, де в готелі під час поїздки на Barometer йому запропонували шампунь на основі ялівця («Це вже було занадто!»).

Врешті Дафф доходить до того, про що розповідав Томлісон – найбільш успішним виробником джину у світі є філіппінська компанія Ginebra San Miguel, що продає щороку 24 мільйони упаковок джину. «Навіть якщо я скажу, що мені цей напій здається поганим, маркетинг-директор Ginebra San Miguel навряд чи засмутиться – з такими-то продажами», – жартує Дафф.

«Цей хлопець пив, як риба», – знову демонструє почуття гумору Дафф. Прямо в цей момент до зали входить Пітер Дореллі – і зустрічають колишнього менеджера American Bar у лондонському готелі Savoy (і наступного спікера на цьому майданчику) оплесками стоячи. «Варто мені було згадати, як хтось пив, ніби риба, як до нас заходить Пітер Дореллі», – сміється Дафф.

Філіп Дафф

Я був на першому Athens Bar Show десять років тому, тому мене попросили повернутися на десяту річницю. Це неймовірне шоу, тут побудували ціле селище для представників нашої справи – від стендів до платформ для семінарів. Наскільки я розумію, шоу в Афінах більше за Lisbon Bar Show, а отже це друга за розміром профільна виставка у Європі після Берліна. Уже цього було б достатньо, але тут ще й якісна освітня програма.

Класно, що захід збирає людей зі всього світу – Велика Британія, Австралія, США, Канада. До того ж в Афінах завжди гарна погода, а подорож до Греції не потребує багато витрат. Якщо вам вдається взяти вихідні на роботі, цю подію не варто пропускати.

Дореллі проводить наступний майстер-клас разом із Сальваторе Калабрезе з лондонського бару Salvatore’s. Дві живі легенди барної індустрії пригощають аудиторію коктейлями, але ще більше тішать взаємодією між собою. «Я вже 35 років його терплю. Не дивно, що за цей час я так зсохся», – жартує у певний момент Калабрезе. Додає: “This bloody man!”. Черга на автографи та фото після презентації тримається ще хвилин 10-15.

Маестро Калабрезе люб’язно погоджується переказати вітання українським барменам і згадує про поїздку до Києва на Barometer: «Не пам’ятаю, коли востаннє бачив таку жагу до знань у барменів. Коли тебе уважно слухає тисяча людей у залі – це дуже приємно». «Вам сподобалося шоу? – перебиває колегу Дореллі. – Було весело, правда? Ми хотіли показати, як все було у наші з Сальваторе часи».

Сальваторе Калабрезе

Я приїжджав на перше Athens Bar Show, можна сказати, що я відкривав цю виставку десять років тому. Тоді це була досить невелика подія в одній залі, буквально на кілька сотень людей. Приємно бачити, як за цей час виросло шоу – тепер це одна з найбільших барних виставок у світі.

Пітер Дореллі

Чим мені подобається Athens Bar Show? Тут завжди гарна погода. А сонце завжди сприяє тому, щоб у всіх на обличчях були усмішки. До того ж це подія для молодих людей. Афіни – дуже молоде та енергійне місто, тут працюють одні з найкращих барів у світі. У Греції унікальна барна культура – і приємно спостерігати, як вона постійно росте.

https://www.instagram.com/p/B4fBqBblag_/

Погоджується з тим, що за десять років Athens Bar Show відчутно виросло, організатор Бабіс Каідалідіс. «Найбільше за ці десять років змінився масштаб: якщо у 2009 році до нас прийшло близько 900 людей, то цього року ми виходимо на показник 10 000 відвідувачів», – розповідає керівник освітнього напрямку шоу в Афінах. Додає, що саме майстер-класи та лекції, на його погляд, є головною перевагою програми.

Сімоне Міна приїхав до Греції з Італії, він уже втретє відвідує Athens Bar Show і називає його своїм улюбленою виставкою. Каже, що у шоу ідеальний масштаб – і не маленьке, і не настільки велике, як Bar Convent Berlin. «Це справді глобальне шоу, сюди приїздять люди з різних країн, тому є багато можливостей для нетворкінгу – наприклад, я завжди спілкуюся тут із друзями з-за кордону, яких бачу лише раз на рік», – розповідає італієць.

Презентація Каріни Сото Веласкес на Athens Bar Show

У першу чергу Сімоне цінує Афіни за лекційну програму: «Для мене освітня програма становить професійний інтерес, тому що я також читаю лекції. Тож для мене важливо стежити за такими подіями, бути в курсі трендів». З ним згоден Річард, який уперше приїхав Athens Bar Show з Чикаго. «Афінське шоу має повний спектр подій: і торговельна частина, і дегустації, і освітня програма. Добре, що увагу на таких заходах приділяють освіті – наприклад, Tales of the Cocktail нещодавно також почали більше уваги звертати на семінари». Річард додає, що у США звикли до іншого формату барних шоу: «Там більше проявів брендів».

Сімоне додає, що йому подобається й масштаб шоу: «Наприклад, на Bar Convent Berlin є проблема: виставка занадто велика. В Афінах же всі збираються на достатньо великій, але компактній і зручній локації». Тієї ж думки й Метт, який приїхав на шоу з ірландським виробником віскі: «У порівнянні з BCB тут менший масштаб, але це не на гірше. У першу чергу в барних шоу я звертаю увагу на гнучкість, на баланс між брендами та культурою напоїв. Мені здається, що Athens Bar Show цей баланс витримує».

