Щоб сторінка завантажувалася коректно, рекомендуємо відімкнути Adblock у браузері.
Поділитися на facebook
Поділитися на twitter

Виробників алкоголю можуть змусити уніфікувати упаковки за прикладом сигарет. Це може коштувати індустрії $400 млрд

430 мільярдів доларів може коштувати глобальній індустрії алкогольних напоїв потенційнне введення уніфікованих упаковок, свідчать результати дослідження консалтингової агенції Brand Finance.

Наразі регулятори не вимагають уніфікувати пляшки та упаковки алкогольних напоїв, як ці правила діють для цигарок у багатьох країнах світу. Зокрема, вони стосуються розміру логотипу бренду на упаковці.

Утім, агенція вирішила проаналізувати, як потенційне введення нових правил вплине на індустрії – вперше з 2017 року. Зробили це у відповідь на вимоги в окремих країнах поширити правила продажу тютюнових виробів на суміжні сектори на зразок алкоголю та харчових продуктів. «Після введення уніфікованих упаковох для виробників цигарок та неодноразових закликів поширити ці регуляції на інші сектори, Brand Finance вирішив ще раз проаналізувати потенційний вплив цих правил», – йдеться у звіті агенції.

За даними Brand Finance, нові правила для упаковок позбавили б вісім головних компаній в харчовій сфері близько 234 мільярдів доларів. Найбільше вони вплинули б на виробників алкоголю та безалкогольних газованих напоїв.

До прикладу, французький індустріальний гігант Pernod Ricard (Jameson, Beefeater, Absolut) втратив би до 36,2% вартості. Також суттєво постраждали б продажів брендів пивного гіганта AB InBev (Budweiser, Stella Artois). AB InBev міг би втратити 64,6 мільярда доларів – найбільше в межах індустрії.

Оскільки востаннє подібне дослідження Brand Finance проводив у 2017 році, а за цей час оціночна вартість алкогольних брендів зросла, вони втратили б у 2019 році ще більше грошей.


Brand Finance – консалтингова агенція, що спеціалізується на оцінці вартості та популярності брендів.

Раніше Barout розповідав про 10 найдорожчих алкогольних брендів світу і 10 найдорожчих брендів пива за версією Brand Finance.