Щоб сторінка завантажувалася коректно, рекомендуємо відімкнути Adblock у браузері.
Поділитися на facebook
Поділитися на twitter

Два коктейлі у пʼятницю

Коли людина вперше зустрічає хорошого бармена, це точно залишає слід в її памʼяті. Звичайне «випити з друзями» в якийсь момент перетворюється на пригоду у світ хімії, фізики, історії та завжди трошки магії. У цю атмосферу добрих історій за стійкою в барі The Room занурює подкаст «Два коктейлі у пʼятницю».

У ньому подкастерка Віка Лавриненко приходить в гості до бармена Мартина Воллоха і разом вони змішують, пробують і головне розбираються з тим, а чому ми пʼємо саме такі комбінації.

Поговорили з Вікою та Мартином про коктейлі, натхнення та подкасти.

— Що ліпше: слухати про алкоголь чи пити алкоголь?

Мартин: Якщо говорити про бар, то це речі, які не варто розділяти. Цікава історія розказана гостю під час приготування коктейлю закохує у барну справу. А особисто я більше люблю слухати, ніж пити.

Віка: Слухати про алкоголь мене неймовірно захоплює, можливо через це я так люблю загалом пити коктейлі. Іноді сам напій мені не дуже смачний, а от історія, яка з ним повʼязана може захопити на стільки, що я буду замовляти це знову і знову. Думаю, такий секрет популярності кальвадосу, наприклад. Ви це пили? Це ж просто неможливо, але Ремарк зробив з нього легенду.

— Якби кожен з вас обирав лише два коктейлі не лише на пʼятницю, а на все життя, що б це було?

Віка: Ми вже записали епізод про улюблені коктейлі, тому буде дивно відійти від версії, яку я озвучую там. Так, це звісно Негроні. А щодо другого… Нещодавно Мартин приготував для мене коктейль на пиві Corona і сангріті. Це як Кривава Мері, але та, яка чудово заходить після похмілля. Я думаю, якби окрім Негроні я нічого не пила, це було б мені дуже помічне (cміється).

Мартин: Це Мартінез і Пеніцилін. Про Мартінез ми говоримо у другому епізоді подкасту. А Пеніцилін — це другий коктейль, котрий я спробував в житті і подумав вау — його треба пити після лиж! (лижі —улюблений вид спорту Мартина)

— Віко, наскільки зараз важко запускати та розвивати подкасти?

Віка: Питання старту залежить від мотивації і вихідних умов. Для людини з великого міста, яка соціально активна і має трошки ширше коло спілкування – це не складно. А ось втримати подкаст на плаву, не перегоріти, пройти злети і падіння, не закинути, бо набридло – це справді виклик. І для «Двох коктейлів у пʼятницю» в тому числі.

— Мартинe, наскільки зараз важко розвивати барну індустрію в Україні?

Мартин: Моя субʼєктивна думка бармена з закладу в центрі Львова — це не складно в теорії, але є деякі труднощі. Починаючи з 2019 року зʼявилось багато обмежень, повʼязаних з графіком роботи і карантин вихідного дня. Сьогодні пікові години роботи бару накладаються на комендантську годину. Також відчувається гостра нестача персоналу.

Поки автори готують новий епізод, пропонуємо ввімкнути перші три. 

Слухати можна на улюбленій платформі.

Перший епізод розповідає про два коктейлі, які червоною ниткою проходять крізь Першу світову війну та зачіпають героїв романів Еріха-Марії Ремарка. Як сталося так, що французька гаубиця стала натхненням для коктейлю? Чи любив Ремарк кальвадос аж настільки, що писав про нього майже в кожному романі? І як нам врешті пити те яблучне бренді, щоб було смачно?

У другому епізоді говорили більше про власні вподобання: про Негроні і Мартінез, еволюцію людських смаків — чому з часом людям набридають солодкі напої. Про те, як Мартин шукає нетипові смакові ноти і як його улюблений коктейль схожий на бабусин пиріг.

У третій серії автори переносять нас в Нью-Йорк 19 століття. Скачки, віскі, чоловічі клуби і коктейлі, які подавали ще в салунах, куди не пускали жінок. У цьому випуску слухайте про міцний та солідний Мангеттен та ідеально збалансований Віскі сауер.  

Бажаємо нових цікавих епізодів та натхнення Віці ті Мартину, а усім нам — класних подкастів, смачних коктейлів та правильних тостів (ви знаєте, що ми маємо на увазі). 

Авторка обкладинки: Віка Лавриненко
Авторка фото: Анастасія Налівкіна