Щоб сторінка завантажувалася коректно, рекомендуємо відімкнути Adblock у браузері.
Поділитися на facebook
Поділитися на twitter

ЄС відклав збільшення мита на американське віскі до 50%

Європейський Союз та США домовилися відкласти збільшення мита у «торговельній війні», через яку постраждали зокрема американські виробники віскі.

У червні мита на американське віскі мало зрости до 50%. Однак його залишать на теперішньому рівні – 25%. Повністю врегулювати конфлікт сторони домовилися до кінця року, йдеться у спільній заяві ЄС та США.

«У спробі перезавантажити трансатлантичні відносини ЄС тимчасово призупинить збільшення мита, щоб збалансувати американські мита на сталь і алюміній», – написав віце-президент Єврокомісії Валдіс Домбровскіс.

Рішення вже привітали американські виробники віскі, пише The Spirits Business. В Асоціації дистиляторів Кентуккі назвали це «радісною новиною», а Рада алкогольних напоїв заявила, що 50% мита витіснили б багато крафтових ґуралень з ринку ЄС.

Торговельні війни розпочалися ще у 2018 році, коли США запровадили 25% та 10% мита на європейську сталь і алюміній. У відповідь ЄC запровадив мита на американські товари.

Протягом 2018-2020 років загальний експорт американського віскі впав на 29%, продажі до ЄС зменшились на 37%, до Великої Британії – на 53%.


Підписуйтеся на Barout у Telegram – там усі головні новини і тексти про барну культуру