Щоб сторінка завантажувалася коректно, рекомендуємо відімкнути Adblock у браузері.
Поділитися на facebook
Поділитися на twitter

Виробник коньяку «Жан-Жак» і вина Villa Krim продовжує роботу в анексованому Криму – розслідування

Український виробник «Алеф-Віналь» продовжує працювати в анексованому Російською Федерацією Криму, порушуючи таким чином міжнародні санкції. Про це свідчить розслідування «Кримський архів» телеканалу «Настоящее время» та антикорупційного проєкту «Муніципальний сканер». 

«Алеф-Віналь» – це виробник коньяку під брендами «Жан-Жак» і Klinkov, вина Villa Krim, а також горілки Green Day і Helsinki. Основні потужності виробництва компанії розташовані в Криму. За інформацією журналістів, вона продовжує виробляти вино на окупованій території і продавати його в Україні, Росії, США та Європі.

Після анексії Криму «Алеф-Віналь» юридично розділив бізнес на українську та російську частини. У російському реєстрі компанію «Алеф-Віналь-Крим» зареєстрували в листопаді 2014 року. 

При цьому серед співзасновників групи є компанії з Кіпру та Британських Віргінських островів. Тож, продовжуючи роботу на території Криму, компанія порушує санкції ЄС, які забороняють європейським компаніям відкривати новий бізнес в анексованому Криму. Також компанія брала кредити у російського «Національного комерційного банку», що перебуває під санкціями ЄС і США з 2014 року. Окрім того, вона виконала державні замовлення російським замовникам на суму щонайменше 2 мільйони доларів. 

Українська компанія «Алеф-Віналь» прокоментувала «Настоящее время» звинувачення, заявивши, що не має активів в анексованому Криму і не веде там господарську діяльність. Утім, прес-служба відмовилася відповідати на запитання про те, де виробляють основну частину вина компанії.

У свою чергу, в прес-службі «Алеф-Віналь-Крим» заявили, що вироблена в Криму продукція передбачена виключно для російського ринку. Та на офіційному сайті стверджується, що вона продає напої у США, Європі, Південній Америці та Азії.

  • Росія незаконно анексувала Крим у березні 2014 року. 
  • У відповідь на це Україна та міжнародна спільнота запровадили санкції проти Росії. 
  • Раніше Barout розповідав про українські вина, які варто скуштувати.

Підписуйтеся на Barout у Telegram – збираємо всі головні новини і тексти про барну культуру

Обкладинка: Villa Krim