Щоб сторінка завантажувалася коректно, рекомендуємо відімкнути Adblock у браузері.
Поділитися на facebook
Поділитися на twitter

Промо

Яким був фінал конкурсу барменів World Class Ukraine 2021: локальність, zero waste та челендж на швидкість

Поділитися на facebook
Поділитися на twitter

Промо

Яким був фінал конкурсу барменів World Class Ukraine 2021: локальність, zero waste та челендж на швидкість

27–28 квітня в Києві пройшов фінал конкурсу World Class Ukraine 2021. Це вже четвертий національний відбір чемпіонату в Україні під егідою Diageo Reserve. 

Diageo Reserve World Class – міжнародна конкурсна програма, суть якої – розвивати барну культуру, підтримувати індустрію та барменів, підвищувати обізнаність про свідоме споживання алкоголю. Це можливість для бартендерів не тільки презентувати себе та свої вміння в міксології, але й отримати нові знання в межах тренінгів World Class Studios. У фіналі конкурсу мали виступити десять барменів, які пройшли відбіркові етапи, але троє учасників не змогли взяти участь. 

У перший день World Class Ukraine 2021 на учасників чекала сліпа дегустація (Blind Tasting), що пройшла в закритому форматі, і приготування коктейлів на основі горілки Ketel One. На другий – конкурси Signature Cocktail і Speed Challenge. Ведучим World Class Ukraine 2021 і суддею конкурсу Speed Challenge став співвласник бару Parovoz Speak Easy Дмитро Шовкопляс. 

Barout разом із Diageo розповідає, як пройшов фінал конкурсу та хто з барменів представить Україну на глобальному етапі, який відбудеться 4–8 липня в онлайн-форматі.

blank

Хто брав участь в українському фіналі World Class

Фіналісти World Class Ukraine 2021:

Суддями World Class Ukraine 2021 стали:

Конкурс 1: Ketel One Better Drinking Challenge

Бренд горілки преміумкласу Ketel One робить акцент на свідомому споживанні алкоголю, тому перед фіналістами стояло завдання приготувати коктейль з дотриманням однієї з вимог: Local Ingredient (локальний інгредієнт) або Waste Not, Want Not (без відходів). Бартендеру дають вісім хвилин на приготування та презентацію двох коктейлів.

blank
blank

Владислав Маховський

Бармен розповів про свої сімейні традиції за допомогою коктейлю Viribus Unitis. У його склад увійшли кордіали на основі червоної смородини та лісового горіха з медом, а ще вершки, содова, білки перепелиних яєць і горілка Ketel One.

blank

Валерія Тарчаніна

Головною ідеєю коктейлю Honey Stick було відтворити відчуття дому. Бартендерка створила м’яко-солодкий присмак завдяки міксу кордіалу з кизилу, медової содової та горілки Ketel One.

blank

Маруся Окучинська

Бартендерка Who & Why Drinkery вирішила приготувати варіацію на тему класичного Dirty Martini та назвала її Ukrainian Tini. Щоб підкреслити смак Ketel One, вона використала вермут Carpano Extra Dry та розсіл із редиса.   

blank

Сергій Захватов

  1. Бармен вирішив об’єднати дві теми ботаніку й індустріалізацію. Коктейль Yellow Barrel із Ketel One, авторського аперитиву на основі медового вина, лофанту анісового, ромашки, перцевої м’яти, бузини та кореня солодки й кордіалу з пломбіру «Каштан» із заводу «Хладопром» він завершив top up із квасу з бузини та березового соку. 
blank

Руслан Сухотеплий

Бармен приготував монотейл Forest-steppe з локальними інгредієнтами. Щоб коктейль відповідав ідеї поєднання новітніх технологій і традицій, Руслан залив усі інгредієнти: Ketel One, медове вино «Сікера», відвар із шипшини, чебрецю та варення соснових шишок в ультразвукову ванну.

blank

Андрій Осипчук

  1. Бармен поєднав у своєму коктейлі Spring Bang дві тенденції – на локальність і zero waste. Андрій приготував авторський напій із Ketel One, кордіалу з мікрогріну соняшника та содової на основі цвіту та яєчної шкаралупи.
blank

Олександр Тангелов

  1. Бартендер теж зробив акцент на Waste Not, Want Not. Головними героями його коктейлю-хайболу Nowadays стали помело та горілка Ketel One. Бармен використав альбедо цитрусу як основу для бітеру, цедра стала частиною солоного красту, а все інше ввійшло до складу содової. Доповнив напій гарніш у вигляді скелетованого листка. 
blank

Конкурсанти дійсно підготувалися дуже сильно, це було видно. Приємно усвідомлювати, що з кожним роком рівень барної культури підіймається все вище й вище. Упевнений, що бармен, який буде представляти Україну на глобальному етапі, буде гідним за всіма аспектами

– підрезюмував перший день Дмитро Коломієць
blank
blank

Конкурс 2: Signature Challenge

Суть конкурсу створити коктейль, який є втіленням самих барменів і їхніх барів.

blank

Олександр Тангелов

Ідея коктейлю Unity: «Для мене бар це атмосфера, а атмосфера це команда. Кожен інгредієнт коктейлю пов’язаний з людиною, з якою я працюю за однією стійкою»

Інгредієнти: джин Tanqueray No. Ten, бурбон Bulleit, французький сухий вермут, кордіал із горіха макадамія, яблучна піна.

blank

Сергій Захватов

Ідея коктейлю Petate Colada: «Через призму коктейлю хотів показати своє ставлення до місця, де я працюю, бару «Протагонист». Протагоніст – це не тільки головний герой, це всі ми, спільнота. Цю взаємодію я хотів передати через свій коктейль». 

