Щоб сторінка завантажувалася коректно, рекомендуємо відімкнути Adblock у браузері.
Поділитися на facebook
Поділитися на twitter

«Українське бренді» та «Закарпатське вино»: в Україні затвердили географічні зазначення продуктів

Географічні зазначення походження продуктів відтепер врегульовані в межах законодавства України. Це означає, що в Україні з’являться захищені законом категорії продуктів на зразок «Херсонський кавун» і «Закарпатське вино».

Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення правової охорони географічних зазначень» підписав президент України Володимир Зеленський.

Перший перелік географічних зазначень українських продуктів Міністерство аграрної політики та продовольства затвердило у травні. Серед них:

  • вино – «Шабський»;
  • вино – «Ялпуг»;
  • вино – «Закарпаття»;
  • вино – «Білгород-Дністровський».
  • кавун -– «Херсонський кавун»;
  • сир – «Гуцульська овеча бриндзя»;
  • черешня – «Мелітопольська черешня»;
  • мед – «Карпатський мед»;

Окрім того, Україна повинна відмовитися від використання захищених географічних зазначень для продуктів власного виробництва до 2026 року. Це означає, що українську продукцію не зможуть називати термінами «шампанське» чи «коньяк», які є географічними зазначеннями Франції і захищаються на рівні Європейського Союзу.

Вам цікаві результати голосування за нову назву коньяку України? Ми обіцяли поділитися ними, що й робимо: …

Опубліковано Geographical Indications in Ukraine/Географічні зазначення в Україні Понеділок, 14 січня 2019 р.

Раніше проєкт «Географічні зазначення в Україні» провів опитування громадян України щодо заміни назви «коньяк» на коректний український відповідник. Переміг варіант «Українське бренді». Також розглядали пропозиції «Укрньяк», «Бурштин/Бурштинок/Бурштиняк», «Гайстер» і «Дубняр».

Зміни у законодавство України вносять у межах адаптації українських законів до законів ЄС відповідно до Угоди про асоціацію.


Раніше Barout розповідав про 10 українських вин і 8 українських виробників ігристого.