Щоб сторінка завантажувалася коректно, рекомендуємо відімкнути Adblock у браузері.
Поділитися на facebook
Поділитися на twitter

Чи можна поєднувати фізичні тренування з алкоголем? Три поради від журналу GQ

Чи можна поєднувати споживання алкоголю зі спортивними тренуваннями? Журнал GQ стверджує, що так.

Але при цьому треба звернути увагу на три поради – те, чого точно не варто робити.


Не споживати алкоголь перед кардіотренуваннями

Не варто пити алкогольні напої за кілька годин до будь-якого тренування на витривалість, включно з кардіотренуваннями, стверджує редактор GQ Алекс Шульц. Таким чином підвищується ризик небезпеки для здоров’я, окрім того, ви будете швидше втомлюватися.

Журналіст посилається на дослідження дієтологині Клер Сіканець, що пояснює відчуття втоми від споживання алкоголю сповільненням циклу трикарбонових кислот. «Це означає, що в організмі стає менше глюкози, а отже – й менше енергії», – додає спеціалістка.

Понад те, організм у першу чергу метаболізує алкоголь, тому сповільнюється процес перетравлення вуглеводів і жирів – первинних джерел енергії під час тренувань. У свою чергу, перетравлення алкоголю не дає організму багато енергії.


Не споживати алкоголь після силових тренувань

Інші стосунки в алкоголю з тренуваннями, пов’язаними з важкою атлетикою. Хоча споживання алкоголю не корелює зі зміною результатів у цій дисципліні, професор біогологічних наук і фізіології фізичних вправ Університету Північного Техасу Якоб Вінгрен не радить поєднувати міцні напої з тренуваннями. Особливо, коли мова йде про напої після силових тренувань.

«М’язи втомлюються після тренування, і споживання алкоголю тільки сповільнює їхнє відновлення», – пояснює доктор Вінгрен. Професор додає, що після споживання алкоголю у чоловіків м’язи відновлюються довше, ніж у жінок. Утім, цю кореляцію ще повинні закріпити на рівні досліджень.


Не тренуватися під час похмілля

Перебороти похмілля завдяки тренуванню – це міф, каже професор Вінгрен. Учений додає, що наразі науці не відомий жоден ефективний спосіб подолання похмілля. Тому в суботу вранці після походу в бар в п’ятницю ввечері краще втриматися, радить представник американського університету.

«Ваша печінка все одно мусить метаболізувати алкоголь. Тренуєтеся ви чи ні, процес перетравлення це не прискорить», – погоджується дієтологиня Сіканець. Фахівчиня додає, що у людей, які тренуються під час похмілля, фіксують падіння ефективності занять на 11%.


Раніше ми розповідали про тренд на безалкогольні та слабоалкогольні напої: наприклад, безалкогольний джин, «безалкогольний спіріт» і безалкогольне шардоне.