Щоб сторінка завантажувалася коректно, рекомендуємо відімкнути Adblock у браузері.
Поділитися на facebook
Поділитися на twitter

Це просто крафтова горілка з Чорнобиля

Крафтову горілку з Чорнобиля Аtomik презентували британські та українські науковці, повідомляє Державне агентство України з управління зоною відчуження.

«Команді науковців з Великої Британії та України вдалося виготовити експериментальний радіоактивно безпечний алкоголь з Чорнобильської води та пшениці з використанням традиційної методики homemade», – пише агенція.

Для виготовлення експериментальної партії використовували воду з Чорнобильських свердловин, додають в агентстві. «Дистильований алкоголь розводили з мінеральною водою із глибокого водоносного шару в місті Чорнобиль, який має схожий хімічний склад з ґрунтовими водами регіону Шампань у Франції. У воді не було виявлено радіоактивного забруднення», – додають у ДАЗВ.

«Учергове британські вчені вразили світ унікальним досягненням і довели, що “неможливе стає можливим”. Цього разу у тісній співпраці з українськими науковцями вони продемонстрували, що у чорнобильській зоні можна створити чистий радіаційно безпечний продукт із традиційним смаком. Отже, чорнобильська горілка – це більше не один із міфів, а реальність», – розповідає керівник агенції Віталій Петрук.

В агенції називають горілку з Чорнобиля «високоякісним самогоном». «Atomik має не типовий для високоочищеної горілки смак, а також аромат зерна від наших оригінальних українських методів дистиляції», – каже перший заступник голови агенції Олег Насвіт.

«Ми не плануємо вирощувати зерно у зоні відчуження у промислових масштабах, оскільки там зараз заповідник дикої природи. Натомість ми хочемо працювати у зоні обов’язкового відселення, де рівні забруднення значно нижчі і де все ще проживають люди. Ми прагнемо зробити високоцінний продукт для підтримки економічного розвитку цих територій», – додає автор дослідження з Британії професор Сміт.

Керівники проєкту планують створити підприємство «Чорнобильська алкогольна компанія», яке вироблятиме та продаватиме високоякісну крафтову горілку: «Для старту виробництва потрібно вирішити низку юридичних питань, після чого науковці сподіваються розпочати невелике експериментальне виробництво».


Обкладинка: Atomik