Щоб сторінка завантажувалася коректно, рекомендуємо відімкнути Adblock у браузері.
Поділитися на facebook
Поділитися на twitter

Асоціацію малих незалежних пивоварень створюють в Україні: у засновниках «Ципа» і Varvar

Бізнес-асоціацію малих незалежних пивоварень створюють в Україні, повідомляє співзасновник спільноти і керівник крафтового виробника «Ципа» Олександр Шаталов.

«8 вересня відбулася зустріч ініціативної групи та утворення бізнес-асоціації малих незалежених пивоварень України. Тринадцять пивоварень стали засновниками. Упевнений, що до цієї роботи підключиться не менше 50 виробників», – пише Шаталов.

До ради директорів асоціації, крім Шаталова, увійшли Василь Микулин (Varvar), Юрій Заставний («Правда»), Дмитро Некрасов (FDB) і Євген Депутат (ReBrew). Окрім того, серед співзасновників Ten Men, Underwood, Did, «Гонзо», Bierwelle та The Code.

Засновник також перерахував критерії для участі в асоціації:

  • незалежність;
  • об’єм виробництва до 5 мільйонів літрів на рік;
  • ліцензія на виробництва пива в Україні;
  • загальні цінності: якість, натуральність, різноманітність, експерименти, відкритість;

Із завданнями та першими проєктами асоціації Шаталов пообіцяв оприлюднити незабаром. Поки ж Barout запитав про мету створення асоціації співзасновника Микулина.

– Чому в української крафтової сфери з‘явилася потреба створити бізнес-асоціацію? Чому це відбулося саме зараз?

– Необхідність створення такого органа малих пивоварень була очевидною і давно обговорювалася. Не вистачало, можливо, ініціативного ядра. Цю роботу взяв на себе Олександр Шаталов, творець гуцульської пивоварні «Ципа». У нього є досвід та знання організаційної роботи, підготовки законодавчих ініціатив і документів. Можливо, зараз, коли є шанс побачити новий підхід влади до бізнесу, нам потрібно запропонувати своє бачення цієї взаємодії.

Олександр провів досить ґрунтовне дослідження формату таких асоціацій у Європі та США, вивчив європейське законодавство, включно з особливостями стосунків між невеликими виробниками ремісницького пива – ліцензування, податки тощо. На основі аналізу європейських країн, їхніх особливостей і загальних рис уже готується українська ініціатива, яку передадуть і будуть розвивати в законодавчому органі.

На якому етапі процес створення зараз?

– Нині асоціація проходить необхідну державну реєстрацію. Після цього на конференції, яку ми плануємо провести восени, почнемо реєструвати учасників.

– Які функції повинна виконувати асоціація?

– Асоціація покликана захищати інтереси малих незалежних пивоварень України в органах влади, підтримувати її членів на міжнародних ринках, надавати консультаційну допомогу, розвивати фестивальний рух, проводити навчання, а також заснувати власну премію.

– Чому ви особисто і Varvar зацікавлені у створенні асоціації?

– Кілька років тому Varvar був серед тих, хто робив перші кроки у крафтовому пивоварінні. Сьогодні ми хочемо об’єднати і підтримувати тих, хто хоче рости і створювати, обмінюватися інформацією і проводити спільні заходи. Разом із колегами хочемо зробити наш рух цивілізованим, чесним і добре організованим.


Раніше ми просили Василя Микулина взяти інтерв’ю у представниці Асоціації пивоварів США.


Обкладинка: Марго Дідіченко для Barout