Щоб сторінка завантажувалася коректно, рекомендуємо відімкнути Adblock у браузері.
Поділитися на facebook
Поділитися на twitter

За яких умов у Києві можуть знову зачинити заклади – МОЗ

Умови, за яких уряд може посилити карантинні заходи в окремих регіонах України, визначило Міністерство охорони здоров’я України.

У МОЗ визначили триденний період невідповідності критеріям послаблення карантину як причину для ухвалення регіональною владою рішення щодо посилення карантинних заходів. «Регіональні комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій повинні посилювати карантинні обмеження через коронавірус на місцях, якщо протягом трьох днів поспіль епідеміологічна ситуація в області не відповідає визначеним Урядом критеріям», – йдеться у повідомленні міністерства. 

«Якщо протягом трьох днів показники на місці не відповідають критеріям, встановленим у постанові Кабінету міністрів України, регіональна комісія ТЕБ та НС повинна зібратися і визначитися щодо посилення карантинних заходів», – додали в міністерстві.


Уряд України дозволив відкрити заклади в Україні 5 червня. Зробити це змогли всі українські області, крім Києва та кількох регіонів – відповідно до епідемічних показників.

Утім, у червні МОЗ змінили систему критеріїв, що дозволяють відновити роботу закладів громадського харчування. Раніше при ухваленні рішення щодо послаблення чи посилення карантинних заходів Кабмін керувався трьома чинниками: інцидентність (кількість нових випадків Covid-19 за останні сім діб на 100 тисяч населення), завантаженість ліжок у закладах охорони здоров’я, визначених для госпіталізації пацієнтів з підтвердженим випадком COVID-19 (повинна становити менше 50%) та охоплення тестуванням не нижче за рівень інцидентності (середня кількість тестувань протягом останніх семи днів складає понад 12 на 100 000 населення).

Тепер МОЗ керується чотирма іншими критеріями: 

  • коефіцієнт виявлення випадків Covid-19 (відношення нових випадків коронавірусу до кількості ПЛР-тестувань за останні сім днів);
  • показник динаміки зростання нових випадків Covid-19 (тижнева зміна коефіцієнта виявлення випадків інфікування Covid-19);
  • середня кількість тестувань методом ПЛР та ІФА протягом останніх днів (повинна становити не менше 24 на 100 000 населення);
  • заватаженість ліжок у закладах охорони здоров’я, визначених для госпіталізації пацієнтів з підтвердженим випадком COVID-19 (не більше 50%);

Станом на 22 і 23 червня Київ і 10 регіонів України задовольняли оновлені вимоги міністерства. Утім, протягом двох діб, 24 і 25 червня, Київ демонструє перевищення норми за показником динаміки зростання нових випадків Covid-19. Станом на 25 червня цей показник становить 34,37% при нормі в 10%. 


Підписуйтеся на Barout у Telegram – там усі головні новини і тексти про барну культуру