Щоб сторінка завантажувалася коректно, рекомендуємо відімкнути Adblock у браузері.
Поділитися на facebook
Поділитися на twitter

На 1/3 зріс експорт шотландського віскі з початку року

Експорт шотландського віскі почав відновлюватися – у першій половині 2021 року вартість експорту зросла на 31%, свідчать дані Асоціації виробників шотландського віскі.

У 2020 через мита США та коронавірус експорт віскі впав до найнижчого рівня за десятиліття, а виробники втратили 500 мільйонів фунтів стерлінгів.

Обсяг експорту шотландського віскі за пів року збільшився на 42% порівняно з першим півріччям 2020 року. Водночас цей рівень на 10% нижчий за вартістю порівняно з 2019 роком, до пандемії коронавірусу.

Найбільшим експортним ринком для шотландського віскі залишаються США, де його вартість становить понад мільярд фунтів. Попри це, експорт віскі у США за минулий рік впав до 729 мільйонів фунтів через митні війни.

Експорт у Китай зріс до 91 мільйона фунтів стерлінгів, перевищивши показник за весь 2019 рік – 89 мільйонів фунтів.

«Темпи відновлення експорту шотландського віскі дуже перспективні. Торік через мита США та Covid-19 експорт шотландського віскі впав до найнижчого рівня за останні десятиліття, тому обнадійливо бачити, як виробники починають відновлювати сили. Нашій промисловості знадобиться підтримка, щоб повністю відновитися після турбулентності та втраченого експорту за останні кілька років», – підкреслила керівниця Асоціації виробників шотландського віскі Карен Беттс.


Підписуйтеся на Barout у Telegram – там усі головні новини і тексти про барну культуру