Щоб сторінка завантажувалася коректно, рекомендуємо відімкнути Adblock у браузері.
Поділитися на facebook
Поділитися на twitter

Коронавірус стане більшим ударом для барів, ніж фінансова криза 2008 року – аналітики

Негативний вплив пандемії коронавірусу стане більш нищівним для глобальної індустрії напоїв і барів, ніж фінансова криза 2008 року, йдеться в дослідженні аналітичної компанії IWSR.

«Пандемія Covid-19 спричинить глибший та більш тривалий вплив на глобальну індустрію напоїв, ніж фінансова криза 2008 року, особливо відчутно вона вдарить по індустрії барів та глобальному сегменту напоїв в аеропортах», – кажуть аналітики. 

У звіті IWSR визнають, що певні наслідки кризи 2008 року є актуальними і зараз: наприклад, часткове збільшення споживання алкогольних напоїв удома, падіння продажів пива і стагнація цін. Утім, закриття барів по всьому світу на період близько десяти тижнів та обмеження міжнародного транспортного сполучення роблять кризу 2020 року безпрецедентною. 

«Особливо критично це вдарить по невеликих крафтових виробниках», – додають в IWSR. Аналітична компанія підкреслює, що вийти з кризи 2008 року глобальній індустрії напоїв вдалося, зокрема, завдяки активним показникам продажів на ринках Бразилії, Росії, Індії та Китаю. Проте зараз більшість цих ринків також постраждала від пандемії. «Китай може забезпечити позитивну динаміку, але інші країни BRIC – навряд чи», – коментує виконавчий директор IWSR Марк Мік. 

Певні надії бізнес напоїв може покладати на ринок Африки, який наразі не настільки відчутно постраждав від пандемії, до того ж перевагою для нього може стати зниження цін на напої. 

Підписуйтеся на Barout у Telegram – там усі головні новини і тексти про барну культуру

Обкладинка: IWSR