Погоджується з ними й співвітчизник Сімоне, Маттео Ді Єнно з бару Locale у Флоренції: «Шоу збирає передусім представників індустрії, але приємно бачити тут і людей, які не працюють у галузі». Наприклад, Дзоло та Анна з острова Лесбос приїхали на Athens Bar Show уперше. Кажуть, що не працюють в барній індустрії, але готують коктейлі вдома. «Для мене це можливість дізнатися про нові напої», – пояснює Дзоло.

Лоренц і Діно – бармени-початківці з Афін. На барне шоу вони прийшли вперше. Кажуть, що тільки нещодавно перейшли за бар з позиції офіціанта. Але хочуть розвиватися в професії, тож шукають на шоу освіту та контакти. «Я тут, щоб відкрити щось нове – нові коктейлі, нові знайомства, нові знання», – каже Лоренц. «Ну а ще тут багато безкоштовних напоїв», – сміється Діно.

«Думаю, молоді бармени повинні неодмінно відвідувати такі події. Їм треба відкривати нове, виходити за межі окремих країн і культур», – каже Маттео. «Ми хочемо, щоб наші гості надихалися найкращим досвідом роботи провідних барменів. Пригадую, як я вийшов з першого семінару в Берліні іншою людиною. Я зустрів легенд цієї індустрії – Сальваторе Калабрезе, Дейл Дегрофф, Ангус Вінчестер, Філіп Дафф тощо. Ці лекції зробили мене кращим професіоналом. І це саме я хочу передати молодим барменам», – каже організатор Бабіс. «Для мене це також можливість стежити за трендами. Я постійно стежу за новинками від провідних брендів, але тут це все можна скуштувати», – додає Сімоне.

На стенді поряд Johnnie Walker пропонує скуштувати віскі, натхненне «Грою престолів». Спочатку радять продегустувати «Пісню льоду» – подають, звичайно, з льодом. А от «Пісню полум’я» пропонують пити чистою. Окрім того, нагадують, що нещодавно Diageo представили колекцію односолодових віскі у всесвіті Джорджа Мартіна.

На ще одному стенді Diageo акцент роблять на конкурс World Class та переможця місцевого фіналу. Як атракціон – призовий барабан, у якому можна виграти селфі з найкращим барменом Греції, барне приладдя або віяло.

На стенді Havana Club неподалік подають коктейль від Алекса Кратени на ромі з серії Professional Editions, який засновник Tayer + Elementary розробляв разом із виробником. Назва коктейлю – Bitch Mode. Паралельно в лекційній частині починають лекцію Каріни Сото Веласкес, яка також співпрацювала з Havana Club у межах професійної серії.

В окремому павільйоні місце собі знайшли бренди Hendrick’s Gin і Hennessy. Hendrick’s презентують нові ароматизовані джини в межах впізнаваного стилю з кмітливим обігруванням вікторіанських мотивів. У Hennessy, своєю чергою, роблять акцент на спеціальне видання Very Special, дизайн якого розробив аргентинсько-іспанський митець Феліпе Пантоне.

Проте головним трендом Athens Bar Show є слабоалкогольні та безалкогольні напої. Організатори кажуть, що цього року цій темі присвячено щонайменше 30% всієї програми. До прикладу, на стенді Portobello Road пропонують скуштувати напій Temperance. «Це продукт дистиляції і джин за всіма можливими регуляціями. Але він містить лише 4 градуси», – розповідають виробники.

Окрему частину павільйонів виділили для виробників крафтового обладнання для барів. Місцевий виробник Pukka пропонує все від пік для льоду до значків. Ще один виробник розмальовує фартухи у традиційній грецькій стилістиці. Єдиний український стенд на Athens Bar Show – виробник барних інструментів Barta. Компанія пропонує, наприклад, піки, форми для льоду та порцелянову чашку. Підходять до стенду і вивчають інструменти Пітер Дореллі, Данієль Джонс, а також Едді і Даніл з проєкту Cocktails For You. «Для нас це можливість вийти на міжнародну аудиторію», – каже співзасновник Barta і шеф-бармен Loggerhead Артем Скапенко, який також є співвласником Barout.

Ще одна ключова особливість Athens Bar Show – вечірня програма з гостьовими змінами у місцевих барах. У перший день лондонці Donovan Bar стають за стійку в CV Distillery, бар The Clumsies приймає гостей зі Стокгольма Tjoget Bar, а бартендерку The Dead Rabbit Брук Сміт, своєю чергою, – The 7 Jokers. «Думаю, це унікальна особливість Athens Bar Show – гостинність Греції та місцевої барної спільноти», – резюмує організатор шоу Каідалідіс.

Наступного тижня на Barout вийде серія інтерв’ю зі спікерами Athens Bar Show 2019, включно з Пітером Дореллі, Сальваторе Калабрезе, Філіппом Даффом, а також організатором шоу Бабісом Каідалідісом. 

Обкладинка та фото: Ярослав Друзюк