Щоб сторінка завантажувалася коректно, рекомендуємо відімкнути Adblock у браузері.
Поділитися на facebook
Поділитися на twitter

Італійський сорт винограду вперше виростили в Україні. Це нове вино «Бейкуш»

«Фантазія» – нова лінійка експериментальних вин виноробні «Бейкуш». У ній – перші спроби культивування на українській землі італійського сорту «Тіморассо», а також іспанський сорт «Альбаріньо».

«Це результати дослідницької роботи, як на винограднику, так і на виноробні. У цій серії представлені вина з нетипових для нашої місцевості сортів. На окремій ділянці ми досліджуємо як вони адаптуються до умов українського клімату», – зазначає на сайті виробник.

«Тіморассо» 2017. Моносортове біле сухе витримане вино

Сорт: Забутий та майже загублений італійський сорт «Тіморассо» відродив у 80-х роках винороб Вальтер Масса на околицях міста Тортона регіону П’ємонт. Автор зазначає, що «це дурний та примхливий сорт, але з нього виходять великі вина». Саме Масса змусив у 90-х роках весь світ називати «Тіморассо», «великим білим вином Італії».

Команда виноробні «Бейкуш» вирішила ризикнути та висадила експериментальну ділянку цього сорту. Копітка праця на винограднику, ручний збір, повільна ферментація у ємностях з неіржавної сталі за низьких температур, 18 місяців у дубових діжках – і перший український «Тіморассо» вже у пляшці. Лише 300 пляшок побачило світ. 

Смак: Дуже стриманий, однак благородний глибокий аромат. Легкі квіткові ноти поєднуються з холодною кремнієвою мінеральністю. На смак комусь може нагадати «Рислінги» з холодних регіонів. Яблучна кислотність і свіжість з наддовгим потужним післясмаком.

Скуштувати. На жаль, через обмежений наклад немає у відкритому продажу. Але ще поки є можливість спробувати побокально у Like A Local’s Wine Bar на Подолі. 

Вартість: 120 грн за келих

«Альбаріньо» 2018. Моносортове біле сухе вино

Сорт: «Альбаріньо» полюбляє теплий атлантичний вітер Іспанії та Португалії. Новою домівкою для нього став чорноморський берег. Вік лози ще невеликий, посаджена у 2012 році.

Виноград дбайливо зібраний вручну. Рік витримки в неіржавній сталі на осаді заспокоїв норов іспанця та забезпечив стабільність напою.

Смак: Схожість в ароматі з мускатними сортами трошки спантеличує дегустатора, але тільки на початку. Можна знайти легкі цитрусові ноти. Смак продовжує аромат. Кислотність приємна, ненав’язлива. Через сильну ароматичність вино гарно зайде тим, хто перебуває на початкових етапах розвитку винних вподобань.

Скуштувати: Поки є в наявності на сайті виробника вільному продажу.

Вартість: 295 грн за пляшку

Раніше Barout розповідав про десять видів українського вина, які варто скуштувати.


Обкладинка: Олександр Селюк для Barout