Щоб сторінка завантажувалася коректно, рекомендуємо відімкнути Adblock у браузері.
Поділитися на facebook
Поділитися на twitter

Верховна Рада не підтримала рішення про скасування «карантину вихідного дня»

Верховна Рада України не підтримала законопроєкт про скасування так званого «карантину вихідного дня». За проголосували 149 депутатів з необхідних 226. 

Повна назва законопроєкту – «Проєкт Постанови про рішення Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2020 року № 1100 щодо посилення протиепідемічних заходів». Його ініціатори – Олена Кондратюк («Батьківщина»), Давид Арахамія («Слуга народу»), Олександр Корнієнко («Слуга народу»), Ірина Геращенко («Європейська солідарність»), Ярослав Железняк («Голос») та Юрій Бойко («Опозиційна платформа за життя»).

Таким чином парламент хотів рекомендувати Кабінету міністрів переглянути рішення про введення локдауну на вихідних, що передбачає заборону роботи закладів громадського харчування в суботу та неділю.

Співініціатор та голова фракції «Слуга народу» Арахамія перед голосуванням закликав депутатів дати уряду ще два-три тижні на перевірку заходів, а тоді ухвалити остаточне рішення.


Раніше на засіданні Верховної Ради прем’єр-міністр Денис Шмигаль підтвердив позицію уряду щодо «карантину вихідного дня». «Основне завдання – це зробити так, щоб ми вийшли на плато за рівнем хворих, не більше 12-15 тисяч на день. Якщо це не подіє, будемо починати готуватися до більш жорстких заходів», – заявив Шмигаль. 

Заступник голови міністерства охорони здоров’я Віктор Ляшко, у свою чергу, заявив, що «карантин вихідного дня» дозволив «зменшити мобільність населення на 18-27%», повідомляє Інтерфакс-Україна.


Підписуйтеся на Barout у Telegram – там усі головні новини і тексти про барну культуру

Обкладинка: Андрій Баштовий для The Village Україна