Щоб сторінка завантажувалася коректно, рекомендуємо відімкнути Adblock у браузері.
Поділитися на facebook
Поділитися на twitter

Картину Вінстона Черчилля з його улюбленим віскі продали за понад мільйон доларів

За 1,2 мільйона доларів продали картину колишнього прем’єр-міністра Вінстона Черчилля, на якій зображено його улюблене шотландське віскі Johnnie Walker Black Label. Картину оцінили на аукціоні Sotheby’s у 150-250 тисяч фунтів, але врешті продали майже вп’ятеро дорожче – за 983 тисячі фунтів. 

Картина має назву «Глек із пляшками», Черчилль виконав роботу у резиденції Чартвелл у 1930-х роках, коли перебував в опозиції до влади у Сполученому Королівстві. 

«Картина поєднує два улюблені способи проводити час Черчилля, малювання та насолоду від алкогольних напоїв. Він був відомий своїми звичками споживати алкоголь, часто починаючи день з поєднання віскі та содової, а одним із улюблених напоїв називав Johnnie Walker із впізнаваною стрічкою з чорного та золотого кольору. Ця позначка чітко помітна на пляшці у цій картині», – розповідають у Sotheby’s про витвір мистецтва. 

Додають, що Черчилль вперше скуштував віскі в Індії, де відбував військову службу наприкінці XIX століття. Тоді алкоголь доводилося додавати у воду, щоб хоч якось її очищувати.

Та до Другої світової війни шотландське віскі стало постійним ритуалом Черчилля, розповідають в Sotheby’s. Одна з найбільш відомих дій Черчилля, пов’язаних з віскі – це надання запасів для ґуралень у Шотландії під час війни в умовах дефіциту зернових культур. «У жодному разі не зменшуйте ячмінь для віскі. Воно потребує років на витримування і є неоціненною статтею експорту», – пояснив Черчилль.  

Дворазовий прем’єр-міністр Великої Британії Черчилль свого часу подарував «Глек із пляшками» родині Гарріман, у 1997 році вони виставили зображення на перший аукціон. Результат аукціону Sotheby’s став один із найвищих за ціною для робіт Черчилля. 

Підписуйтеся на Barout у Telegram – там усі головні новини і тексти про барну культуру

Обкладинка: Sotheby’s