Щоб сторінка завантажувалася коректно, рекомендуємо відімкнути Adblock у браузері.
Поділитися на facebook
Поділитися на twitter

BAROUT: назад у майбутнє

Знаєте, у чому полягає найбільша сила українців? Відроджуватися. Продовжувати жити після низки подій, продовжувати робити те, у що віриш, йти та створювати попри усе.

Чим BAROUT і готовий зайнятися, повертаючись через рік після крайньої публікації та, символічно, у наш день народження, що випав на World Martini Day. 

За цей рік ми спостерігали за тим, скільки барменів та барледі доєдналися до лав військових, як змінювалася культура пиття в Україні та через скільки випробувань проходили українські бари, продовжуючи робити те, що люблять.

Тому нехай наш камбек станеться голосами людей, котрі весь цей рік вірили у те, що бари повинні служити своїй місії збирати людей та дарувати їм цінний відпочинок і під час війни.

Слово від редактора (а, точніше, — редакторки).

Коли все сталося, здається, перед кожним баром стояла низка етичних питань, головне з яких: “Чи доцільно подавати алкоголь під час війни?”. Я багато читала про Другу світову, вичитувала деталі у Гемінгвея та Ремарка, намагаючись зрозуміти, як суспільство реагувало на контекст алкоголю під час війни раніше. А потім зрозуміла, що війна впливає на кожну сферу нашого життя, творячи історичні події (хочемо ми цього чи ні, робимо ми щось чи залишаємось осторонь, застиглі та бездіяльні).

Так з’явилася ера Prohibition та заборона на алкоголь. Так його продовжували пити підпільно та незаконно, у speakeasy барах, які б не з’явилися, якби не війна. Не було б поганого алкоголю, який потрібно було “присмачувати” соками та лікерами — отже не з’явилося б низки коктейлів тієї ери. Зрештою, не було б дефіциту алкоголю і він не подорожував би світом у потягах та на баржах, приносячи нові виклики та можливості у культури різних країн. То ж як наша війна змінить українську (та світову) барну культуру? Чи світ і далі продовжить пити White Russian та асоціюватиме Україну виключно з шотами горілки?

ПОЛУНОЧНИКИ. Вінниця. Милослава Черній, співвласниця бару, головна редакторка BAROUT.

Якби можна було одним реченням описати цей рік для бару, що б ти сказала?

Бар перестав бути просто баром. Він став чимось більшим. Під час війни, тривог, непевності та відсутності якісного відпочинку бар став місцем для розмов та дискусій, місцем для терапії (так, з коктейлем у руці), місцем безпеки (адже багато барів розташовані під землею або мають безпечні бомбосховища) та місцем, де можна зустріти своїх та просто по-бу-ти.

Три ключові події, які стались у ПОЛУНОЧНИКАХ за цей рік:

Це однозначно наш перший День народження, під час якого ми влаштували міні “Барометр”, адже організували вечір гест-шифтів наших друзів-барменів з усієї України. 12 гостей за барною стійкою, наші постійні гості, “Червона калина”, яку співають усі присутні та келихи, підняті з вірою у перемогу. Такі моменти дають сили та натхнення відчиняти двері закладу щодня.

День народження бару “ПОЛУНОЧНИКИ”. 2022. 

До важливих подій додам наші виступи за кордоном, адже ми вирішили, що війна — це час для найбільшої комунікації назовні, аби здобути власну ідентичність та зменшити кількість асоціацій із нашим сусідом. Так, ми виступили на Athens Bar Show та провели декілька важливих українських гест-шифтів у закордонних барах зі списку 50 Best.

І третя подія — це наше весняне меню “What is Ukraine?”, яке ми присвятили улюбленим куточкам України: Карпатам, Бакоті, Криму, Олешківським піскам, Клевані, Асканії Нова. Смаки, відтворені у коктейлях, дозволили повернутися до дорогих серцю місць, хоча би в уяві.

PAROVOZ SPEAKEASY. Київ. Костя Гавриленко, керуючий.

Якби можна було одним реченням описати цей рік для бару, що б ти сказав?

Рік незламності та кардинальних змін!

Три ключові події, які стались у PAROVOZ за цей рік:

 • Формування нової команди професіоналів.
 • Запуск оновленої школи барменів в онлайн та офлайн форматі, за участі найкращих лекторів України.
 • Зміна цінностей, акцент на формування та підтримку барного комʼюніті України: онлайн-лекції, дегустації.

FLACON. Одеса. Влад Романишин, власник та шеф-бармен бару Flacon.

Якби можна було одним реченням описати цей рік для бару, що б ти сказав?

Це однозначно був рік випробувань, єдності та людяності.