Інгредієнти: ром Zacapa, аперитив на основі сиру Manchego, іспанських вермутів і сухого хересу, кордіал зі шкірки ананасу, кардамон.  

blank

Руслан Сухотеплий

Ідея коктейлю Mexican Martini: «Історія коктейлю нерозривно пов’язана з історією засновника марки текіли Don Julio Хуліо Гонсалеса, яка чимось нагадує й мій шлях у міксології. Уся справа у цілеспрямованості».  

Інгредієнти: дистилят із Sangrita, сухий вермут, текіла Don Julio.

blank

Андрій Осипчук

Ідея коктейлю Jealous Margarita: «Більшість людей бачить у барменах ловеласів, адже в нас індивідуальний підхід до кожного гостя. Завдяки цій якості нам можуть заздрити люди, а другі половинки ревнувати»

Інгредієнти: текіла Don Julio Blanco, кордіал із ревеню та крем-брюле, білий какао-лікер, віскі Talisker Storm, вода.

blank

Маруся Окучинська

Ідея коктейлю Who&Why: «Цей коктейль створений на основі Clover Club, названого на честь чоловічого клубу для обраних»

Інгредієнти: джин Tanqueray No. Ten, вермут Antica Formula, лимонний фреш, пюре з полуниці та томатів, цукор і Gum Mix.

blank

Владислав Маховський

Ідея коктейлю Sympathy for the Devil: «Цей коктейль розповість історію, що передувала відкриттю мого бару, історію служби у Французькому іноземному легіоні».

Інгредієнти: віскі Talisker, бітер Campari, кордіал із кизилу, сироп агави.

blank

Валерія Тарчаніна

Ідея коктейлю Ti Punch: «Практично п’ять років тому я стала бартендеркою, й у мене з’явився перший постійний гість. Він любив сигари, а ще пити ром в особливий спосіб. Цей коктейль з’явився завдяки йому».

Інгредієнти: ром Zacapa, сироп колд-брю, лаймовий фреш, спрей із сигарної тинктури, боби тонка, ваніль.

blank

Конкурс 3: Speed Challenge

Це випробування на швидкість. Кожен бармен отримає перелік коктейлів і п’ять хвилин для підготовки до виступу. Коли коктейлі готові, учасник піднімає руки, а судді дегустують напої. Потім члени журі підіймають або зелений прапорець («Я б заплатив за цей коктейль»), або червоний («Я б не заплатив за цей коктейль»).

blank
blank

Просто уявіть, що ви в барі кайфуйте. Коктейлі будуть оцінюватися за балансом, смаку, естетикою», – дав настанови учасникам Дмитро Коломієць. «Є один критерій оцінки: хочемо ми заплатити за цей напій чи ні

– доповнив колегу Надір Кучкаров

У підсумку Маруся Окучинська, Олександр Тангелов, Андрій Осипчук, Валерія Тарчаніна та Руслан Сухотеплий отримали всі зелені прапорці, Сергій Захватов два, Владислав Маховський один.

blank

Фінал World Class Ukraine 2021

Переможцем World Class Ukraine 2021 став бармен і власник львівського бару Sino Experimental Андрій Осипчук. Друге та третє місця посіли Маруся Окучинська й Олександр Тангелов відповідно.

blank

Дуже круто мати можливість доторкнутися до всіх ваших робіт. Наша сфера – це про гостинність. Дякую кожному з вас, що зараз, під час локдауну, дали можливість перенестися у ваш бар і відкрили щось нове. Цей конкурс про справжніх людей, тих, хто любить свою справу

– Анастасія Гота
blank
blank

Не очікував, що виграю саме я, адже всі конкурсанти були максимально сильними та підготовленими. Хоча я готувався до перемоги, але, побачивши виступи фіналістів, був приємно вражений рівнем. Від кожного є, що взяти й чого повчитися.

Найбільший виклик World Class Ukraine для мене – це Speed Challenge. Останнім часом я не так часто буваю за баром. Пам’ять коктейлів, механіка рухів – це все присутнє, але над швидкістю треба ще працювати. 

Будь-які змагання – це величезний поштовх, мотивація рости, розвиватися. Плани далі – глобальний фінал, до якого треба досить серйозно готуватися. Це велика відповідальність – презентувати Україну й довести, що ми сильні. Це не просто, адже потрібно дивувати та вигравати

– прокоментував перемогу Осипчук

4–8 липня 2021 року Андрій Осипчук буде змагатися з 55 переможцями з різних країн за звання найкращого бармена світу. Глобальний фінал World Class уперше відбудеться в онлайн-форматі

Матеріал підготовлено за підтримки