Щоб сторінка завантажувалася коректно, рекомендуємо відімкнути Adblock у браузері.
Поділитися на facebook
Поділитися на twitter

#відкрийресторани: українські ресторатори просять дозвіл на відкриття закладів

Флешмоб із проханням відновити повноцінну роботу ресторанів та інших закладів громадського харчування організовує «Українська ресторанна асоціація». Відбудеться флешмоб у соціальних мережах 21 травня о 14:00. 

«З 22 травня відкривають громадський транспорт, спортивні клуби. З 25 травня запускають метро. Ресторани точно можуть працювати більш безпечно, організувати дезінфекцію та все, що необхідно для безпеки їхніх гостей, ніж метро», – йдеться у повідомленні організаторів.

«Мета флешмобу – добитися відкриття ресторанної індустрії разом із відновленням роботи метро, наземного громадського транспорту, спортзалів і готелів. Нині без роботи та засобів для існування залишилися 80% працівників української ресторанної індустрії, це близько 800 тисяч українців. Ми впевнені, що стежити за гігієною та безпекою під час поширення вірусної інфекції значно простіше, [ніж у громадському транспорті]. Ми точно безпечніші для гостей, ніж громадський транспорт», – розповідає в коментарі Barout співзасновник «Української ресторанної асоціації» Сергій Трахачов.

Додає, що заклади громадського харчування дотримуються всіх необхідних заходів з дезінфекції, включно з гігієною поверхонь, маскового режиму, дезінфекції рук та миття посуду в посудомийних машинах на високих температурах.

Трахачов називає відкриття літніх майданчиків, що відбулося 11 травня, одним із досягнень ресторанної спільноти в комунікації з владою. Але визнає, що для повернення на докарантинні обороти цього недостатньо: «Це не більше 20-30% докарантинного обороту».  

«Літні майданчики є сенс відкривати тільки рідкісним щасливцям, які розташовані в дуже прохідній активній локації, або тим, хто працював на доставку під час карантину, а це менше половини українських закладів. Добитися відкриття літників для нас передусім було важливо з точки зору сигналу гостям – ми відчинили двері, у нас безпечно», – додає керівник «Української ресторанної асоціації». 

Трахачов каже, що асоціація провела опитування 2300 людей протягом 18-20 травня. За його результатами, 26% респондентів планують повернутися в заклади за місяць після відкриття ресторанів і за умови відсутності нових спалахів захворювання. «Таким чином точкою відліку для потенційних гостей стало 11-12 травня. А це дуже активізує попит у червні», – пояснює Трахачов. 

Асоціація закликає доєднатися до флешмобу у соцмережах представників ресторанного бізнесу, опублікувавши пости з хештегом #відкрийресторани та ілюстраціями ініціативи. Також закликають звертатися до вищого керівництва країни та представників місцевої влади.

Підписуйтеся на Barout у Telegram – там усі головні новини і тексти про барну культуру

Обкладинка та ілюстрації: «Українська ресторанна асоціація»