Три ключові події, які стались у FLACON за цей рік:

Якщо чесно, важко згадати, що сталося за цей шалено емоційно-насичений час. Але найбільш знакові моменти чи такі,якими ми можемо пишатися, це:

 • благодійний тур, який ми організували на початку повномасштабного вторгнення, коли бар був закритий;
 • момент коли ми повернулися до роботи і розуміння, що так ми можемо зберегти команду та допомогти людям;
 • 1 березня 2023, коли змінили комендантську годину і продовжили продаж алкоголю в Одесі.

В цей момент ми відчули, що зможемо не просто існувати і підтримувати своє існування, але і жити та розвиватися, як проєкт.

BERLIN 89. Київ. Рома Кирстя, керуючий баром.

Якби можна було одним реченням описати цей рік для бару, що б ти сказав?

Це була цікава пригода і цікавий досвід, адже до війни ми не встигли повноцінно розказати про наш бар і про нашу ідею.

Три ключові події, які стались у BERLIN89 за цей рік:

 • Запуск нашого бару в кінці березня, під час якого ми готували багато їжі в благодійних цілях, і при цьому готуючи re-open нашого бару, як закладу. Доречі, 6-го травня був рік, як ми запустили роботу закладу, саме як бару, готуючи напої та страви для наших гостей.
 • Запуск нашої першої повноцінної коктейльної карти, в якій ми хотіли провести віртуальну екскурсію Берліном, не виходячи з бару! На протязі декількох тижнів ми ретельно вивчали історію Берліна, його памʼятки та важливі особистості і присвятили всім цим моментам більше 15 коктейлей.
 • Ми з розмахом відсвяткували нашу річницю. Святкували цілих чотири дні, і на останній день святкування ми запросили переможця Голосу Країни 2021 року Сергія Лазановського, для проведення благодійного концерту, під час якого ми збирали кошти на теплі речі для деокупованих сіл Харківщини.

TALKIES. Київ. Валерій Пронькін, керуючий та бар-менеджер.

Якби можна було одним реченням описати цей рік для бару, що б ти сказав?

Це однозначно рік підтримки і надії.

Три ключові події, які стались у TALKIES за цей рік:

 • Отож, ми запустили 2 неперевершених меню, присвячених знакам Зодіаку і мистецтву (слово від ред.: мистецьке меню та те, як команда підійшла до його промо — просто витвір. Дуже рекомендую глянути, яким воно було, на сторінці Talkies в Інстаграм).
 • Ми вперше, за весь час існування бару, почали працювати в понеділок та вівторок.
 • Ми змогли не тільки утримати бар “на плаву”, але і збільшили обсяги та успішно підтримуємо армію.

People Place. Львів. Паша Острицький, chef-bartender People Place bar.

Якби можна було одним реченням описати цей рік для бару, що б ти сказав?

Стіни People Place bar з самого початку є галереєю, і навіть у самий складний час ми не зупинились приймати українських митців та художників у нашому просторі. Навпаки був «вибух» творчості. Наші стіни відображали всі наші емоції з першого дня війни і продовжуємо робити це й надалі.

Три ключові події, які стались у PP за цей рік.

Що ми коїли, дайте нагадаю.

 • Запустили проект minus1pp — бар у підвалі-бомбосховищі, де проводили різні івенти з діджеями та коктейлями, де всі виручені кошти зі входу були адресовані на різні волонтерські збори.
 • Проводили Guest Bartending з барами “Полуночники”, TCP bar, Hendricks bar та іншими. А також організовували низку відкритих лекцій для охочих навчатися барному мистецтву.
 • Цілий сезон дивували людей Natural Wine Pop UP з Миколою Геличем, мали жовтень українських вин і Pop Up з Петром Хоружим.
 • Започаткували дегустаційний клуб «Юних натуралістів» де проводили закриті дегустації.

PINK FREUD. Київ. Саша Тангєлов, шеф-бармен Pink Freud.

Якби можна було одним реченням описати цей рік для бару, що б ти сказав?

Рік інших викликів, єднання навколо справжності, рік людей, рік, в якому ми були ще більше разом, ніж будь-коли до цього.

Три ключові події, які стались у Pink Freud за цей рік.

 • Ми відкрились за два тижні після звільнення області та були величезним прихистком для всієї команди із сім’ями, а також для друзів бару та дружніх проєктів. Ми фактично жили у барі.
 • Провели більше десяти благодійних івентів, серед яких — благодійний виступ Славка Вакарчука.
Виступ Славка Вакарчука, який допоміг зібрати 160 000  грн. Ще 110 000 Святослав додав із власного фонду, тому рації для 247 Батальйону 127 Бригади було придбано одразу після івенту. 
 • Зберегли команду. Частина нашого стафу зараз воює.

KISA BAR. Київ. Костя Мартиненко, співвласник.

Якби можна було одним реченням описати цей рік для бару, що б ти сказав?

Було насичено і життєствердно всім на зло.

Три ключові події, які стались у KISA за цей рік.

 • Перезапустились в травні, за першої ж можливості.
 • Зберегли і розширили команду, урізноманітнили меню, стартували благодійні гести з інтеледжент енд сексі (щоб спочатку показати: Київ живий, красивий і працює, а далі просто допомагати по мірі можливостей по зборам). Сталося 26 подій і 42 людини за стійкою за рік. Тому ми збирали кошти і дарували гостям (і новим, і старим) свій настрій.
 • Перший рік роботи бару загалом заносимо в актив — ми точно стали сильнішими і впевненішими в своїх можливостях.

SAINT BAR. Київ. Ганна Калиніченко, керуюча Saint Bar

Якби можна було одним реченням описати цей рік для бару, що б ти сказала?

Цей був нелегкий рік для усіх нас. Завдяки хоробрості та мужності наших захисників, дякуючи спільним зусиллям команди та керівництва, ми змогли відкрити двері Saint Bar, зустрічати гостей, волонтерити та залишатись місцем для культурних подій.

Три ключові події, які стались у SAINT за цей рік.

 • Найважливішою подією було зібрати команду, запустити кухню для приготування гарячої їжі, вже пізніше — поновити роботу бару в реаліях військового часу.
 • Не менш важливою для нас подією була і є волонтерська допомога та благодійні збори, як індивідуально так і спільними зусиллями всієї команди.
 • Для нас важливо продовжувати навчатись, посилювати професійні знання та навички, щоб бути кращим містом для наших гостей та залишатись гостинними.
(Слово від ред.: До команди доєднався легендарний Юрій Зозуля — екс-бартендер бару Parovoz, тож дійсно буде цікаво спостерігати за розвитком бару з оновленою командою).

BARMAN DICTAT. Київ. Ірина Радченко, керуюча BD.

Якби можна було одним реченням описати цей рік для бару, що б ти сказала?

Дякуємо що працюємо, але можна дозволити продаж алкоголю до 23?)

Три ключові події, які стались у Barman Dictat за цей рік.

 • На першому місці звісно Традиційний день бармена, що ми провели, не дивлячись ні на що.
 • Друге — концерт Pianoboy. Для нас зробити щось таке масштабне, менше ніж через півроку від початку великої війни, було страшно і захопливо одночасно.
 • Трете було набагато менш масштабним ніж перші два, але для нас — не менш важливим. Це — “Піксельний Гест”, коли ми приймали в себе Рустама Гівазовича, який зараз в лавах ЗСУ, але зміг приїхати до нас у вихідний.

СHIN CHIN. Запоріжжя. Соколов В’ячеслав, керуючий та бар-менеджер.

Якби можна було одним реченням описати цей рік для бару, що б ти сказав?

Важкий але продуктивний.

Три ключові події, які стались у CHIN CHIN за цей рік

 • Оновлення персоналу на 90%.
 • Відтік гостей через обстріли, та їх повернення.
 • Наш День народження 🙂

ZELDA BAR. Одеса. Вадим Целух, власник.

Я думаю, що головне в житті бару з початку війни, що ми, не зважаючи ні на що, працюємо і що наша команда практично залишилася без змін.

Ми відкрилися у липні минулого року і продовжуємо працювати. Нам важливо, що ми можемо підтримати персонал. Думаю, що для всієї індустрії останній рік війни цілком змінив світогляд і, напевно, ми стали іншими і цей процес вже неповоротний.

Наша команда донатить по можливості, допомагаємо, чим можемо, фондам і на початку війни, я пам’ятаю, що ми віддали всі наші брендовані пляшки від коктейлів Зельда для виробництва коктейлів Молотова. Сподіваюся, що для деяких окупантів “зелена фея” стала останньою в пам’яті.

Загалом віримо у якнайшвидшу перемогу та Let’s make it gorgeous!

LOGGERHEAD. Київ. Артем Скапенко, співзасновник бару.

Якби можна було одним реченням описати цей рік для бару, що б ти сказав?

Цей рік був весь з думкою про те, як ми можемо бути корисними для ЗСУ і чим ми можемо створити надійний тил, реалізувати допомогу з запросів, які ми постійно отримуємо від наших друзів барменів, які боронять Україну на передовій.

Три ключові події, які стались у барі за цей рік

 • Першою подією було розпродавання нашої вінтажної колекції трунків 1950-70 років, яку ми збирали на протязі декількох років та всі виручені продажі відправили до волонтерського руху UkraineClan, який я заснував з початку повномасштабної, де ми почали робити великі збори для побратимів-барменів, що змінили бар на окоп і тепер боронять українську землю та потребують матеріальної допомоги, а зараз вже кількість підрозділів сягнула п’яти.
 • Також ми зробили серію благодійних вечорів разом з відомими київськими бендами та зібрали значну суму з проданих за донейти квитків за весь час і також перевели до зборів UkraineClan. Зараз готуємось до нової серії таких заходів. Разом нам вдалося купити тепловізори і прилади нічного бачення для 1-го Бат. 3-ї ОШБр, де служить наш барбек Максим Куліш.
 • Потрапляння в світовий гід 50 Best Discovery. І я дуже радий, що їх тепер аж 4 в Україні. Це новий рівень для барної і ресторанної сфери України, але тільки його перша сходинка, бо головна перемога і перемоги надалі ще попереду.

BEATNIK. Київ. Рома Стадник, барменеджер і ідейний натхненник бару Beatnik

Якби можна було одним реченням описати цей рік для бару, що б ти сказав?

У сфері гостинності часто кажуть, що працюють для людей. Все так і є, але за цей рік ця фраза набула справжнього серйозного сенсу, тепер ми точно бачимо, що наша справа дає змогу бути корисними у більш широкому сенсі, через збори і допомогу іншим, обʼєднуючи навколо цікавих і не байдужих людей.

Три ключові події, які стались у BEATNIK за цей рік

 • Перший великий збір. Це був День Народження нашого бару і ми зробили такий собі “харківський вечір”. Зібрали за нашою стійкою друзів з Харкова, які були вимушені переїхати в Київ і зробили резиденцію Харкова на один вечір в наглому барі. За той вечір ми зібрали значну суму, яку направили на поміч людям з територій Харківської області.
 • Потрапляння в список 50 Best Discovery. Ця подія відбулася так вчасно і влучно, що я не можу передати словами емоції, які пережила наша команда. Точно можу сказати, що на той момент це була найкраща подія, яка дала ще купу сил на те, щоб працювати далі.
 • Тур по барам з World 50 Best. На День Народження команди (так, в нас два дня народження на рік), ми звʼязалися з власниками і бар менеджерами Світових топових барів і попросили поділитися рецептами коктейлей, історіями і привітати команду, на що отримали позитивний відгук. Через коктейлі і історії ми зробили благодійний вечір і тур цими барами для наших гостей. Серед барів і особистостей були Алекс Кратена і бар Tayēr+ Elementary, Мартін Худак і бар Maybe Sammy, Ніко де Сото і бар Mase.

MAD HOUSE. Львів. Каріна Невечеря, керівниця відділу з комунікації

Якби можна було одним реченням описати цей рік для бару, що б ти сказала?

На разі наші колеги, керівники департаментів MAD, батьки співробітників та просто рідні люди беруть участь у бойових діях у Збройних Силах України, і нам, як нікому, відомо, що таке війна.

Три ключові події, які стались у MAD за цей рік:

 • З початку повномасштабного вторгнення (2022 рік), декілька побратимів із команди бартендерів та топ-менеджерів MAD відправились захищати країну до лав ЗСУ. Ми дуже пишаємося кожним та у свою чергу, від першого дня війни вони тримають оборону там, а ми тримаємо «фронт» тут.
 • Протягом цього часу провели декілька благодійних заходів у BUZZ BAR з участю Ніно Катамадзе, Ебаут, Віктора Павліка та інших (це допомогло зібрати та закрити великі збори та потреби для ЗСУ). Організовуємо благодійні бранчі на MAD ROOFTOP, а головне, створили серію благодійних коктейлів, від яких всі виручені кошти йдуть на допомогу ЗСУ на регулярній основі. Вони особливі тим, що тематично-ситуативні: влітку ти «москву» на дно відправляв, коли пив «Нептун», а восени палив міст, коли замовляв «Кримський міст» із солодкою «бавовною».
 • Окрім зібраних коштів небайдужих підписників та людей MAD, команда не може стояти осторонь від своєї сім’ї — декілька разів усі чайові за вихідні віддавали на закриття тих чи інших зборів для колег, чи не круто?

____

Так, ми розповіли новини лиш про деякі бари. Але це лиш означає, що інші з’являтимуться у наших наступних статтях, описуючи свій шлях, свої виклики та інсайти та ділячись натхненням.

Це — однозначно нелегкий період. До такого військово-барного менеджменту індустрію ніхто не готував. Але ми радіємо, коли чуємо, як відчиняються нові бари, як закриваються благодійні збори, як звучить Україна на міжнародній барній сцені. І лише від нас залежить те, як саме реагуватимуть на фразу “Yes, I am from bar industry. I am from Ukraine”, коли військові сирени стихнуть і запанує мир.

Творіть маленькі, але важливі кроки разом.

А ми підтримаємо.

Ваш BAROUT.

* Фото, використані у публікації, надано респондентами або взяті з офіційних Instagram-профілів вищезгаданих барів.